آخرین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۹۲.۹۵درصدی نرخ ابتلا از ۱۳ فروردین در پیک هفتم +نقشه و نمودار
کد خبر: 1099696
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004c52
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷
روند افزایشی نرخ ابتلای روزانه درحالی نسبت به ابتدای ماه ادامه دارد که بررسی آماری نسبت به سیزدهم فروردین نشان می‌دهد این روند با شیب تند، اما کاملاً زیرپوستی و در سایه بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی ادامه داشته و نقطه آغاز پیک هفتم کرونا شده است.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: درشرایطی که اوایل سال نرخ ابتلای روزانه کرونا دورقمی شده بود و تقریباً روز‌های بدون فوتی کرونا روز به روز بیشتر می‌شد یکباره ورق برگشت و با آغاز فصل تابستان جهش ناگهانی نرخ ابتلای روزانه نکته‌ای نگران‌کننده شد و در واقع زنگ هشدار احتمال طغیان مجدد بیماری را به صدا در آورد.

در این شرایط کارشناسان بهداشت و درمان هرچند همواره تأکید بر فعال بودن آتش زیرخاکستر کرونا در سراسر کشور داشتند، اما واقعیت امر اینجاست که بی‌توجهی و عادی‌انگاری هموطنان نسبت به رعایت پروتکل‌ها عاملی شد که دوباره این شعله‌های پراکنده یکباره زبانه کشید و دوباره شاهد سه‌رقمی شدن نرخ ابتلای روزانه شدیم تاجایی که روز گذشته برخی کارشناسان حتی پیش‌بینی کردند بازگشت نرخ فوتی سه‌رقمی هم در آینده نزدیک دور از انتظار نیست.

این گروه تأکید دارند اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و البته تکمیل فرآیند واکسیناسیون به‌خصوص برای افرادی که حداقل ۶ ماه از تزریق دُز سوم آن‌ها گذشته است واقعیتی است که هموطنان نباید فراموش کنند، چون این کم‌هزینه‌ترین راهکار مدیریت کرونا در پیک هفتم با فعالیت گسترده زیرسویه‌های ویروس اومیکرون است.

آخرین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۹۲.۹۵درصدی نرخ ابتلا از ۱۳ فروردین در پیک هفتم/ کودکان ناقلان شیرین‌زبان+ نقشه و نمودار

احتمال‌۳‌رقمی‌شدن مرگ‌های کرونا

حمید سوری، اپیدمیولوژیست با اشاره به این‌که بالاترین تعداد فوتی‌ها مربوط به دوم فروردین با ۷۳ مورد بوده است و اکنون بعد از ۱۳۴ روز، جدیدترین تعداد فوتی‌ها روزانه ۷۵ نفر اعلام شده است اظهار داشت: این تغییر معنادار نشان‌دهنده کاهش چشمگیر رعایت پروتکل‌ها از سوی هموطنان است که نباید در شرایط فعلی با توجه به برنامه‌های ایام محرم نادیده گرفته شود.

سوری در ادامه تأکید کرد: در این ایام هموطنان به‌خصوص آن‌هایی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند یا به‌قول معروف جزو افراد پرریسک شناخته می‌شوند باید علاوه بر تکمیل واکسیناسیون با دُز یادآور و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی نسبت به سلامتی خود حساس‌تر باشند.

به‌گفته وی افراد بالاتر از ۶۰ سال، کودکان و البته بانوان باردار جزو افرادی هستند که در این ایام باید نسبت به سبک زندگی خود دقت بیشتری داشته باشند و براساس شرایط همه‌گیری برنامه‌های روزانه خود را تدوین کنند و البته رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی را هم در دستور کار داشته باشند.

به‌نظر این اپیدمولوژیست کشور از نظر جمعیت در طول این پاندمی بیش از ۳۰ ماهه معمولاً جزو ۱۰ تا ۱۵ کشور اول دنیا به‌لحاظ مرگ‌ومیر و عوارض اپیدمی بوده است، درحالی که نباید چنین باشد.

سوری همچنین معتقد است در شرایطی که هر روز به تعداد فوتی‌ها، بستری‌های جدید و مبتلایان اضافه می‌شود، همچنان توصیه بر تزریق دوز یادآور است، درحالی که به‌استناد آمارها، میزان واکسیناسیون برای دوز‌های سوم و چهارم در کشور پایین است.

تغییرات معنادار آماری

این درحالی است که روز گذشته انتشار آمار‌های روزانه در سیزدهمین روز از مرداد ۱۴۰۱ این واقعیت را رسماً نشان داد که نباید ویروس منحوس را دست‌کم گرفت و به آن بی‌تفاوت بود، چون اگر بخواهیم روند فعالیت این ویروس را در سراسر ایران از ابتدای سال درنظر داشته باشیم می‌بینیم همواره در مدار صعود آن‌هم کاملاً زیرپوستی بوده است.

برای یافتن واقعیت فعالیت ویروس منحوس از روز سیزدهم فروردین تا دیروز فقط کافی است به نرخ ابتلای روزانه توجه داشته باشیم تا دریابیم این شاخص رشدی معادل ۲۹۲.۹۵ درصد داشته و از ۳۶ مورد روزانه در ابتدای دوره مورد نظر به نزدیک ۷۴۵۰ نفر رسیده است.

به‌گفته کارشناسان این افزایش درواقع آغاز حرکت دومینوی همه‌گیری آن‌هم در پیک هفتم است، چون در مقایسه سایر شاخص‌ها می‌بینیم همواره روند صعودی ادامه‌دار است به‌عنوان مثال در بخش بستری در مراکز درمانی هم شاهد رشدی معادل ۲۸۸.۹۵ درصد هستیم و رقم ۳۲۶ مورد روزانه یکباره به ۱۲۶۸ نفر رسیده و همچنین واقعیت نگران‌کننده اینجاست که می‌بینیم نرخ موارد فوتی روزانه در میانه پیک هفتم رشدی معادل ۱۱۸.۹۱ درصد را تجربه کرده و از ۳۷ مورد روزانه نزدیک به سه برابر شده است و روز گذشته ۸۱ نفر از هموطنان مشخصاً به‌دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دنیا رفته‌اند.

آخرین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۹۲.۹۵درصدی نرخ ابتلا از ۱۳ فروردین در پیک هفتم/ کودکان ناقلان شیرین‌زبان+ نقشه و نمودار

مراقب مزمن‌شدن کرونا باشیم

مسعود مردانی، عضو ستاد مقابله با کرونا نیز چندی پیش در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد: ۳۰ درصد از افرادی که مبتلا به زیرسویه جدید کرونا می‌شوند، ممکن است به عارضه کرونای مزمن مبتلا شوند که ضعف، سستی بدن، شکم‌درد، کلیه‌درد، سردرد و ریزش شدید مو را برای فرد به‌همراه دارد.

مردانی، همچنین تصریح کرد: در زمان حاضر کشور ما و جهان با بازگشت کرونا با یک زیرسویه جدید به نام BA.۵ و BA.۴ روبه‌رو شده است که همین امر باعث شده است که آمار مبتلایان و بستری‌های کرونا با روند افزایشی روبه‌رو شود.

وی با اشاره به تغییر معنادار تعداد شهرستان‌های پرخطر یا همان قرمز کرونایی در سراسر ایران، افزود: ویژگی این زیرسویه جدید نسبت به زیرسویه‌های جدید انتقال بالای سریع آن است، اما میزان مرگ‌ومیر و بستری در قسمت مراقبت‌های ویژه کمتر از سویه‌های دیگر کرونا است.

این عضو ستاد مقابله با کرونا معتقد است: دورقمی شدن آمار فوتی‌های کشور و میزان بستری‌های کرونا در کشور، کم بودن میزان مرگ‌ومیر، بستری و بستری در قسمت مراقبت‌های ویژه ICU این سویه را نقض نمی‌کند، بلکه علت اصلی این است که میزان شیوع این زیرسویه نسبت به سویه‌های قبلی بالاتر است و همین امر باعث شده است فکر کنیم میزان کشندگی این زیرسویه بالاست در صورتی که میزان کشندگی و تعداد بستری این زیرسویه برحسب جمعیت مورد ابتلاء نسبت به سویه‌های قبلی کرونا بسیار پایین‌تر است.

وی ادامه داد: دورقمی شدن آمار فوتی‌های کشور و افزایش بستری‌های کرونا در کشور بیشتر مربوط به افراد واکسن‌نزده و افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند قلب و عروق، بیماری‌های خاص و ... است.

مردانی با اعلام اینکه "اکنون چیزی به‌عنوان سرماخوردگی نداریم"، اضافه کرد: علائم ابتلاء به زیرسویه BA.۵ و BA.۴ بدن‌درد، کمردرد، درد‌های کلیوی، ضعف بدنی شدید است در صورتی که در سویه‌های قبلی کرونا علائم آن سرفه شدید، و افزایش دمای بدن، تب بالا و مهم‌تر از همه تنگی نفس بود.

آخرین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۹۲.۹۵درصدی نرخ ابتلا از ۱۳ فروردین در پیک هفتم/ کودکان ناقلان شیرین‌زبان+ نقشه و نمودار

کودکان را دریابیم

از سوی دیگر کارشناسان براین باورند که بی‌توجهی برخی والدین نسبت به واکسیناسیون کودکان در محدوده سنی مورد تأیید وزارت بهداشت نیز باعث شده است میان مبتلایان جدید کرونا که به بخش درمانی مراجعه می‌کنند تعداد کودکان چشمگیر باشد.

به‌گفته این گروه البته دلیل دیگری که کودکان در این دوره از اپیدمی کرونا بیشتر بیمار می‌شوند موضوع قدرت سرایت بسیار بالای ویروس امیکرون و زیرسویه‌های ان است که در سایه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی والدین و البته کودکان مشکل آفرین شده است.

این گروه تاکید می‌کنند دورهمی‌های خانوادگی اکنون به نوعی باعث شده تا کودکان به عنوان ناقلان شیرین زبان شناخته شوند به این دلیل که بسیاری از این گروه سنی نه تنها هیچ علائمی از کرونا ندارند بلکه کاملاشاداب و سرحال مشغول بازی در میان دیگر افراد خانواده هستند و همین روند عاملی در دست به دست شدن ویروس و نهایتا شکل‌گیری خوشه‌های جدید بیماری شده است.

استان کرمان/ تعداد کل موارد بستری در مراکز درمانی ۲۲۱ نفر شد

براساس آخرین به روزرسانی‌های نقشه کرونایی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت، تعداد شهر‌های با وضعیت قرمز استان کرمان همچنان ۱۳ مورد و تعداد شهر‌های با وضعیت نارنجی از ۴ به ۶ شهر افزایش یافته است؛ همچنین تعداد شهر‌های با وضعیت زرد از ۶ به ۴ کاهش پیدا کرده است و متاسفانه دیگر هیچ شهری در استان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار ندارد.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹، تا روز گذشته، اظهار داشت: ۹۵ مورد مثبت بستری جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم که از این تعداد ۴۸ مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۲۴ مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۹ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.

وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۲۲۱ نفر است، گفت: تعداد فوتی‌های قطعی ابتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در استان یک مورد و مجموع جانباختگان کرونا در استان به ۵ هزار و ۷۱۷ نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان واکسن تزریق شده جمعیت بالای ۱۲ سال در استان کرمان را ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۵۸۴ دوز واکسن تزریق شده نوبت اول، ۲ میلیون و ۸۴ هزار و ۳ دوز واکسن تزریق شده نوبت دوم، ۹۰۸ هزار و ۱۱۸ دوز واکسن تزریق شده نوبت سوم و ۵۵ هزار و ۹۳۲ دوز واکسن تزریق شده نوبت چهارم است.

استان بوشهر/ شناسایی و بستری ۴۶ بیمار کرونایی جدید

حسن ملکی‌زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر لزوم حفظ فاصله گذاری اجتماعی در برگزاری مراسم سوگواری ایام محرم تأکید کرد و اظهار داشت: روند مبتلایان به بیماری کرونا رو به افزایش است و اکنون بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان سه رقمی شده است.

وی از شناسایی ۴۶ بیمار کرونایی جدید در شبانه‌روز گذشته در استان خبر داد و گفت: اکنون بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان به ۱۰۷ نفر رسیده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: اکنون ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که حال برخی از آن‌ها وخیم اعلام شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: در استان بوشهر از آغاز شیوع کرونا تاکنون، متأسفانه ۲ هزار و ۱۸۱ نفر فوت کرده‌اند.

آخرین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۹۲.۹۵درصدی نرخ ابتلا از ۱۳ فروردین در پیک هفتم/ کودکان ناقلان شیرین‌زبان+ نقشه و نمودار

استان خراسان رضوی/ افزایش ۲۵ درصدی بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه

محمد پهلوان کاشی، رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس در گفتگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس، با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی تعداد بیماران مبتلا به کرونا بستری در بخش‌های مراقبت ویژه استان خراسان رضوی، نسبت به ده روز گذشته اظهارداشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، بیشتر بیماران بستری بدحال، یا واکسنی دریافت نکرده اند و یا واکسیناسیون نافص داشته اند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۳۳ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان خراسان رضوی بستری هستند که ۱۱۳ نفر از این تعداد در محدوده دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

وی با بیان اینکه روند بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در استان خراسان رضوی افزایشی است خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۵۹۴ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۴۴۳ نفر از این بیماران در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهدمقدس افزود: طی یک روز گذشته ۱۹۸ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که ۱۵۳ نفر از این بیماران در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری شدند.

دکتر پهلوان کاشی با بیان اینکه تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی به بیماران در آمادگی کامل هستند تصریح کرد: طی شبانه روز گذشته ۷۸۰ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز منتخب کرونا و یا اورژانس بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس مراجعه کردند.

آخرین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۹۲.۹۵درصدی نرخ ابتلا از ۱۳ فروردین در پیک هفتم/ کودکان ناقلان شیرین‌زبان+ نقشه و نمودار

استان فارس/ نرخ ابتلا سیرصعودی دارد

گستردگی شیوع بیماری کرونا سبب شده که در حال حاضر ۳ شهرستان فارس در وضعیت قرمز و ۱۰ شهرستان به رنگ نارنجی درآید، همین مسئله سبب شده که سید وحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز روند ابتلا و بستری در استان فارس طی روز‌های اخیر را افزایشی اعلام کند و نسبت به سهل‌انگاری و بی‌توجهی این بیماری هشدار دهد.

وی با تاکید بر ضرورت پای‌بندی تمامی اعضای جامعه به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برابر کرونا اعلام کرد: با توجه به چرخش بالای کرونا در بین افراد جامعه، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی تمامی افراد الزامی است.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون دو میلیون و ۱۹۴ هزار و ۱۵۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۴ هزار و ۳۳۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۸ هزار و ۱۶۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۵ هزار و هفت مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۰۵ هزار و ۹۹۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۹ هزار و ۳۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۳۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۵۶ نفر رسید.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۱۹۹ هزار و ۸۲۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۳۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۳ هزار و ۱۱۹ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۹ هزار و ۴۲ دُز نوبت سوم و ۸۱ هزار و ۳۳۶ دُز یادآور واکسن بوده است.

آخرین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۹۲.۹۵درصدی نرخ ابتلا از ۱۳ فروردین در پیک هفتم/ کودکان ناقلان شیرین‌زبان+ نقشه و نمودار

استان هرمزگان/ ۶۵ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند

فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: آنچه که در خصوص بیماری کرونا لازم است تاکید شود لزوم تزریق واکسن کرونا و پیشگیری از ابتلا با تزریق دوز یادآور است.

وی افزود: همچنان در استان شاهد شیوع بیماری هستیم و در مناطق مختلف غربی، مرکزی و شرقی این بیماری در حال افزایش است و شمار بیماران روند صعودی خود را حفظ کرده است.

نوروزیان گفت: مطابق آمار‌ها در حال حاضر در استان بالغ ۳۵۵۳ بیمار کرونایی در استان هرمزگان شناسایی شده که بخشی از این بیماران در منازل خود قرنطینه هستند.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۳۴۸۸ نفر بصورت سرپایی و ۶۵ بیمار بصورت بستری تحت درمان هستند و ۲۱ نفر از این بیماران بستری با وضعیت وخیم، بدحال و اینتوبه در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ساعت گذشته هیچ فوتی بدلیل کرونا در هرمزگان ثبت نشده و آمار فوتی‌ها کماکان دو هزار و ۶۳۴ نفر است.

وی ادامه داد: در شبانه روز گذشته ۲۱ بیمار جدید با تشخیص کرونا در استان بستری شد و آمار بستری‌ها به ۶۵ بیمار رسید.

آخرین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۹۲.۹۵درصدی نرخ ابتلا از ۱۳ فروردین در پیک هفتم/ کودکان ناقلان شیرین‌زبان+ نقشه و نمودار

استان قزوین/ تعداد بیماران بدحال ۱۱ درصد افزایش یافت

جلال رحمانی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از کاهش ۲۴ درصدی موارد روزانه ابتلای قطعی به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در ۲۴ ساعت اخیر ۵۵ مورد جدید ابتلای قطعی به کرونا در آزمایشگاه‌های کووید-۱۹ استان قزوین شناسایی شد که این آمار در مقایسه با روز گذشته ۱۸ نفر کاهش داشته است.

وی با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی موارد بستری‌های کرونایی روزانه اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته ۴۰ بیمار کرونایی جدید به علت داشتن علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار ۱۰ نفر کمتر از روز پیش است.

رحمانی از افزایش ۱۱ درصدی بیماران بدحال کرونایی در استان قزوین هم خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۰ بیمار کرونایی با وضعیت وخیم تنفسی و جسمانی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین با اتصال به دستگاه کمک‌تنفسی ادامه حیات می‌دهند که این آمار از روز قبل یک نفر بیشتر شده است.

وی با اشاره به تکرار آمار مرگ‌ومیر‌های کرونایی روز گذشته ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴ بیمار کرونایی بدحال استان قزوین به خاطر شدت علائم بیماری و ضعف جسمانی مفرط جان خود را از دست دادند که این میزان فوتی درست به اندازه روز گذشته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در ادامه از کاهش ۲۳ درصدی موارد بهبودیافتگان روزانه کرونایی خبر داد و گفت: در شبانه‌روز اخیر ۴۳ بیمار کرونایی با علائم قطعی نقاهت از بیمارستان‌های استان مرخص شدند که این آمار در قیاس با روز قبل ۱۳ نفر کاهش یافته است.

رحمانی با بیان اینکه جمعیت کل بستری‌های کرونایی استان قزوین ۴ درصد کمتر شده است، افزود: در حال حاضر ۱۷۲ بیمار کرونایی با علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند که این آمار نسبت به روز گذشته ۷ نفر کاهش داشته است.

آخرین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۹۲.۹۵درصدی نرخ ابتلا از ۱۳ فروردین در پیک هفتم/ کودکان ناقلان شیرین‌زبان+ نقشه و نمودار

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار