هشت سال به روحانی فرصت دادیم یک سال هم به رئیسی زمان بدهیم
کد خبر: 1090112
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZaS
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳
عضو هیأت علمی دانشگاه با بیان اینکه از زمان روی کار آمدنِ دولت آیت الله رئیسی یکسال هم نگذشته است افزود: ۸ سال به آقای روحانی زمان داده شد؛ نه تنها در این مدت اتفاق مثبتی رخ نداد بلکه اوضاع بدتر شد، یک سال هم به دولت آیت الله رئیسی فرصت بدهیم.
علی شمس الدینی عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس در مورد ادعای اصلاح طلبان مبنی بر لزوم حل مشکلات اقتصادی در مدت کوتاهی که دولت جدید سرکار آمده گفت: مشکلات اقتصادی یک روزه به وجود نمی‌آیند و نمی‌توان آن‌ها را در زمان کوتاهی از بین برد. اگر به سال‌های پس از انقلاب توجه کنیم متوجه می‌شویم دولت‌ها و مدیریت اقتصادی کشور عمدتا در اختیار اصلاح طلبان بوده است.

وی با اشاره اصلاح طلب بودن تعداد زیادی از مدیران میانی افزود: تغییر در مدیریت‌ها نکته دیگری است که باید به آن توجه بیشتری شود، حتی زمانی که دولت در اختیار اصولگرایان بوده به دلیل پی ریزی‌هایی که در دوره‌های طولانی اصلاح طلبان شکل گرفته بود مدیریت رده‌های میانی در اختیار اصلاح طلبان قرار داشت.

عضو هیات علمی دانشگاه تصریح کرد: وضعیت معیشت مردم در زمان اصلاح طلبان نه تنها بهبود نیافت بلکه در دولت آقای روحانی بدتر هم شد، این مساله نشان می‌دهد نگاه اصلاح طلبان به موضوع اقتصاد درست نبوده است. از زمانی که دولت آقای رئیسی سرکار آمده شاهد هستیم تلاش‌های زیادی را برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور انجام شده است.

شمس الدینی با تاکید بر لزوم اصلاح اقتصاد بیمارِکشور گفت: اقتصادی که طی چند دهه صرفا براساس پول نفت بنا شده باید اصلاح شود. در شرایط فعلی کسانی از یارانه‌هایی استفاده می‌کنند که حق آن‌ها نیست و حتی با اندازه درآمدشان مالیات نمی‌پردازند.

وی با بیان اینکه از زمان روی کار آمدنِ دولت آیت الله رئیسی یکسال هم نگذشته است افزود: ۸ سال به آقای روحانی زمان داده شد؛ نه تنها در این مدت اتفاق مثبتی رخ نداد بلکه اوضاع بدتر شد، یک سال هم به دولت آیت الله رئیسی فرصت بدهیم.

عضو هیات علمی دانشگاه تصریح کرد: وقتی برخی افراد معلوم‌الحال از خراب شدن اقتصاد توسط دولت سیزدهم می‌گویند می‌توان نتیجه گرفت شرایط اقتصادی به زودی مطلوب خواهد شد و دست رانتخواران که از ارز ۴۲۰۰ تومانی و یارانه‌های پنهان با اجرای اصلاح ساختار پرداخت یارانه‌ای کوتاه شود.

شمس الدینی افزود: به دولتی رای دادیم که پاک دست است و دغدغه معیشت مردم را دارد. رئیس دولتی که صبح جمعه بیدار نمی‌شود و بگوید چه خبر است؟ اگر اتفاقی بیفتد مسئولیتش را گردن می‌گیرد و از بار مسئولیت شانه خالی نمی‌کند.

وی گفت: به همین دلایل ما و کسانی که به آقای رئیسی رای داده اند همچنان پشت ایشان هستیم و به دولت کمک می‌کنیم تا بتواند برنامه‌های اقتصادی مدنظرش را به خوبی اجرا کند و خطای کمتری داشته باشد. دیکته نانوشته غلط ندارد، با این وجود حامیان دولت انتظار دارند که کارشناسان به گونه‌ای عمل کنند که مردمی سازی اقتصاد با کمترین اشتباه عملی شود.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار