بیمه برای سه دهک اول جامعه رایگان می‌شود
کد خبر: 1087464
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ytk
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴
وزیر بهداشت در گفت‌وگوی تلویزیونی خبر داد
بهرام عین اللهی، در گفت‌وگوی تلویزیونی، گفت: در حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از افراد فاقد پوشش بیمه‌ای در کشور که در سه دهک اول قرار دارند، به طور رایگان بیمه می‌شوند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بهرام عین اللهی، در گفت‌وگوی تلویزیونی، گفت: در حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از افراد فاقد پوشش بیمه‌ای در کشور که در سه دهک اول قرار دارند، به طور رایگان بیمه می‌شوند. طرح پوشش بیمه رایگان برای افراد فاقد بیمه از دی ماه ۱۴۰۰ به صورت آزمایشی در کشور آغاز شد و حدود ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت حاشیه نشین، سال گذشته تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

وزیر بهداشت ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم در حدود ۵۰۰ هزار نفر که خارج از سه دهک اول قرار دارند، تحت پوشش بیمه نباشند که می‌توانند با ثبت نام در سایت بیمه سلامت و انجام آزمون وسع، تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند. خدمات بیمه‌ای به سه دهک اول، هیچ تفاوتی با سایر بیمه شدگان ندارد و فرانشیز خدمات بیمه‌ای، برای همه یکسان است.

وی ادامه داد: برای بستری ۹۰ درصد و خدمات سرپایی ۷۰ درصد پوشش بیمه‌ای داده می‌شود.

وزیر بهداشت در ارتباط با پوشش بیمه‌ای اقلام دارویی، گفت: پوشش بیمه‌ای داروها، شامل آن دسته از اقلام دارویی می‌شود که نسخه پزشک نیاز داشته باشد. به طوری که دارو‌های OTC یا همان دارو‌های بدون نسخه، مشمول بیمه نمی‌شوند. ارز ترجیحی برای دارو فعلاً برقرار است.

وزیر بهداشت به پاندمی کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: موفقیت در مقابله با کرونا فقط متوجه وزارت بهداشت نیست.

وی با اشاره به ۳۰۰ شهید مدافع سلامت در مقابله با کرونا، افزود: میزان مرگ و میر بر اثر اومیکرون در ایران به مراتب کمتر از سایر کشور‌ها بوده است. از مردم می‌خواهیم یک دوز دیگر از واکسن را بزنند.

عین‌اللهی در پایان با اشاره به برگزاری آزمون دستیاری گفت: این آزمون روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار