تک فرزندی و پیامد‌های پشت پرده
کد خبر: 1088707
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZDn
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲
سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: تک فرزندی پیامد‌های منفی زیادی برای خانواده و جامعه دارد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: شایسته شمی پور فرزندآوری را یک ارزش در فرهنگ ایرانی اسلامی و منطبق بر فطرت و غریزه انسانی دانست و گفت: این امر برای تداوم نسل و بقای انسان ضروری است و سبب می‌شود زوجین فرزندآوری را به عنوان یکی از اساسی‌ترین اولویت‌های خود پیگیری کنند. تک فرزندی و پیامد‌های پشت پرده

وی با بیان اینکه عوامل بسیار زیادی از جمله آگاهی نداشتن نسبت به پیامد‌های منفی تک فرزندی نقشی مهمی در گرایش به این پدیده دارد، افزود: افزایش تحصیلات و اشتغال زنان در این امر نقش مهمی دارد.

شمی پور با بیان اینکه تک فرزندی از جنبه‌های مختلفی در سطح خانواده و جامعه قابل بررسی است، ادامه داد: تنها بودن کودک در خانواده، ناتوانی وی در تعامل با دیگران، نبود فضای کودکی، ایجاد فشار‌های خانواده بر فرزند و محرومیت از آزادی‌های متناسب با سن خود از معایب تک فرزندی از بُعد خانواده به شمار می‌روند.

سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز، کاهش جمعیت در طول زمان، پیری جمعیت کشور، کاهش فضای جوان و شادابی، تاثیر در چرخه تولید و اقتصاد جامعه و نیاز به افزایش خانه‌ها و محل‌های نگهداری سالمندان را معایب تک فرزندی از بُعد جامعه عنوان کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار