همایش تابستان پرملات کتابی در مشهد برگزار شد
کد خبر: 1098119
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bfb
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷
با  همت مؤسسه کتاب پردازان ؛
همایش " تابستان  پرملات کتابی "  در مشهد ، با حضور معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و حدود ۴۰۰ نفر از علاقه مند به کتاب و کتاب خوانی  به همت مؤسسه کتاب پردازان و شبکه  ترویجی کتاب و کتابخوانی "بوکزیستو"  برگزار شد .
سیده سمیه ناصری

مدیر مجموعه  کتاب پردازان ضمن تشریح نقش کتاب خوانی در مهندسی فرهنگی گفت : مطالعه به مثابه ی تفکر و هنر اندیشیدن ابزار و روش تسهیل گری می باشد .

جلیل معماریانی افزود : مهندسی از چهار مولفه شناخت عناصر ، تنظیم، طراحی و تعامل عناصر سازنده یک سیستم تشکیل می شود  و حاصل آن ارتقا ، یعنی تبدیل وضع موجود به مطلوب می باشد.

وی سه مرحله تاثیر گذار در فرهنگ را  تغییر در نظام باورها با پیش نیاز  آموزش و پژوهش و ترویج کتابخوانی ، تغییر در نظام ارزش ها که نیاز به ساختار و محصول دارد  ونتیجه و محصول نظام باورها و ارزش ها دانست  و افزود : خروجی این مراحل ، تغییر در نظام رفتارها و عملکردها می باشد .

 برای ترویج کتاب باید خودمان یک کتاب خوان حرفه‌ای باشیم

مدیر مرکز جامع ترویج کتاب بوکزیستو با بیان اینکه مسابقات کتابخوانی به تنهایی نمی‌تواند مروج  کتابخوانی باشند و باعث استمرار در روند کتاب خوانی نخواهد شد ، مشکل اصلی را کمرنگ بودن  فرهنگ کتابخوانی دانست .

توحید کریمی گفت :  راه حل اصلی ایجاد فرهنگ کتابخوانی، در شبکه سازی است و برای ترویج کتاب باید خودمان یک کتاب خوان حرفه‌ای باشیم .

 وی با بیان اینکه شبکه سازی یعنی تعامل و همکاری افراد  برای رسیدن به یک هدف مشترک  افزود : برای رشد و توسعه شبکه ، به کمک حلقه های میانی و تک تک کسانی که خود را  داعیه دار و مسئول فرهنگی کشور  می‌دانند نیاز داریم .

کریمی ادامه داد:شبکه سفیران کتاب فرصتی برای کتابخوان های کشور است ،در این شبکه تمامی کتاب خوان های با هم در ارتباط هستند وفرصت برای افراد کتابخوان شکل می گیردومجموعه ترویجی بوکزیستو با آموزش ها تخصصی و تسهیل گری به افراد شبکه کمک می‌کند تا  به یک مروج کتاب حرفه ای تبدیل شوند و در زمینه کتابخوانی مولد باشند.

در پایان همایش ازاولین و تنها شبکه ی سفیران کتاب در ایران رونمایی شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار