پیام نهالدانی: حفظ روحیه و آمادگی جسمانی به اضافه بازیهای تدارکاتی
کد خبر: 1089404
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZP2
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶
چگونه ملی پوشان کبدی را در شرایط سخت مدیریت کنیم
تعویق بازیهای آسیایی ضرباتی به برخی رشته ها که خیلی زود به استقبال رفته بودند وارد کرد که یکی از این رشته های کبدی است.
سیدفرشاد فیض آبادی
قریب به 10 اردو برای هرکدام از تیم های مردان و زنان با بهترین شرایط برگزار شده و تعویق این بازیها باعث افت این ملی پوشان خواهد شد.
پیام نهالدانی دبیر کمیته فنی فدراسیون کبدی در باره نحوه مدیریت ملی پوشان در این گذرگاه سخت نظرات و پیشنهادات خوبی دارد که ماحصل آن را در ادامه می خوانیم:

بعد از بازیهای آسیای ۲۰۱۸ جاکارتا که فعالیت خاصی رو به دلیل فراگیری کرونا بسیار در برهه عقب افتادیم مخصوصا در بخش بانوان . حداقل گفت بازیکنان آقایان با تلاش و نفوذ دکتر اورسجی رییس فدراسیون تعداد قابل توجهی از بازیکنان در سوپر لیگ جهانی هند بازی کردند و فرصتی را برای امادگی خود پیدا کردند و در این بین فرصت برای بازیکنانی جوان همانند محمدرضا شادلو به وجود آمد تا خودی نشان دهند و ما را امیدوار به آینده نگه دارند ولمتاسفانه این فرصت برای بانوان مهیا نشد چون لیگ ستاره ها فقط برای آقایان است. خیلی تلاش کردیم با اردوهای مقطعی و مسابقات قهرمانی کشور بانوان را در اوج نگهداریم و امیدوارم با همت بالایی که خود ملی پوشان ما دارند این وقفه ها جبران شود.
حتی به نظر بنده می توانستیم در این دو سه سالی که تعطیلی ورزش دنیا را رقم زد نفرات منتخبی که از مسابقات استعدادهای برتر انتخاب شده بودند را در اردوهای مختلف نگه داریم تا آموزشهای لازم را می دیدند و پشتوانه خوبی برای جوانان و بزرگسالان کشور می شدند.
بما با اتفاقی که در حال حاضر افتاده است و بازیهای آسیایی هانگژو به تعویق افتاده پیشنهاد ها و راهکارهایی هست که میتواند ما را جلو بیاندازد .


۱. با توجه به اینکه در حال حاضر جناب آقای اورسجی سرپرست کنفدراسیون آسیا هستند با ارسال نامه ای به کشورهای عضو پیشنهاد برگزاری مسابقات اسیایی در دو بخش اقایان و بانوان را بدهند و در صورت موافقت و برگزاری مسابقه تیم های ملی را با تلفیقی از بازیکنان جوانان و بزرگسال شرکت دهیم و این محک خوبی برای جوانان ما و تیم ملی است و تجربه بزرگی را کسب خواهند کرد ضمن اینکه فاصله بین لاتجربه ها و جوانها هم به حداقل می رسد.
۲.در این صورت میتوان اردوها را به صورت حداقل ماهی یکبار برگزار کرد و در اخر هم برنامه ای به بازیکنان داد تا زمان برگزاری اردوی بعدی آمادگی را حفظ کنند و مربیان با کنترل بازیکنان در فضای مجازی همه موارد را در اختیار داشته باشند. حتما اردوها تلفیقی از جوانان و بزرگسالان باشد و البته مابین این اردوها مسابقات تدارکاتی با دیگر کشورها معجزه بزرگی خواهد کرد و کنترل و مراقبت به این صورت نتیجه مطلوبی خواهد داشت.
۳. قبول کنیم که بانوان انگیزه بالایی دارند و البته رقبایی سرسخت و چون مدعی عنوان قهرمانی اند باید تلاشی مضاعف داشته باشند و البته بازیهای تدارکاتی لازمه موفقیت و تضمین کننده آمادگی ملی پوشان بخصوص بانوان است.


من از جناب دکتر اورسجی که طی سالهای اخیر اتفاقهای خوبی را در کبدی کشور رقم زدند درخواست دارم به عنوان سرپرست کنفدراسیون آسیا پیشنهاد برگزاری لیگ باشگاه های آسیا را به کشورها بدهند که در صورت عملیاتی شدن این کار پیشرفت کبدی در اسیا بسیار سرعت خواهد گرفت و انگیزه ای برای باشگاه داری در کشور رخ خواهد داد.
نتیجه اینکه برای موفقیت و کسب عنوان در بازیهای آسیایی باید همه دست در دست هم کمک کنیم و اختلاف سلیقه ای اگر هست کنار بگذاریم و به این فکر کنیم که وقتی تیم های ملی کبدی روی سکو باشند و پرچم عزیزمان به افتخارشان به اهتزاز در آید بیشتر از همه ما به عنوان خانواده کبدی احساس غرور و افتخار می کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار