حاج‌قاسم و سردار همدانی سازمان داعش را نابود کردند
کد خبر: 1100688
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cL2
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح:
ما با حداقل نفرات و امکانات در برابر تروریست‌ها ایستادیم. تعداد نیرو‌های ما در سوریه و عراق اندک بود و سردار شهید حاج‌حسین همدانی با بهره‌گیری از سرمایه‌های آن کشور‌ها توانستند ساختار سازمانی داعش را نابود کنند.

ما با حداقل نفرات و امکانات در برابر تروریست‌ها ایستادیم. تعداد نیرو‌های ما در سوریه و عراق اندک بود و سردار شهید حاج‌حسین همدانی با بهره‌گیری از سرمایه‌های آن کشور‌ها توانستند ساختار سازمانی داعش را نابود کنند.
به گزارش فارس، سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، روز گذشته در مراسم روز خبرنگار که در خبرگزاری دفاع مقدس و با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به سخنان سخیف میرحسین موسوی درباره مدافعان حرم و شخص سردار حسین همدانی و بیان نقش خبرنگاران برای تبیین واقعیت‌ها به نسل نو ابراز داشت: باید به نسل نو گفته شود که چرا جوان ما و نیروی ما وارد دفاع از حرم شد. مگر ما برای دفاع از حرم تردید داریم؟ استکبار به صورت رسمی در رسانه‌هایش اعتراف کرد که داعش را ابداع کرد تا سوریه را به تصرف درآورد. می‌دانید اگر این تهدید عملی می‌شد چه اتفاقی در حرم اهل بیت می‌افتاد؟ آن وقت چه اتفاقی برای مسلمانان سوریه و عراق و بعد چه بر سر ایران می‌آمد.
همان سه نفر فریب‌خورده که پایشان به تهران افتاد، چه کردند! در حالی که ما با حداقل نفرات و حداقل امکانات در برابر این تروریست‌ها ایستادیم. رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: نیرو‌های ما در سوریه و عراق اندک بود و سردار شهید حسین همدانی و شهید حاج قاسم با بهره‌گیری از سرمایه‌های آن کشور‌ها توانستند ساختار سازمانی داعش را نابود کنند و امنیت حریم اهل بیت تأمین شد.
سخنان میرحسین موسوی ارزش پاسخگویی ندارد
سرلشکر باقری با بیان اینکه سخنان میرحسین موسوی ارزش پاسخ‌دهی و بازگو کردن ندارد، بیان داشت: او در برهه‌ای از زمان برای نظام سنگ‌اندازی و چوب لای چرخ کرد و حتی با عبارات سخیف شهیدان را یاد کرد. او با این کارش تنها جایگاه خودش را نزد مردم خراب می‌کند. در چنین شرایطی رسانه‌ها وظیفه دارند واقعیت‌ها را به مردم بازگو کنند.
باید پیشرفت‌های دفاعی را به مردم گفت
وی ادامه داد: درباره امنیت کشور، امنیت مرز‌ها و کار‌های بزرگی که اتفاق می‌افتد، اینکه برخی کشور‌های مرزی دست‌بردار نیستند و تلاش می‌کنند و با برنامه‌ریزی‌های مختلف، بمب و نفرات انتحاری را به کشور می‌فرستند، اما باز می‌بینید که الحمدلله با حضور نیرو‌های مسلح، امنیت در کشور برقرار است. این توان و اقتدار نیرو‌های مسلح، اتفاق کوچکی نیست.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح دستیابی، پیشرفت در زمینه‌های موشکی، پهپادی، فضایی، هوایی و حتی زمینی را در سایه تحریم ظالمانه کشور یک دستاورد بی‌نظیر توصیف کرد و اظهار داشت: این‌ها کار‌های کوچکی نیست. این کار‌ها برکاتی است که خدا به ملت ما داده است. در حوزه موشک‌های نقطه‌زن، ایران جزو معدود کشور‌هایی است که به این فناوری دست یافته است. درباره آزمایش‌های موشکی، هیچ گاه موشکی به ۱۰ مورد نرسیده و زود به بهره‌برداری رسیده است. این برکتی است که در هیچ جا وجود نداشته و باید واقعیت‌ها برای مردم بازگو شود. این واقعیت‌ها موجب امید، نشاط و حرکت رو به جلوی جوان‌هایمان می‌شود.
رسانه‌ها واقعیت‌های دفاع مقدس را تبیین کنند
سرلشکر باقری یکی دیگر از وظایف رسانه‌های انقلابی را مسلح شدن به دانش بالا، فناوری روزآمد و کسب معنویت بیش‌تر دانست و گفت: در این دوران هیچ گاه شرایط سخت دفاع مقدس را تجربه نکرده و شاید هم نکنیم. در شش ماه اول جنگ، عملیات‌های بزرگی با وجود رئیس‌جمهور خائن شکست خورد و در داخل کشور کوچه به کوچه و خیابان به خیابان میان نیرو‌های انقلابی و افراد سکولار کشمکش بود. علاوه بر این، ترور‌ها در شهر‌ها افزایش یافت و تحریم‌ها نیز آغاز شده بود. شاید در کل بتوان گفت در چنین شرایطی هیچ امیدی وجود نداشت. وی افزود: بعد از چند ماه به برکت خون شهدا، عملیات پیروزمندانه شکست حصر آبادان رقم خورد و بعد از آن هم خرمشهر فتح شد که اوج امید، موفقیت، سربلندی و روحیه در کشور احساس شد. آن شرایط را باید برای نسل‌های فعلی تبیین کرد؛ بنابراین ما روز‌های سخت‌تری را دیدیم و تجربه کردیم و خداوند همیشه به ما کمک کرده است.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین ضمن گرامیداشت شهدای رسانه بالاخص شهید صارمی خاطرنشان کرد: این خبرنگاران با تقدیم خون خود، این رسالت بزرگ را امضا کردند. حقیقتاً خبرنگاران نقش اساسی در انتشار اخبار جهاد، مقاومت و دفاع مقدس داشته و دارند.
تقارن روز خبرنگار امسال با روز عاشورا، تقارن بسیار مهمی است. وی ادامه داد: واقعیت‌های دفاع مقدس باید تبیین و برای جوانان بازگو شود و با خلاقیت‌هایی که در بیان آن صورت می‌گیرد به نحوی عمل شود تا زمینه پذیرش و عمل به آموزه‌های دفاع مقدس فراهم شود.
سرلشکر باقری با بیان اینکه اگر حضرت زینب (س) در انتشار واقعیت عاشورا اقدام نمی‌کرد، کربلا در کربلا می‌ماند، خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) واقعیت‌های کربلا را با کمال دقت، بدون تحریف و بدون اغراق بیان کرد. اکنون نیز باگذشت بیش از ۱۴۰۰ سال از آن زمان، این حرکت حضرت زینب (س) یادگار مانده و تا ابد هم خواهد ماند. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ضمن بر شمردن ضرورت حضور رسانه‌های انقلابی جهان اسلام در بعد بین‌المللی تصریح کرد: صاحبان پنج رسانه بزرگ دنیا صهیونیست‌ها هستند که در برهه‌ای از زمان ۹۴ درصد از اخبار دنیا در این رسانه‌ها تولید می‌شد و انتشار می‌یافت. با آمدن اینترنت و ماهواره که خاستگاه آن ارتش امریکا است، باز هم محتوای اخبار در دست آن‌ها است؛ بنابراین مسئولیت رسانه‌های ما در این زمینه زیاد است.

نمای نزدیک
غفلت در «جهاد تبیین» جایگاه شهید و جلاد را تغییر می‌دهد
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پیامی روز خبرنگار را به فعالان عرصه اطلاع‌رسانی به‌ویژه خبرنگاران تبریک گفت و تأکید کرد: با تداوم نبرد حق و باطل، هر غفلت و کوتاهی در جهاد تبیین می‌تواند به تغییر جایگاه شهید و جلاد منجر شود.
در بخشی از پیام سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح آمده است: تقارن روز خبرنگار با عاشورای حسینی و آغاز رسالت روایتگری و جهاد تبیین حضرت زینب (س) ویژگی خاص این سال است. با تداوم نبرد حق و باطل، هر غفلت و کوتاهی در جهاد تبیین می‌تواند به تغییر جایگاه شهید و جلاد منجر شود. این مبارزه، امروز حیاتی‌تر و پیچیده‌تر از هر زمان دیگری جریان دارد که یکی از نظایر آن، تحریف واقعیت‌ها و تغییر و تخریب باور‌های مردم، با توسل به دروغ‌های حرفه‌ای و اغراق یا سیاه‌نمایی با بهره‌گیری از تمام امکانات و به‌ویژه فضای مجازی است. دشمن در این تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت بزرگ ایران اسلامی، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده تا شکست در دستیابی به اهدافی را که از راه‌های تهاجم نظامی، سیاسی و اقتصادی ناکام مانده از این طریق جبران کند. از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است که این نیز، خود سنگر دیگری در ایفای نقش سربازی خواهد بود. امید است نزد پروردگار مقبول افتد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار