جلوگیری از حضور بیگانگان مورد اتفاق همه کشور‌های ساحلی خزر است
کد خبر: 1094962
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aqg
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸
رئیسی:
رئیس جمهور پیش از سفر به ترکمنستان گفت: مانع شدن برای حضور بیگانگان در دریای خزر مورد اتفاق همه کشور‌های ساحلی است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: آقای سید ابراهیم رئیسی پیش از سفر به ترکمنستان در فرودگاه مهرآباد درباره اهداف سفر گفت: این سفر به دعوت رئیس جمهور محترم کشور دوست و برادر ما ترکمنستان برای شرکت در اجلاس سران کشور‌های ساحلی دریای خزر انجام می‌شود. دریای خزر میراث و سرمایه مشترک بین کشور‌های ساحلی است و بیش از ۲۷۰ میلیون جمعیت از این دریا بهره مند می‌شوند.

رئیس جمهور پیش از شرکت در ششمین اجلاس سران کشور‌های ساحلی دریای خزر افزود: ما روابط خوبی با کشور‌های ساحلی دریای خزر داریم در این اجلاس آنچه که مورد بحث قرار خواهد گرفت علاوه بر رژیم حقوقی دریای خزر و استفاده صلح آمیز با مقصد ارتقای امنیت در دریای خزر، همکاری بین کشور‌ها در حوزه حمل و نقل، ترانزیت، تجارت و همکاری بین کشور‌ها در مدیریت منابع زنده در دریای خزر، همکاری بین کشور‌ها در حفظ محیط زیست و مانع شدن برای حضور بیگانگان در دریای خزر که مورد اتفاق همه کشور‌های ساحلی دریای خزر است و نکات دیگری که در اجلاس مورد بحث قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور ادامه داد: علاوه بر شرکت در این نشست و گفتگو با سران کشور‌های ساحلی، گفتگو‌های دوجانبه هم در ادامه گفتگو‌های قبلی با کشور ترکمنستان خواهیم داشت.

وی افزود: در ۳۰ سال گذشته ارتباطات خوبی بین جمهوری اسلامی ایران و کشور ترکمنستان بوده است. ددر پی دیدار قبلی دو طرف هم شرایط ترانزیت بین کشور ترکمنستان و ایران و هم وضعیت گاز سواپ گازی بین ترکمنستان و ایران برقرار شد وهم ارتباطات تجاری و اقتصادی که بین دو کشور انجام شد.

در این چند ماه شاخص‌ها ارتقای سطح روابط را به ویژه در حوزه مسایل اقتصادی و تجاری بین دو کشور نشان می‌دهد. ما امیدواریم که در این سفر هم گشایشی در جهات دیگری از مسایل اقتصادی و تجاری بین دو کشور انجام شود و همکاری‌های صمیمانه‌ای که بین دو کشور وجود دارد هم در روابط دوجانبه، هم در نقش آفرینی دو کشور در مسایل منطقه‌ای و مسایل بین المللی ابعاد بیشتری پیدا بکند.
 
تعداد بازدید : 3
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار