رشته‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس زیست‌بوم مناطق ایجاد می‌شوند
کد خبر: 1088598
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZC2
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: دانشکده‌های جدید و رشته‌های مطابق با زیست‌بوم مناطق طراحی می‌شوند.

 محمدمهدی طهرانچی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، با تأکید بر اینکه عزم جدی داریم که توان دانشگاه را به حل مسائل اجتماعی و اقتصادی معطوف کنیم، افزود: آمایش اقتصادی و اجتماعی مناطق با در نظر گرفتن مولفه جمعیتی و زیست‌بوم مناطق در حال تدوین است.
 
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ماموریت دارند تا سه ماه آینده، آمایش استانی را نهایی کند که مطابق با این آمایش، دانشکده‌های جدید و رشته‌های مطابق با زیست‌بوم طراحی می‌شوند.
 
وی با بیان اینکه مراکز دانشگاه آزاد را به دانشکده‌های مهارت‌آموزی و نواحی نوآوری تبدیل می‌کنیم، گفت: در این راستا رخداد "عصر امید" را با هزار ایده و هزار شرکت و یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌کنیم.
 
طهرانچی با تأکید بر هویت‌سازی برای ماندگاری هیأت علمی در دانشگاه، اظهار کرد: در این راستا با همکاری دستگاه‌های اجرایی، اراضی تحقیقاتی برای اساتید و اعضای هیأت علمی اختصاص خواهد یافت.

دانشگاه کارآفرین نیاز شدید جامعه است

 استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی جامعه، به‌شدت به دانشگاه کارآفرین نیاز داریم، گفت: رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی در انطباق با با زیست‌بوم و نظام مسائل مناطق، رویکرد مبارکی است.

عابدین خرّم نیز در این دیدار اظهار کرد: دانشگاه آزاد به تحول در حوزه مهارت‌افزایی، تربیت انسان‌های کارآمد و نوآوری در مشاغل نیاز دارد.
 
وی با بیان اینکه تنظیم دخل و خرج دانشگاه آزاد، با ظرفیت‌های منطقه‌ای محقق می‌شود، افزود: ما با بیکاری پنهان مواجهیم و شغل درصد قابل توجهی از افراد با تحصیلات آنان مرتبط نیست و دانشگاه آزاد با اصلاحات اساسی می‌تواند این مشکل را مرتفع کند.
 
خرّم همچنین گفت: در علوم انسانی و فرهنگ علم‌آموزی، دچار عقب‌افتادگی جدی هستیم و بر این اساس، مسأله‌محور شدن دانشگاه و مهارت‌آموزی مبتنی بر نیازمندی‌های مناطق باید به اولویت مدیران دانشگاه آزاد تبدیل شود.

برچسب ها: رشته ، آزاد ، استان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار