لرستان به لحاظ آبی وضعیت مطلوبی ندارد
کد خبر: 1083867
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Xxj
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
استاندار لرستان:
زیویار، گفت: لرستانی که در تولید آب و روان‌آب ها جزو استان‌های درجه یک کشور محسوب می‌شد، اکنون به این وضعیت دچار شده‌است.

به گزارش جوان از لرستان، دکتر«فرهاد زیویار» در جلسه شورای حفاظت از منابع آب لرستان با بیان اینکه وضعیت خوبی به‌لحاظ آبی چه در بخش کشاورزی و چه در بخش شرب این استان نداریم، اظهار داشت: وضعیت برق لرستان در  شرایط مناسبی قرار ندارد و در کشور هم وضع به همین منوال است.

استاندار لرستان با بیان اینکه لرستانی که در تولید آب و روان‌آب ها جزو استان‌های درجه یک کشور محسوب می‌شد، اکنون به این وضعیت دچار شده‌است، افزود: بالای 10 میلیارد مترمکعب آب و رون آب در لرستان داریم، اما شرایط ذخیره‌کردن یک دهم این روان آب  در این استان وجود ندارد.

وی عنوان کرد: ضعف اساسی لرستان مربوط به اکنون نیست، بلکه محصول ناکارآمدی همه ما و مدیریت‌ها از ابتدای روش های‌نوین کشاورزی در 60 تا 70 سال گذشته است که سدسازی در کشور رواج پیدا کرده، اما این استان به‌خاطر شعارهای پرطمطراق تولید میلیاردها مترمکعب آب، محروم مانده است.

زیویار با بیان اینکه یکی از شعارهای اساسی از ابتدای ورود به لرستان بحث آب بوده‌است، گفت: همه باید در این قضیه هم‌آوا و هماهنگ باشیم، تریبون‌های ائمه‌جمعه و جماعات بسیار اثرگذار است و برای همراه و هم‌راستا کردن مردم و وجوه ارشادی کار هم باید از آن برای حل بحران آب استفاده کرد.

وی با اشار به اینکه آبی که در کشکان حدود 80 درصد کاهش پیدا کرده حدود 16 درصد آن متعلق به همه است و اینکه تفاوت بین شهرها قائل شویم اصلاً کار صحیحی نیست گفت: باید انرژی خود را بر روی سدهای در دستور کار به ‌ویژه سدمعشوره  بگذاریم.

استاندار لرستان بیان کرد: د: ممکن است در بدنه وزارت نیرو با سنگ‌اندازی مواجه شویم و مصوبه‌های رئیس‌جمهور روی زمین بماند، گرچه سد در مراحل نهایی 95 تا 100 درصد اجرا است، اما حتی اگر یک درصد هم با مشکل و مانع مواجه شویم باید تلاش کنیم.

برچسب ها: آب ، لرستان ، مشکل اب
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار