دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور منتشر می‌شود
کد خبر: 1099695
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004c51
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱
دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱، امروز منتشر می‌شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند از دوشنبه هفدهم مرداد می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: با فعال شدن دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، فرآیند انتخاب رشته از دوشنبه هفدهم آغاز می‌شود و تا شنبه بیست و دوم مرداد ماه ادامه دارد.

بیش از یک میلیون و ۱۵۷ هزار نفر از شرکت‌کنندگان آزمون ورود به دانشگاه‌ها، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شده‌اند که از این تعداد، حدود ۵۳۰ هزار داوطلب در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرش می‌شوند و ۳۰۳ هزار نفر این داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش خواهند شد.
در رشته پزشکی هم تعداد ۹ هزار و ۷۰۰ داوطلب، در رشته دندانپزشکی ۱۹۰۰ نفر و در رشته داروسازی ۱۴۰۰ داوطلب در دوره‌های روزانه، شبانه، مناطق محروم و دانشگاه آزاد پذیرش خواهند شد و به طور کلی ۱۲ هزار و ۹۰۰ نفر در سه رشته پرطرفدار علوم پزشکی برای سال ۱۴۰۱ پذیرفته می‌شوند.
همچنین ویژه نامه پیک سنجش ویژه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از روز پنج‌شنبه سیزدهم مرداد ماه منتشر شده و در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار گرفته است. این ویژه نامه حاوی اطلاعاتی است که داوطلب مجاز به انتخاب رشته نیاز دارد و داوطلب می‌تواند با هزینه‌ای معادل ۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان تمامی شرایط مناسب یک انتخاب رشته را مشاهده کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار