فاز اول پروژه پارک رود تا پایان تابستان افتتاح می‌شود
کد خبر: 1088495
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZAN
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳
معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج خبرداد
معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در اولین برنامه «شنبه‌های پروژه ‌گردی» شهرداری کرج گفت: پروژه پارک رود در مناطق آزادشده رودخانه کرج در حال احداث است و فاز اول این پروژه تا پایان تابستان افتتاح می‌شود.

حمیدرضا محمدعلیپور اظهار کرد:: طی سال‌های گذشته در حاشیه رودخانه کرج ساخت وسازهای غیرمجازی صورت گرفته بود که با هماهنگی دستگاه قضا این بناها تخریب و آزادسازی شد.

محمدعلیپور بیان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، آزاد سازی حدفاصل آبگیر بیلقان تا پل حامی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: برای اجرای این پروژه سازمان سیما، منظر مشاوری را برای مطالعه بستر رودخانه جهت جلوگیری از وقوع سیلاب به‌کارگرفته تا با سازی مناسب از وقوع حوادث طبیعی احتمالی در این مسیر جلوگیری کند.

محمدعلیپور خاطرنشان کرد: در این پروژه قرار است، ۱۰ متر از هر طرف رودخانه ساحل سازی و برای استفاده عموم شهروندان آماده شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات آزادسازی بستر رودخانه از بهمن سال گذشته آغاز شده، گفت: امیدواریم امسال بتوانیم مسیری به طول ۱/۵ کیلومتر از هر طرف رودخانه برای استفاده شهروندان مهیا شود.

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اظهار کرد: ایجاد مسیر پیاده‌روی، دوچرخه سواری، محل اسکان، گردشگری، تفریحی، تجاری و… در کنار برخی المان‌های باهویت، بخشی از اقدامات شهرداری در این پروژه خواهد بود.

وی بیان کرد: امیدواریم فاز اول این پروژه (یک کیلومتر) تا پایان تابستان امسال به بهره برداری برسد.

محمدعلیپور با اشاره به اینکه با احتساب طراحی و زیرسازهای صورت گرفته، پارک رود کرج ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، گفت: اعتبار در نظرگرفته شده برای این پروژه ۷ میلیارد تومان بوده که در صورت نیاز قابل افزایش است.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه در تطابق با محیط زیست است، ادامه داد: شهرداری در بستر رودخانه هیچ دخل و تصرفی ندارد و پیاده روسازی در این محوطه با استفاده از مصالح طبیعی انجام می‌شود.

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: فرایند نگهداری از درختان کهنسال این محدوده هم با تعیین حریم‌های استاندارد و استفاده از سیستم آبیاری مدرن انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مشابه این پروژه تا کنون اجرایی نشده، متذکر شد: با توجه به طول و مشخصات رودخانه کرج، اجرای چنین پروژه‌ای در کل کشور منحصر به فرد است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار