سلام بر تو ای فرمانده
کد خبر: 1088901
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZGv
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲
یادداشت وزیر فرهنگ لبنان پس از حضور بر مزار شهید حاج قاسم سلیمانی
وزیر فرهنگ جمهوری لبنان پس از حضور بر مزار شهید حاج قاسم سلیمانی، در دفتر یادبود حاج قاسم سلیمانی، یادداشتی نوشت.

به گزارش «جوان» به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن یادداشت محمد وسام المرتضى به شرح زیر است:

"من از لبنان می آیم. از همسایه جنوبی فلسطین... از دیاری که گام های شهید سلیمانی بر آن نقش بسته.. آمده ام تا  در کنار مضجع شریفش بایستم و روح مطهرش را میهمان  فاتحه ای کنم. آمده ام تا از شوق میهنم به تربت آرامگاهش بگویم و از ندای غریبانه نسیم جنوب در اشتیاق روح او که تا همواره تاریخِ مقاومت مانا خواهد بود.
آری من از لبنان می آیم. آمده ام تا با پُر آواز گلو، حامل پیام صدق و وفاداری به کسی باشم که بی امان در پیشانی جبهه ستیز با تجاوز اهریمن صهیونیست به لبنان و مردمانش قد افراشته بود.  او که در کنار همرهان مخلص جهادگرش به ویژه شهید عماد مغنیه، برگ زرین آزادی سرزمین لبنان در سال 2000 و نصرت و پیروزی الهی در سال 2006 را رقم زد. و پس از آن ثابت قدم، خار چشم عفریت صهیونیست تا امتداد امروز شد و با عزمی راسخ تا رهایی سرزمین فلسطین از چنگال این دیو انسان کش از پای ننشست. اما در آن سو او وحشتی است لرزه انداز بر اندام اشغال گران که آنان را از آینده ای تاریک و شوم به هراس و رعب واداشته. تا بدان جا که به پستوهای تو در تو و تیره و تاریک خود خزیده تا در تیررس دیدگان مردمان دیار جنوب نباشند. ثمره مقاومت، رحیل صهیونیستها در پی حفظ جان به خارج از سرزمینی است که زمانی وعده گاه بهشت زمینی موهوم آن ها بوده و اینک به سرزمین رعب و وحشت و مرگ آنان بدل گردیده.
دفتر جهاد شهید قاسم سلیمانی در لبنان بدون برگ های جهاد او در عراق و سوریه و لبنان در ستیز با اهریمن صهیونیست و درنده خویان داعش ناتمام می ماند. شهید سلیمانی سودای دفاع از خاک و سرزمین را در سر نداشت، که او مدافع ارزش های حقیقت خواهی و فضلیت های قدسی و خداباورانه بود. از این روی، او بی شک به هر آن سرزمینی که غصب شده و به هر آن ستم دیده ای که مورد ظلم واقع شده و به هر عدالتی که پایمال شده تعلق داشت. بی مروتی است اگر با عینک ملیت گرایی به مبارزات او نگریسته شود، زیرا که حق و حقیت بیگانه است با نژاد و ملیت.
در اثبات این سخن، کلامی از امیر عالمیان علی بن ابی طالب علیه السلام به سراچه خاطرم آمد که پس از وقایع شهر الانبار زبان به ملامت مردم کوفه به دلیل کاهلی و سستی گشوده و فرمودند: "به من خبر رسیده مهاجمی‌ از آنان بر زن مسلمان و زنِ در پناه اسلام تاخته و خلخال و دستنبد و گردنبند و گوشواره او را به یغما برده، و آن بینوا در برابر آن غارتگر جز کلمه استرجاع و طلب دلسوزی‌ راهی‌ نداشته". امام و مقتدای ما در امر جهاد، دفاع از یک زن مسلمان را با دفاع از زن در پناه اسلام برابر می داند و می فرماید هنگامی که ظلمی واقع شد باید بدون هیچ تبعیضی به دفاع از مظلوم پرداخت. بنابراین جای شگفتی ندارد که قدس در طلیعه کارنامه مبارزه و جهاد شهید سلیمانی باشد. چرا که این سرزمین در ستیغ نردبان بی عدالتی و اوج ظلم این دوران قرار گرفته.
واژه ها در برابر خون جاری تو در راه خدا و مقدسات درمانده اند. ای آسمانی شهید، تو را به این دلیل که نامت قاسم سلیمانی است از آسمان هدف قرار نداند، بلکه خونت جاری شد، زیرا که مقاومت تو در این پهنه حق، کمر متجاوزان را به خاک مذلت کشیده و شکسته است. اگر آن ها این گونه پنداشته اند که با کشتنت، شعله مقاومت را کشته اند، زهی خیال باطل که در توهم پندار خویش فرو خفته اند. آن چه از عصاره این خون بر زمین چکیده شود، شعله ور تر شده و چراغ راه فروزان باز پس گرفتن سرزمین، مقدسات، خاک و آب و آسمان مان گردد.
سلام بر تو، ای شهیدِ سرمدیِ قلوب مؤمنین راه جهاد. سلام بر تو ای فرمانده، که حیاتش با پاک ترین آرمان و شهادتش با خالصانه ترین وفا در هم تنیده است. سلامِ زیتون جنوب و عطر تنباکوی جبل عامل و رود صور و تپه ماهورهای بنت جبیل، از جرود عرسال شریف و از تاکستان و  گندم زارها و شهدای بقاع و از سراسر پهنه لبنان که آزادگانش را به جان گرامی می دارد ، تو تجلی عشق و ایثار و جوانمردی هستی و سراسر پهنه لبنان که آزادگانش را به جان گرامی می دارد بر تو باد."
              محمد وسام المرتضى
             وزیر فرهنگ جمهورى لبنان
             کرمان ٢٦ اردیبهشت ماه ١٤٠١
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار