۱۱ کشته و زخمی به خاطر اخراج!
کد خبر: 1089079
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZJn
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
استفاده از سلاح گرم همچنان قربانی می‌گیرد

کارمند نگهبانی بنیاد مستضعفان شهرستان ایلام پس از اینکه در جریان حادثه تیراندازی و انفجار نارنجک چهار نفر را به قتل رسانده و شش نفر را مجروح و روانه بیمارستان کرد، با شلیک گلوله به زندگی خودش پایان داد. انگیزه وی اختلاف شخصی او با مدیران بنیاد اعلام شده است.
ساعت ۹:۴۵ صبح روز گذشته مأموران پلیس ایلام از حادثه تیراندازی در خیابان پاسداران، با خبر شده و در محل حاضر شدند. بررسی‌های اولیه حکایت از این داشت که محل حادثه ساختمان بنیاد مستضعفان است و حادثه از سوی یکی از کارکنان رقم خورده و او لحظاتی قبل در حالی که اسلحه کلاشنیکف و دو نارنجک را در کیسه برنج پنهان کرده‌بود، وارد ساختمان شده است. متهم پس از تیراندازی کارکنان را به طبقه دوم کشانده و سپس یکی از نارنجک‌ها را در محوطه منفجر کرده و مرگ سه نفر از آن‌ها را منجر شده است. وقتی مشخص شد مرد ۳۷‌ساله سه نفر از کارکنان بنیاد را هم به گروگان گرفته، تیم‌های ویژه رهایی گروگان هم با حضور در محل تلاش برای نجات گروگان‌ها را آغاز کردند. همزمان با حضور نیرو‌های نوپو مرد گروگانگیر به محاصره پلیس درآمد و زمانی که عرصه را بر خود تنگ دید با شلیک گلوله به زندگی‌اش پایان داد. همزمان با شلیک آخرین گلوله از سوی متهم، مأموران قدم به داخل ساختمان گذاشته و سه نفر از کارکنان را که از سوی متهم به گروگان گرفته شده‌بودند، نجات دادند. همزمان با حضور امدادگران، شش مجروح حادثه راهی بیمارستان شده و پیکر بی‌جان سه نفر از کارکنان به نام‌های شیوا محمدی، ناهید روشنی، میلاد فتاحی هم به پزشکی قانونی منتقل شد.
بیرون از محل حادثه کسی باور نمی‌کرد عامل حادثه دست به چنین حادثه‌ای هولناک زده باشد. یکی از شاهدان گفت که او مردی آرام بود، اما چند روز قبل به او خبر دادند قرار است از محل کارش اخراج شود. در این چند روز خیلی عصبی و پرخاشگر شده بود تا اینکه خبر رسید حادثه اتفاق افتاده است.
از سوی دیگر از بیمارستان خبر رسید که چهار نفر از مجروحان به علت شدت جراحت به اتاق عمل منتقل شده‌اند که وضیت آن‌ها وخیم اعلام شده‌است. عصر روز گذشته هم خبر رسید یکی از مجروحان به علت شدت جراحت جان باخته است که آمار قربانیان حادثه به پنج نفر افزایش یافت. یکی از مجروحان حادثه یوسف فریادی زاده، رئیس سازمان اموال و املاک ایلام است. ناصر خسروی، احمد محمدیان، سعید رستم بیگی، ساسان ملک‌زاده، حافظ ربیع بیگی، حنا نعمتی و ایوب فرج اللهی دیگر مجروحان حادثه هستند. محمد پیرعلی، رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: برخلاف گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای عامل حادثه کارمند اخراجی نبود، وی کارمند نگهبانی بود که مشغول کار بود و حقوق اردیبهشت ماه خودش را هم دریافت کرده بود. سردار دلاور القاصی مهر، فرمانده انتظامی ایلام هم گفت که عامل حادثه به دلیل اختلاف شخصی که با مدیران مجموعه داشت دست به اسلحه برده و شروع به تیراندازی کرده بود.
هشدار
در سال‌های اخیر هشدار‌های بسیاری درباره تغییر سبک بروز جرائم منتشر کرده‌ایم. جرائمی که در حال حاضر جریان دارد مرتبکان با استفاده از سلاح دست به ارتکاب جرم می‌زنند. برای راستی‌آزمایی در این باره کافی است کلمه کشتار مسلحانه را در موتور‌های جست‌وجو گر وارد کنید، بنابراین خواهید دید که آمار بسیاری از کشتار با استفاده از سلاح منتشر خواهد شد. آخرین نمونه از این حوادث را دو روز قبل منتشر کردیم که در جریان آن مردی در شهرستان شاهین شهر پس از قتل سه عضو خانواده‌اش و زخمی کردن دو نفر دیگر با شلیک گلوله به زندگی خودش پایان داد.
بحران جدی است
دکتر امان الله قرایی‌مقدم، جامعه شناس با تأکید به افزایش مشکلات معیشتی در جامعه می‌گوید: «در حال حاضر اخبار مربوط به، دست به سلاح شدن افراد عادی در نزاع‌های کاری و خانوادگی نگران کننده است و نشان از بحران شدید دارد.» وی تأکید دارد: بسیاری از افراد با وجود اطلاع از مجازات جرم، مرتکب آن می‌شوند، به عبارتی دست از جان می‌شویند، بنابراین در وهله اول، رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی که ریشه بسیاری از این جرم‌ها و بزه‌ها است، ضرورت دارد. گاهی به دلیل بازدارنده نبودن و نبودن تناسب جرم و مجازات شاهد وقوع مکرر انواع بزه از جمله خریدوفروش سلاح و بر هم خوردن نظم عمومی جامعه هستیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار