آسیب شناسی تعویق بازی‌های آسیایی بر پیکره ورزش
کد خبر: 1088353
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Z85
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
تعویق بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو آسیب‌های زیادی به ورزش قهرمانی می‌زند که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در قالب یک کمیته تخصصی مشترک باید این آسیب‌ها را به حداقل برسانند.
وحید صابری
به گزارش جوان آنلاین ، بی شک در تیم‌های ملی یک عده ورزشکار پا به سن گذاشته داریم که به سختی خود را به آمادگی تا بازی‌های آسیایی می‌رسانند و از طرفی نمی‌توان به راحتی از کنار تجربه این ورزشکاران گذشت. این ملی پوشان طوری برنامه ریزی کرده بودند که در شهریورماه به بالاترین درجه آمادگی برسند و آوردگاه آسیایی مبارزه کنند، اغلب آن‌ها بعد از هانگژو از تیم‌های ملی کنار می‌رفتند یا کنار گذاشته می‌شدند.

امروز بعد از به تعویق افتادن این بازی‌ها، بیشترین آسیب متوجه این قشر از ورزشکاران است چرا که بازگرداندن آن‌ها به شرایط مطلوب، یک پروسه تخصصی و علمی را طلب می‌کند، بنابراین یک کمیته تخصصی باید برادامه تمرینات و مسابقات این گروه نظارت کند تا در تاریخ مجددی که اعلام می‌شود بتوانند آمادگی خود را حفظ کنند.

آسیب جدی‌تر را کادر فنی تیم‌های ملی می‌بینند. الان در اغلب رشته ها، مربیان خارجی هدایت تیم‌های ملی را بر عهده دارند و قراداد آن‌ها تا بازی‌های آسیایی بوده است. اکنون که این بازی‌ها فعلا به تعویق افتاده وزارت ورزش باید تکلیف آنان را روشن کند.

فرض براینکه در خوش بینانه‌ترین حالت ۶ ماه بازی‌های آسیایی به تعویق بیفتد، در این مدت قطعا اردو‌ها تعطیل می‌شود پس تکلیف مربیان داخلی و خارجی چه می‌شود.
بمانند یا بروند؟ اگر بروند آیا تضمینی برای برگشت دوباره هست؟ برنگردند تیم‌های ملی با مربی جدید در زمان اندک تا مسابقات چه خواهند کرد؟

تکلیف مربیان داخلی چه می‌شود؟ این‌ها همه سئوالاتی است که روسای فدراسیون‌ها با آن مواجه هستند و چاره‌ای برای آن ندارند. پس بهتر نیست فدراسیون‌ها با حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش، برای اینکه این مربیان انگیزه داشته باشند قرارداد مجدد ببندند تا با دلگرمی و انگیزه بیشتر کارشان را ادامه دهند.

فدراسیون‌ها بودجه محدودی دارند و از پس این مخارج برنمی آیند بنابراین کمیته و وزارت ورزش بودجه‌ای را برای این مورد خاص به فدراسیون‌ها تزریق کنند تا مربیان و ملی پوشان به امان خدا رها نشوند.
در حالی که چند روز از زمان اعلام تعویق بازی‌های آسیایی می‌گذرد خبر‌های رسیده حاکی از آن است که برخی فدراسیون‌ها قراردادشان با مربیان داخلی و خارجی را موقتا فسخ کرده اند و این مربیان مردد و بلاتکلیف هستند و نمی‌دادند چکار باید کنند.

پس از همین امروز کمیته و وزارت ورزش جهت جلوگیری از اختلافات و درگیری و کدورت بین مربیان و فدراسیون‌ها و از همه مهمتر جلوگیری از آسیب جدی به کاروان ایران در بازی‌های آسیایی باید اقدامات لازم را بعمل آورند..
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار