برگزاری اولین نشست فرمانده کل سپاه با «قهرمانان خط شکن»
کد خبر: 1089035
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZJ5
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات سپاه خبر داد؛
سردار نائینی از برگزاری نشست فرمانده کل سپاه در سوم خرداد با 350 فرمانده گردان‌های رزمی دفاع مقدس در تهران، خبر داد.

سردار علی‌محمّد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات سپاه اظهار کرد: اولین مراسم تجلیل از فرماندهان گردان‌های رزمی دوران دفاع مقدس که در برنامه های «یادها و نام‌ها» و تاریخ شفاهی این مرکز اهتمام ویژه ای داشتند، با عنوان «قهرمانان خط‌شکن» با حضور سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه در سوم خردادماه در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار و در سطح سپاه‌های استانی کشور به‌طور زنده پخش خواهد شد.

سردار نائینی با تاکید بر اینکه نقش اصلی در عملیات‌ها اعم از آفندی و پدافندی بر عهده گردان‌ها بود افزود: جزئیات حوادث و اتفاقات جنگ که تبیین آن‌ها بارها مورد تأکید مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) بوده است و تاریخ جنگ و دفاع مقدس را رقم می‌زندحماسه‌ها، مقاومت‌ها، ایثارها، شهادت‌ها و پیروزی‌هایی بوده که در گردان‌ها رخ‌ داده است.

وی افزود: 2 هزار فرمانده گردان در دوران دفاع مقدس شناسایی‌شده‌اند و از سال 1399 تاکنون تاریخ شفاهی 350 فرمانده گردان برگزار شده است و با توجه به وظیفه مهم مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در تاریخ‌نگاری مستند و مستدل جنگ، به‌مرور ، تاریخ شفاهی تمامی فرمانده گردان‌ها جمع آوری و در سال‌های بعد از سایر فرمانده گردان‌ها نیز تجلیل می شود.

سردار نائینی با بیان اینکه مراسم «قهرمانان خط شکن» در سه بخش برگزار خواهد شد، عنوان کرد: در بخش اول، از 350 فرمانده گردان رزمی از 20 یگان زمان دفاع مقدس، که به این مراسم دعوت‌شده‌اند تجلیل به عمل خواهد آمد و در بخش دوم فرمانده گردان‌های رزمی، در رده فرماندهان میانی جنگ که مسئولیت اصلی جنگ را برعهده داشتند و بسیاری از این عزیزان به فیض شهادت رسیده‌اند که در این مراسم قرار است 20 خانواده فرماندهان شهید گردان‌های دوران دفاع مقدس تجلیل و تکریم شوند.

سردار نائینی معرفی آثار این مرکز پیرامون خرمشهر و عملیات بیت‌المقدس که تاکنون منتشر شده است را سومین بخش از مراسم «قهرمانان خط‌شکن» عنوان کرد.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه هدف اصلی برگزاری این مراسم را هزاران موضوع ناگفته در دوران دفاع مقدس دانست که در این میان روایت گردان‌ها و فرماندهان آن‌ها متفاوت و متمایز است.

منبع: سپاه نیوز

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار