میزان اثربخشی دُزهای یادآور واکسن کرونا در کاهش خطر مرگ ناشی از اُمیکرون
کد خبر: 1077326
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WGE
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
آژانس امنیت بهداشت انگلیس (UKHSA) اعلام کرد: دُزهای یادآور واکسن کرونا میزان مصونیت در برابر مرگ ناشی از سویه اُمیکرون را تا ۹۵ درصد در افراد بالای ۵۰ سال افزایش می‌دهد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بنابر اعلام آژانس امنیت بهداشت انگلیس، حدود شش ماه پس از تزریق دُز دوم هر یک از واکسن‌های کووید-۱۹، مصونیت در برابر مرگ ناشی از سویه اُمیکرون در افراد بالای ۵۰ سال حدود ۶۰ درصد بود. با این حال، دو هفته پس از دریافت دُز یادآور این میزان به حدود ۹۵ درصد افزایش یافت.

بررسی آژانس امنیت بهداشت انگلیس همچنین نشان می‌دهد: داده‌های موجود سطح بالایی از مصونیت در برابر بستری شدن در بیمارستان ناشی از تزریق دُز یادآور را نشان می‌دهد.

طبق اعلام مسئولان آژانس امنیت بهداشت انگلیس شواهد موجود تایید می‌کند که واکسن به محافظت از همه ما در برابر اثرات بیماری کووید-۱۹ کمک می‌کند و دُزهای یادآور واکسن سطح بالایی از مصونیت را در برابر خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از آن در آسیب پذیرترین افراد جامعه ایجاد می‌کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، همچنین تجزیه و تحلیل اولیه از اثربخشی واکسن علیه زیر سویه اُمیکرون (BA.۲) که روند ابتلا به آن در انگلیس و دانمارک رو به افزایش است، نشان داد که واکسن سطح مشابهی از محافظت را در برابر بیماری ایجاد می‌کند.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار