مجوز صید ترال به چینی‌ها نمی‌دهیم
کد خبر: 1076985
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WAj
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

از آنجایی‌که صید ترال اکوسیستم دریایی را به خطر می‌اندازد مجلس به خصوص کمیسیون کشاورزی مانع این صید شد و قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین نیز باعث نخواهد شد که مجوز صید ترال به چینی‌ها داده شود.
محمدجواد عسگری در گفتگو با ایلنا، در پاسخ به این پرسش که آیا بعد از قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین، دوباره شاهد صید ترال چینی‌ها در ایران خواهیم بود؟ گفت: مطالعه و بررسی‌ها بر روی قرارداد ۲۵ ساله صورت گرفته است و در مجموع این قرارداد منافع دو کشور را دنبال می‌کند. در حوزه صید ترال کمیسیون کشاورزی به طور خاص ورود کرده است. در راستای منافع آینده تأمین پروتئین دریایی باید با تدبیر عمل کنیم و با برنامه جلو برویم که مشکلی پیش نیایید.
نماینده مردم فارس ادامه داد: در شرایط فعلی صید ترال، از سوی چینی‌ها اتفاق نخواهد افتاد البته اگر ظرفیت حوزه آبزیان بیش از حد شود ممکن است این مجوز به آن‌ها داده شود که بتوان از آن در راستای صادرات و ارزآوری استفاده کنیم.
به گفته عسگری، در شرایط فعلی و با توجه به ذخایر دریایی، صید ترال از سوی چینی‌ها صورت نخواهد گرفت.
این نماینده مجلس یادآور شد: صید ترال چینی‌ها با یک بی‌برنامه‌گی صورت می‌گرفت و می‌توان گفت که در این صید کف دریا به عبارتی جارو می‌شد و اکوسیستم دریا را به خطر می‌انداخت، از این‌رو مجلس به خصوص کمیسیون اقتصادی از این موضوع جلوگیری کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا این سخن درست است که برخی مافیای گوشت می‌خواهند با بالا بردن نرخ گوشت قرمز در بازار داخلی واردات گوشت را توجیه‌پذیر کنند؟ گفت: ظرفیت ما در حوزه پروتئین به خصوص گوشت قرمز قابل توجه است و بسترسازی خوبی صورت گرفته است پیش‌بینی شده، می‌شود با توجه به اینکه تولیدات پروتئین قرمز اشتغالزایی قابل توجه دارد روز‌به‌روز به سمت تولید بیشتر برویم که دیگر نیاز به واردات نداشته باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار