کمبود معلم از چالش های اصلی خراسان رضوی است
کد خبر: 1087611
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Yw7
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
استاندار :
استاندار خراسان رضوی گفت: کمبود معلم از چالش های اصلی استان است و تامین بیش از ۲۰ هزار معلم دیگر برای استان نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی است که برای سال تحصیلی آینده امیدواریم کمتر با این تنش مواجه باشیم.

یعقوبعلی نظری در آیین تجلیل از معلمان نمونه خراسان رضوی که به مناسبت هفته معلم صورت گرفت؛ افزود: کمبود معلم از چالش های اصلی استان است و تامین بیش از ۲۰ هزار معلم دیگر برای استان نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی است که برای سال تحصیلی آینده امیدواریم کمتر با این تنش مواجه باشیم زیرا نقش معلم به عنوان محور تربیتی و آموزشی فوق العاده مهم است.

وی ادامه داد: وجود نیروی انسانی کارآمد هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت فوق العاده برای آموزش و پرورش حائز اهمیت است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی بخصوص در برخی مناطق بسیار پایین‌تر از میانگین کشوری است، ادامه داد: در جریان سفر اخیر ریاست جمهوری تلاش شد منابع لازم برای این منظور تامین شود بنابراین کلیه پروژه‌های آموزشی نیمه تمام استان تامین اعتبار شده و عملیات ساخت آن به پایان می رسد.

نظری گفت: اعتبار مورد نظر برای جمع آوری مدارس کانکسی در استان نیز به زودی تامین و این مدارس جمع آوری خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به وضعیت ناحیه "تبادکان" گفت: سرانه فضای آموزشی در این منطقه بسیار پایین تر از استان است و با توجه ویژه به این حوزه، امیدواریم ظرفیت‌سازی لازم انجام شود تا سرانه این منطقه به میانگین استان برسد.

وی مهمترین مشکل موجود در شاکله آموزش و پرورش را مسائل و مشکلات مربوط به معلمان، بازنشستگان و شاغلان این وزارتخانه دانست و ادامه داد: امیدواریم با اجرای طرح رتبه‌بندی این مشکلات صنفی و مسائل مربوط به آن برطرف شود.

نظری ادامه داد: رسالت آموزشی و پرورشی، ماموریت اصلی معلمان است و امید داریم مسوولان دولتی بیش از گذشته زمینه را برای انجام این رسالت فراهم آورند.

وی با اشاره به دو سال دوری دانش آموزان از آموزش حضوری و تاثیرات منفی آن ادامه داد: باید زیرساختهای لازم و کمبودهای موجود در استان مرتفع شود و جبران عقب ماندگی مدت گذشته هم بشود که برای این منظور الزامات کار از جمله محتوا و نرم افزار لازم در اختیار معلمان هست و امید داریم شاهد توفیقات در این عرصه باشیم.

وی در خصوص مسائل پرورشی نیز اظهار کرد: وظیفه داریم نگاه پرورشی در کلیه فعالیتها را با توجه به همه گرفتاری‌های موجود در سطح جامعه و فعالیت عناصر اخلالگر مسائل فرهنگی، تقویت کنیم و باتوجه به درازمدت بودن تاثیر کارهای فرهنگی بیش از پیش به این حوزه توجه و اقدامات لازم را انجام دهیم.

نماینده عالی دولت در خراسان رضوی افزود: انتظار می‌رود فضای امن اخلاقی در آموزش و پرورش برقرار باشد و مدارس از هرگونه انحرافات اخلاقی برکنار باشند و لازم است والدین این اطمینان را پیدا کنند و برای تحقق این انتظار باید از همه امکانات بهره برد.

نظری گفت: آمادگی داریم در شورای آموزش و پرورش استان، پیشنهادها، طرحها و نظرات را بررسی کرده و این شورا را از حالت تشریفاتی خارج سازیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این آیین گفت: فراگیری و آشنایی با حیات طیبه یا همان سبک زندگی اسلامی، یکی از مهمترین محورها و بنیانهای سند تحول بنیادین است که ما در آموزش و پرورش برای این منظور تلاش می کنیم تا دانش آموزان رتبه‌های این حیات را فرا بگیرند.

سیدامیر شوشتری افزود: بسیاری از مدارس و معلمان در آموزش سبک زندگی اسلامی پیشرو بوده‌ و تعلیم و تربیت در این جهت را هدایت می‌کنند.

در پایان این مراسم از معلمان نمونه خراسان رضوی در سطح استانی تجلیل و قدردانی شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار