جنگ علنی کشتی با وزارت بر سر بودجه
کد خبر: 1094274
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004afa
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
پول ورزش فقط برای فوتبال خرج می‌شود
در روز‌هایی که تقریباً تمام هوش و حواس وزارت‌نشینان ورزش معطوف به فوتبال است و تمام هم و غم آقایان خلاصه شده در تیم ملی و جام جهانی و سفر به قطر و حتی پرداخت‌های آنچنانی به فوتبال چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی، تنش میان وزارت و برخی فدراسیون‌ها بالا گرفته است
فریدون حسن

در روز‌هایی که تقریباً تمام هوش و حواس وزارت‌نشینان ورزش معطوف به فوتبال است و تمام هم و غم آقایان خلاصه شده در تیم ملی و جام جهانی و سفر به قطر و حتی پرداخت‌های آنچنانی به فوتبال چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی، تنش میان وزارت و برخی فدراسیون‌ها بالا گرفته است. این روز‌ها از هر سو خبر می‌رسد که باشگاه‌های فوتبال چگونه دست در جیب مردم و بیت‌المال مشغول عقد قرارداد‌های چندصد‌میلیاردی با بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی هستند و وزارت ورزش هم تنها به این هدررفت پول مردم لبخند می‌زند، اما در عوض با تزریق قطره‌چکانی بودجه به فدراسیون‌های المپیکی و مدال‌آور شرایط را به‌گونه‌ای پیش می‌برد که فریاد اعتراض همه بلند شده است.
آخرین نمونه از این دست برخورد‌های وزارت ورزش با رشته‌های مدال‌آور برمی‌گردد به چهارشنبه هفته قبل و دیدار علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با محمد پولادگر معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش، دیداری که در نهایت با درگیری لفظی طرفین و قطع بودجه فدراسیون کشتی همراه بود!
بودجه فدراسیون کشتی قطع شد به همین راحتی! پولادگر رسماً به علیرضا دبیر گفته که بودجه کشتی صفر شده و وزارت ورزش هیچ پولی به کشتی پرداخت نمی‌کند، در حالی که دبیر به وزارت رفته بود تا درخواست افزایش بودجه فدراسیون در سال جدید را پیگیری کند. هرچند برخی برخورد‌ها توجیه ناپذیر است و به نظر می‌رسد شخصی در قامت رئیس فدراسیون باید خویشتنداری بیشتری از خود نشان دهد، اما نباید فراموش کرد که فدراسیون‌ها در حساس‌ترین شرایط خود بسر می‌برند، به‌خصوص آن‌ها که مسابقات مهم بین‌المللی و کسب سهمیه المپیک را پیش‌رو دارند؛ بنابراین وظیفه وزارت ورزش است که یک‌سونگری و توجه صرف به فوتبال را کنار بگذارد و به بقیه رشته‌ها نیز توجه کند.
شنیده‌ها حاکی از آن است که دبیر در ابتدای جلسه، گزارشی از کار‌های انجام شده می‌دهد و می‌گوید: «الان چهارمین ماه سال است و تازه الان می‌خواهید بودجه امسال را بدهید! ما در همین سه ماه گذشته ۳۰ میلیارد تومان در کشتی هزینه کرده‌ایم که شامل ساخت و سازها، سفر‌های برون‌مرزی و اردو‌ها بوده است، اما شما فقط ۳میلیارد تومان به ما داده‌اید.»
پاسخ پولادگر، اما به درخواست دبیر بسیار جالب توجه است: «با توجه به اینکه شما مبلغ ۷۰ میلیارد تومان از مجلس دریافت کرده‌اید، ما بودجه کشتی برای امسال را صفر در نظر گرفتیم و شب گذشته نیز بودجه فدراسیون‌ها را بستیم.»
این ادعای پولادگر در حالی مطرح شده که مجلس سال گذشته برای تمامی فدراسیون‌های افتخارآفرین بودجه‌ای را در نظر گرفته بود که هیچ ارتباطی با بودجه وزارت ورزش برای آن‌ها ندارد و دبیر با استناد به همین مسئله در پاسخ به پولادگر می‌گوید: «ما حتی هنوز این ۷۰ میلیارد تومان را هم نگرفته‌ایم و تازه هفته گذشته از سازمان برنامه و بودجه به فدراسیون کشتی آمدند تا درباره نحوه پرداخت ۷۰ میلیارد تومان به کشتی صحبت کنیم.»
با وجود این حرف‌های دبیر، پولادگر حرف‌های قبلی خود را تکرار می‌کند که همین مسئله عصبانیت رئیس فدراسیون کشتی را به دنبال دارد تا جایی که دبیر با عصبانیت عنوان می‌کند: «حاج آقا، من را گرفته‌ای؛ من دیگر چطور باید صحبت کنم و به شما توضیح بدهم که این مبلغ ۷۰‌میلیارد تومان ارتباطی به بودجه وزارت ورزش ندارد، مگر من بیکارم که سه ساعت اینجا بنشینم، گزارش بدهم و باز شما حرف خودت را بزنی؟!»
پولادگر، اما باز هم جواب می‌دهد: «ما بودجه شما را شب گذشته بستیم و قرار نیست بودجه‌ای به کشتی در سال جدید پرداخت شود.»
اظهارنظری که عصبانیت بیشتر دبیر را به دنبال دارد تا جایی که خطاب به پولادگر می‌گوید: «شما کی هستید که بخواهید برای کشتی تصمیم بگیرید. اگر می‌خواهید من را بردارید، اما تا روزی که هستم اجازه نمی‌دهم تو و امثال تو برای کشتی تصمیم بگیرید.» پولادگر نیز در پاسخ می‌گوید: «من معاون وزیرم.»، اما دبیر به او جواب می‌دهد: «هر که می‌خواهی باش، تو کارمند دولت هستی و وظیفه داری حق کشتی را بدهی.»
دبیر در این جلسه از امضای تفاهمنامه خودداری می‌کند و خطاب به معاون وزیر می‌گوید: «من دیگر هیچ کاری با شما ندارم و از این به بعد کارم فقط با وزیر ورزش خواهد بود. سر کشتی هم با هیچ‌کس تعارف ندارم. به کشتی نیامده‌ام تا اجازه بدهم حق کشتی را کسی ضایع کند.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار