اسکوچیچ: حمایت را بیشتر کنید تا بهتر شویم
کد خبر: 1097808
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004baa
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
دنیا حیدری

اسکوچیچ بعد از چالشی جنجالی برای ادامه حضورش روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران برخلاف انتظار بی‌هیچ گلایه‌ای از اتفاقات اخیر خود را برای حضوری موفق در قطر، مصمم نشان می‌دهد.
مسئله نگران‌کننده، اما تخریب روحیه سرمربی تیم ملی بعد از داستان‌های اخیر بود. با این حال اسکوچیچ با بیان اینکه تنها دروغ‌ها، خاطر او را مکدر کرده، آب پاکی را روی دست همه ریخت که جز به کسب موفقیت در قطر نمی‌اندیشد: «خوب می‌دانم این جایگاه صندلی داغ است و فشار زیادی به سرمربی تیم ملی خواهد آمد، اما امیدوارم کسانی که به دنبال منافع شخصی هستند، منافع ملی را در نظر بگیرند. در این مدت اوضاع آشفته‌ای رقم خورد که همه بیرون از فدراسیون و تیم ملی بود. اسم‌های مختلفی در مطبوعات مطرح شد، اما با این موضوع مشکلی ندارم. هر زمان که ایران نبودم، شایعات فراگیر وجود داشته و این چیز تازه‌ای نیست.»
کمیته فنی باید جواب بخواهد
برخلاف تصور، اسکوچیچ نه فقط دلخوری بابت نشستن رو‌به‌روی کمیته فنی و ارائه توضیحات به اعضای آن را ندارد که خواهان ارتباط تنگاتنگ با آنهاست: «من جلسه‌ای با کمیته فنی نداشته‌ام. این موضوعی است که قابل قبول نیست. اگر مشکل فنی دیده شده باید از من بخواهند تا بروم و جواب بدهم. اینکه بخواهند یک‌طرفه قضاوت کنند درست نیست. من مسئولیت تیم را برعهده گرفته‌ام و تمام فشار‌ها را به جان خریده‌ام. تمام عمرم را در فشار فوتبالی سپری کردم و تأکید می‌کنم که تمام مسئولیت تیم را برعهده می‌گیرم. همانطور که نتایج دیدار‌های قبلی را به اسم من نوشتند، نتیجه بازی‌های بعدی را هم به نام من بزنند. تلاش می‌کنم خودم را بهتر کنم و می‌خواهم این فشار را تحمل کنم تا بتوانم بهترین اتفاق را برای تیم ملی ایران رقم بزنم، اما بدون شک هر اندازه حمایت‌ها در این مسیر بیشتر باشد، می‌توانیم بهتر باشیم، چه من و چه بازیکنان.»
اهمیت بازی دوستانه و اردو
مهم‌ترین مسئله بعد از روشن شدن تکلیف سرمربی تیم ملی حالا بی‌هیچ تردیدی برپایی اردو‌های تدارکاتی و بازی‌های دوستانه است. برنامه آماده‌سازی که به نظر می‌رسد اسکوچیچ خود نیز اطلاع درستی از آن ندارد: «از زمانی که مسئولیت تیم ملی را برعهده گرفته‌ام، دیدید که چه بی‌ثباتی در فدراسیون فوتبال به وجود آمده است. این نابسامانی را کنار آشفتگی فدراسیون بگذارید تا بفهمید که من چه انرژی گذاشته‌ام که تیم را کنترل کنم. اکنون تنها چیزی که برای ما اهمیت دارد رساندن بازیکنان به بهترین شرایط بدنی و همچنین روحی و روانی است برای آنکه بتوانیم با آمادگی کامل راهی قطر شویم. من سه ماه پیش برنامه‌ای را به فدراسیون داده و خواسته بودم که بهترین تیم‌ها را برای بازی تدارکاتی در نظر بگیرند. تیم‌هایی که شرایط حریفان ما در جام جهانی را داشته باشند. شخصاً هیچ تیمی را برای مذاکره به فدراسیون پیشنهاد نکردم و نمی‌خواهم به شایعات نیز دامن بزنم، اما به من هم گفته‌اند که بازی با اروگوئه قطعی شده است که امیدوارم همین‌طور باشد، خصوصاً که این دوره شرایط فرق کرده و ما تنها در فیفادی‌هاست که می‌توانیم لژیونر‌های خود را در اختیار داشته باشیم.»
بهترین‌ها را برای قطر به صف می‌کنم
از دست رفتن زمان و عدم برگزاری اردو‌های تدارکاتی و بازی‌های دوستانه مفید این ابهام را ایجاد کرده که تیم ملی فوتبال ایران با چه سبکی در قطر به میدان خواهد رفت. سؤالی که سرمربی کروات تیم ملی سعی می‌کند با پاسخ آن خیال همه را راحت کند: «مطمئن باشید کار بچگانه‌ای از من سر نمی‌زند و در هر بازی با هدف کسب نتیجه به زمین می‌رویم. قرار نیست فوتبالی صددرصد تهاجمی ارائه دهیم و کاری به دفاع نداشته باشیم، اما قرار به دفاع صرف هم نیست و برابر هر تیمی باید حمله کنیم و موقعیت بسازیم. می‌خواهیم در زمین تعادل ایجاد کنیم و بهترین عملکرد خود را ارائه دهیم. خوب می‌دانیم حریفان ساده‌ای نداریم. حریف اول ما انگلیس است که همه چیزش مشخص است. ولز هم شباهت زیادی از نظر بازیکن و سبک بازی به انگلیس دارد. مقابل هر دو تیم باید با ایمان و انگیزه بالا در میدان حاضر شویم، اما مصاف با امریکا سختی‌های خود را دارد، خصوصاً که به نظر می‌رسد اکثریت تصور می‌کنند با تیم سابق امریکا قرار است دیدار داشته باشیم، در‌حالی‌که این تیم تغییرات زیادی داشته است. سه مصاف سخت در پیش داریم، به همین دلیل هم باید با بررسی همه جوانب، بازیکنانی را به اردو دعوت کنم که خواسته‌های مرا درک کنند. به همین خاطر هم به زودی راهی ترکیه می‌شوم تا از نزدیک به تماشای بازی‌های دوستانه تیم‌ها در اردو بنشینم و بازیکنان را برای انتخاب بهترین‌ها رصد کنم.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار