آخرین جزییات حادثه متروپل آبادان در روز پنجم
کد خبر: 1090076
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZZs
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
امروز پنج روز از حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه آبادان می‌گذرد ولی تیم‌های تخصصی بدون وقفه در تمام ابعاد مشغول انجام آواربرداری، جست‌وجو و تثبیت سازه هستند.

سرویس جامعه جوان آنلاین: درشرایطی پنجمین روز از حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان را سپری می‌کنیم که نیرو‌های انتظامی، امدادی، اورژانس درکنار سایر نیرو‌های تخصصی مرتبط همچنان مشغول ارائه خدمات برای رفع مشکلات و بروز حادثه‌ای تازه در این محوطه هستند.

این درحالی است که از روز گذشته اگرچه برخی اخبار مبنی بر احتمال پایان عملیات جست‌وجو برای یافتن مبحوس‌شدگان در طبقات زیرین بنا منتشر شده، اما هنوز هیچ مقام یا مسئولی در این زمینه اظهار نظر رسمی نکرده و ظاهرا روند ارائه خدمات با استفاده از تجهیزات، سگ‌های زنده‌یاب ادامه دارد.

فسادی گسترده زمینه‌چین حادثه متروپل آبادان
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۵:۵۱

مخبر، معاون اول رئیس جمهور گفت: آنچه مشخص است علت بروز حادثه متروپل آبادان فسادی گسترده میان مالک ساختمان، پیمانکار، ناظر و دستگاه‌های دارای مجوز و مسئول است که باید به طور جدی با آن‌ها برخورد شود تا اینگونه حوادث تکرار نشود. (متن کامل را اینجا بخوانید)

عکس/ ابراز همدردی مخبر با خانواده جانباختگان متروپل
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۵:۰۵

آخرین جزییات حادثه متروپل آبادان در روز پنجم

معاون اول رئیس‌جمهور: با خاطیان و مقصران برخورد قاطعانه انجام شود
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۴:۲۸

دکتر محمد مخبرر صبح امروز(جمعه) بلافاصله پس از ورود به شهر آبادان در محل ریزش ساختمان متروپل حضور یافت و با توضیحات مسئولان مربوطه در جریان نحوه امدادرسانی به مصدومان، زوایای مختلف ریزش ساختمان و چگونگی عملیات آواربرداری قرار گرفت.

وی دستورات لازم برای تسریع در عملیات جستجو را صادر و تصریح کرد که عملیات جست و جو تا یافتن آخرین فرد زیرآوارمانده ادامه می یابد.

همچنین در این بازدید جمعی از خانواده های جانباختگان حادثه متروپل آبادان با معاون اول رییس جمهور گفت و گو کردند و دکتر مخبر ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده های داغدار تاکید کرد که با تمام مقصران این حادثه دلخراش بدون هیچ اغماضی و به طور قاطع برخورد خواهد شد.

آواربرداری از متروپل آبادان وارد مرحله جدیدی شد
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۰

وحیدی وزیر کشور گفت : با استقرار ۲ دستگاه جرثقیل سنگین کار آواربرداری از ساختمان متروپل وارد مرحله جدیدی شده و این عملیات در ۲ جبهه ساختمان رو به روی خیابان و ساختمان های پشت متروپل به صورت مکانیکی در حال انجام است.

او از برگزری نشست هایی با گروه های کارشناسی و کسب اجازه تخریب برخی سازه های مجاور ساختمان متروپل آبادان از سوی شهروندان دارای ملک در آن نواحی خبر داد.

به گفته وزیر کشور در حال حاضر برای کمک به توان و سلامت امدادگران علاوه بر حضور نیروهای تخصصی اقداماتی مانند اکسیژن رسانی به اعماق آوارها صورت می گیرد تا با دسترسی به طبقات و لایه های زیرین بتوان به شرایط مسلط تر شده و از وضعیت مفقودان احتمالی باخبر شد.

 

آخرین آمار حادثه آبادان؛ ٢۴ جانباخته و ۳۷ مصدوم
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۵

احسان عباسپور معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان اظهار کرد: عملیات امدادرسانی در حادثه متروپل از ساعات اولیه این حادثه بدون وقفه آغاز شد و چندین تیم امدادرسانی این عملیات را از شهرهای مختلف بر عهده دارند.

وی اظهار داشت: تاکنون پیکر ٢۴ نفر از کسانی که زیر آوار جان خود را از دست داده اند توسط تیم های جست و جو پیدا شده و برای تشخیص هویت به دانشگاه علوم پزشکی آبادان انتقال یافت.

فرماندار ویژه آبادان تعداد مصدومان این حادثه را ۳۷ نفر عنوان کرد و گفت: ۳۴ نفر از این مصدومان پس از درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شدند و تنها سه نفر تحت مداوا هستند.

وزیر کشور: در متروپل یک جنایت اتفاق افتاده است
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۰

وزیر کشور با بیان این که در متروپل یک جنایت اتفاق افتاد گفت: کسانی که برای کسب درآمد بیشتر به راحتی با جان مردم بازی کردند هیچ وقت قابل گذشت نیستند و باید درس عبرت شوند.

معاون اول رئیس جمهور وارد آبادان شد
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۱:۲۳

معاون اول رئیس جمهور به منظور بررسی آخرین وضعیت ریزش ساختمان متروپل و نحوه امدادرسانی در آن وارد آبادان شد و در محل این ساختمان حضور یافت.

تعداد بازدید : 67

آخرین جزییات حادثه متروپل آبادان در روز پنجم

آخرین جزییات حادثه متروپل آبادان در روز پنجم

جان باختگان حادثه ساختمان متروپل آبادان به ۲۲ نفر رسید
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۱:۰۲

فرماندار ویژه آبادان گفت: با تلاش‌های شبانه روزی و بدون وقفه تیم‌های جستجو و نجات و آوار بردار، تعداد ۲۲ جان باخته از زیر آوار‌های ساختمان خارج شده اند.

احسان عباسپور افزود: ۳۷ نفر از شهروندان نیز در حادثه ریزش متروپل مصدوم شدند که از این تعداد ۳۴ نفر مرخص شدند و ۳ نفر تحت مداوا هستند.

آواربرداری از متروپل در حال انجام است
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : 55
 
 
ریزش بخش هایی از سازه متروپل صحت ندارد
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۰:۲۵

مهدی ولی پور، رییس سازمان امداد و نجات گفت: نیروهای امدادی و خدماتی با تمام توان و با استفاده از تجهیزات لازم تا آخرین لحظه و تا زمان پیدا شدن آخرین فرد مفقود شده در محل حادثه متروپل آبادان حضور خواهند داشت.

به گفته او نیروهای هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و شرکت ملی حفاری نیز اقدامات لازم برای تثبیت ساختمان حادثه دیده متروپل را انجام می دهند.

ولی پور شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ریزش بخش هایی از سازه برج متروپل را تکذیب کرد و گفت: مردم به شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر ریزش بخش دیگری از ساختمان و زیرآوار ماندن تعداد دیگری از افراد توجه نکنند و اخبار موثق را از منابع رسمی دریافت کنند.

تشییع پیکر ۱۳ قربانی حادثه متروپل آبادان
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۰:۱۰

وحیدی، وزیر کشور گفت: تاکنون ۱۳ نفر از جان باختگان حادثه متروپل پس از تشخیص هویت به خاک سپرده شده اند و ۶ نفر هنوز خاکسپاری نشده اند، از این ۶ نفر، هویت سه نفر هنوز احراز نشده است.

روند تشییع و خاکسپاری قربانیان این حادثه از صبح ۲ روز قبل آغاز شد.

به گفته او با توجه به اینکه همه عوامل عملیات شیفت بندی شدند، آواربرداری و رسیدگی به آسیب‌دیدگان با دقت و حساسیت بالا به صورت ۲۴ ساعته ادامه دارد.

پلیس خوزستان از هیچ کمکی برای یاری رساندن به آسیب دیدگان دریغ نخواهد کرد
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۰

سردار مهدی حاجیان سخنگوی فراجا در حاشیه بازدید از ساختمان متروپل در آبادان گفت:با خانواده عزیزان جانباخته در این حادثه و آسیب دیدگان ابراز همدردی داریم وآرزوی سلامتی برای حادثه دیدگان این اتفاق ناگوار داریم.

سخنگوی فراجا گفت:با دستور ویژه فرمانده محترم کل فراجا، پلیس خوزستان ضمن آماده باش کامل و بکارگیری تمامی امکانات لازم به منظور ارائه خدمت رسانی به حادثه دیدگان و همچنین تسهیل در اقدامات ترافیکی، انتظامی و امنیتی به منظور امداد رسانی بهتر با هوشیاری و تلاش مضاعف تا ایجاد آرامش در صحنه از هیچ کمکی برای تسریع در فرآیند مدیریت بحران و یاری رساندن به آسیب دیدگان دریغ نخواهد کرد.

با توجه به حجم آوارها مقاوم‌سازی کنونی موقت است
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۰۸:۵۱

وحیدی، وزیر کشور گفت:مقاوم ساری که در حال حاضر صورت گرفته کار موقتی است که بتوانیم پیکرها را راحت‌تر جستجو کنیم اما با توجه به حجم آوارها ،بسیار موقت است و باید به سرعت وارد مرحله خطرزدایی و کاهش بارهای وارده بر این سازه شویم.

او افزود:این کار از ظهر امروز با جرثقیل‌های موجود شروع شده و منتظر جرثقیل‌های جدیدتری هستیم تا بتوانیم در ابعاد مختلف توسعه بیشتری دهیم.

احتمال زنده‌ماندن کسی زیر آوار بسیار ضعیف است
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۰۷:۵۵

احمد وحیدی، وزیر کشور گفت: «ممکن است همچنان به پیکرهایی دست پیدا شود اما با توجه به استفاده از سگ‌های زنده‌یاب و هم از سیگنال های حیاتی احتمال زنده پیدا شدن کسی بسیار کم است.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار