به دنبال قهرمان‌محوری و امید‌آفرینی هستیم
کد خبر: 1076352
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004W0W
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری در نشست خبری مطرح کرد
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری ضمن تأکید بر اینکه در دوره جدید مدیریت سینمایی حوزه هنری سه پیشران محتوا و اقتباس، سرمایه انسانی و هدایت سرمایه به سمت تولید در نظر گرفته شده است، می‌گوید: تنوع ژانر، قهرمان‌محوری و موضوعات کودک و نوجوان برای ما مهم است و در تلاشیم آثارمان حس امید داشته باشد.
مصطفی شاه‌کرمی

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری ضمن تأکید بر اینکه در دوره جدید مدیریت سینمایی حوزه هنری سه پیشران محتوا و اقتباس، سرمایه انسانی و هدایت سرمایه به سمت تولید در نظر گرفته شده است، می‌گوید: تنوع ژانر، قهرمان‌محوری و موضوعات کودک و نوجوان برای ما مهم است و در تلاشیم آثارمان حس امید داشته باشد.
به گزارش «جوان» حمیدرضا جعفریان، رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری در نشست خبری با اشاره به اینکه ما در دوره جدید مدیریت سازمان سینمایی حوزه هنری هستیم، بیان کرد: چند پیشران برای این دوره جدید در نظر گرفته‌ایم، اول جریان محتوا و توسعه توان و قدرت قصه‌گویی و اقتباس، دومین پیشران سرمایه انسانی هنرمندان و پیشران سوم هدایت جریان سرمایه به سمت تولید است.
وی ادامه داد: با در نظر گرفتن این محور‌ها سعی کردیم تنوع ژانر را در سیاست‌هایمان داشته باشیم. موضوعی که همواره برای ما ارزشمند بوده است، استفاده از جوانان فیلمساز است. سعی کردیم آثارمان حال خوب برای مخاطبان سینمای ایران داشته باشد، به همین خاطر احساس می‌کنیم آثار شایسته‌ای تولید کرده‌ایم. رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری بیان کرد: همانطور که می‌دانید ما چهار فیلم در جشنواره فیلم فجر داریم که همه آن‌ها به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. «ضد» یک فیلم تاریخی- سیاسی است که به شخصیت شهید بهشتی پرداخته است. دومین اثر ما «هناس» است که با یک روایت زنانه به اتفاقات دهه ۶۰ پرداخته که به نظرم فیلم خوبی شده است. جعفریان اظهار کرد: امسال توانستیم تنها با بنیاد سینمایی فارابی مشارکت داشته باشیم. فیلم «دسته دختران» اولین فیلمی بود که با همکاری فارابی تولید کرده‌ایم و همچنین فیلم «شادروان» دیگر فیلم مشارکتی با فارابی است و داستانی شیرین و خانوادگی را روایت می‌کند. ما یک فیلم در آینده با هادی مقدم‌دوست خواهیم داشت.
وی ادامه داد: برخلاف تصور‌ها همه آثارمان درباره دهه ۶۰ نیست. یکی از رسالت‌های ما تولید فیلم دفاع مقدسی است و امسال هم یک فیلم دفاع مقدسی داریم. تنها یک فیلم ما تاریخی به حساب می‌آید که به نظرم از آن هم می‌توان برداشت روز دریافت کرد. رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری درباره تولید اثر سینمایی با موضوع کرونا گفت: ما هنوز به یک قصه خوب درباره کرونا نرسیده‌ایم. یکی از اتفاقاتی که دست ما را برای اکران بست، کرونا بود و وقتی هم که شرایط اکران پیش آمده، صف اکران شلوغ است. به هیچ عنوان رفتار ناعادلانه‌ای درباره اکران فیلم‌ها در سینما‌هایمان نداشته‌ایم، بعضی مواقع سازندگان فیلم‌ها درخواست‌هایی دارند که پذیرش آن برایمان راحت نیست.
جعفریان درباره توسعه سالن‌های سینمایی حوزه هنری بیان کرد: توسعه سینما‌های حوزه هنری در اختیار مؤسسه بهمن سبز است. در حال حاضر ۱۴۰ سالن سینمایی داریم و می‌خواهیم به ۴۰۰ سالن سینمایی برسیم. در بسیاری از شهر‌ها سینما وجود ندارد، ما در تلاش هستیم با مشارکت بخش خصوصی سالن‌های سینمایی جدید در این شهر‌ها تأسیس کنیم. حوزه هنری برای نمایش آثار سینمایی تابع قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد است. اگر فیلمی در سینما‌های حوزه نمایش داده نمی‌شود، حتماً با نگاهی قانونی با آن برخورد شده است. این مدیر سینمایی گفت: ما پردیس سینمایی آزادی را با مشارکت شهرداری داریم، هدفمان این است که این جنس تعاملات و مشارکت‌ها را افزایش دهیم. ما قائل به یک استاندارد هستیم و آن شورای پروانه نمایش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. درباره نحو اکران و اینکه چقدر فیلم روی پرده نمایش باشد، شورای صنفی نمایش تصمیم می‌گیرد و ما دخالتی نداریم.
وی بیان کرد: سازمان سینمایی حوزه هنری مداخلات حرفه‌ای در تولید فیلم‌هایش دارد، مثلاً سکانسی بود که دیدیم طبق فیلمنامه تولید نشده، ما ورود کردیم و گفتیم دوباره سکانس را برداشت کنند. قهرمان‌محوری و موضوعات کودک و نوجوان برای ما مهم است و در تلاشیم آثارمان حس امید داشته باشد. ما می‌خواهیم فیلم‌های حوزه هنری به روز‌های خوبش بازگردد و فکر می‌کنیم با آثار امسالمان توانسته‌ایم در این جهت گام برداریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار