فصل اجرای سیاست های تحول محور در حوزه فرهنگ
کد خبر: 1098711
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bp9
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲
معاون امور استان های وزارت ارشاد در دومین همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها؛
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها بر ضرورت وجود نقشه راه فرهنگ و هنر در استان ها برای تحول در مسیر پیش رو تاکید کرد.

امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمد هاشمی در ابتدای سخنان خود گفت: تقریباً قریب به اتفاق مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها تغییر کرده اند و به فضل الهی نگاه ها به این تغییرات چه در مجموعه دولت و چه از نظر کارشناسان بسیار مثبت است اما همه باید بدانیم انتصابات خوب تنها آغاز راه است و اگر منجر به تحول و خروجی‌های کارآمد نشود تفاوتی با دوره‌های قبل نخواهد داشت.

معاون حقوقی وزیر فرهنگ ادامه داد: از ابتدای آغاز به کار مدیران کل استان ها، همانگونه که در حکم آنها تصریح شده است، خواسته ایم تا اولاً سند تحول فرهنگی را به تناسب زیست بوم و شرایط استانی تدوین نمایند و سپس در راستای اجرای آن سیاست های فرهنگی تحول محور گام برداشته و در این مسیر به خروجی های کارآمد دست یابند.


دکتر سید محمد هاشمی با تاکید بر ایجاد هیئات اندیشه ورز فرهنگی در هر استان افزود: باید در هر استان هیأت اندیشه ورز فرهنگی تشکیل شود که به مثابه قوه عاقله شما در اجرای سند تحول فرهنگی در استان عمل نماید.

معاون وزیر فرهنگ در ادامه تصریح کرد: هماهنگونه که دومین همایش مدیران کل استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مدیران نهادهای مختلف جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شکل گرفت، انتظار می رود مدیران کل استان ها اولین جلسه هم افزایی تشکل های انقلابی حوزه فرهنگ هر استان را شکل دهند و در جهت تعامل و همکاری، گام جدی بردارند.

سید محمد هاشمی با تأکید بر مسئله کادرسازی گفت: همانگونه که بارها تاکید شده است، مدیران کل باید بر مسئله کادرسازی و توانمندسازی ظرفیت های مستعد در هر استان اهتمام جدی داشته و در این مسیر گام های موثری برای آینده فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی بردارند.


گفتنی است، دومین همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها با حضور دستیار ویژه رییس جمهور در امر مردمی سازی دولت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مدیران استانی و ستادی وزارت فرهنگ، در مجتمع فرهنگی باغ زیبا برگزار شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار