نقره‌داغ دوچرخه‌سواران دوپینگی/ محرومیت ۵ ساله از مربی‌گری!
کد خبر: 1089394
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZOs
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
ورزشکاران رشته دوچرخه‌سواری که سابقه محرومیت ناشی از دوپینگ دارند به مدت ۵ سال پس از پایان مدت محرومیت خود نیز امکان مربی‌گری نخواهند داشت.
فرزاد شارکی، قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) در گفتگو با ایسنا، در خصوص اینکه آیا فردی که مرتکب دوپینگ شده است، پس از پایان مدت محرومیت خود امکان مربی‌گری دارد یا خیر، تصریح کرد: این مسئله در مورد رشته ورزشی دوچرخه‌سواری متفاوت است و صرفا در این رشته ورزشی فردی که مرتکب دوپینگ و محرومیت ناشی از آن شده، به مدت پنج سال پس از پایان مدت محرومیت نیز امکان مربی‌گری ندارد.

وی ادامه داد: در رشته دوچرخه‌سواری فردی در حال مربی‌گری بود که سابقه محرومیت ناشی از دوپینگ داشت و از اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری (یو. سی. ای) استعلام گرفتیم.

قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) ادامه داد: بر اساس اعلام اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری، قوانین این اتحادیه به گونه‌ای است که اگر ورزشکاری مرتکب دوپینگ شود به مدت ۵ سال پس از پایان محرومیتش حق مربی‌گری ندارد و بر همین اساس سال گذشته در نامه‌ای به فدراسیون دوچرخه سواری اعلام کردیم این قانون اتحادیه جهانی دوچرخه‌سورای است و باید رعایت شود.

شارکی تاکید کرد: این قانون صرفا مربوط به رشته دوچرخه‌سواری است و در مورد سایر رشته‌های ورزشی چنین مسئله‌ای وجود ندارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار