راز ترس نهفته در انیمیشن انتقام خون حاج قاسم
کد خبر: 1076105
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VwX
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
درباره واکنش امریکایی‌ها به انیمیشن «انتقام حتمی است»

انتشار انیمیشن «انتقام حتمی است» که به عنوان یکی از آثار برگزیده ارسالی به «پویش قهرمان» در پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR بارگذاری شده بود، فراتر از فضای مجازی، اصلی‌ترین افراد دخیل در ترور حاج قاسم و همچنین دستگاه امنیتی ایالات متحده را نیز تحت تأثیر قرار داده است، اما در این انیمیشن چه چیزی نهفته که از پمپئو تا پنتاگون و سرویس مخفی امریکا را مجبور به واکنش کرده است؟
۱) در این انیمیشن ساخته شده مردمی نکاتی درباره نحوه ترور ترامپ دیده می‌شود که حاوی یادآوری‌های مهمی برای نیرو‌های نظامی و سیاسی امریکاست. نفوذ و قدرت اجرای عملیات در خاک امریکا، قدرت پهپادی، فناوری پیشرفته شناسایی و احتمال انتقام‌گیری توسط انبوهی از نیرو‌های حامی مقاومت با ملیت‌های مختلف از جمله مواردی است که امریکایی‌ها تاکنون بار‌ها به واقعی بودن آن‌ها قبل از ساخت این انیمیشن واقف شده‌اند و برای آن‌ها محتوای این انیمیشن ما‌به‌ازای حقیقی در عالم واقعیت داشته است.
۲) اظهارات رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور و فرماندهان نظامی مبنی بر تقاص دنیایی قاتلان حاج قاسم سلیمانی و ترکیب آن با حضور و شور و نشاط گسترده مردمی در دومین سالگرد شهادت حاج قاسم، فضایی را برای امریکایی‌ها رقم زده است که آن‌ها دریافته‌اند اراده و انگیزه انتقام سخت از قاتلان حاج قاسم همچنان پرحرارت و در اوج قرار دارد. برای امریکایی‌ها در سالگرد دوم حاج قاسم دوباره یادآوری شد که انتقام سخت در ایران از یک پشتوانه ملی برخوردار است و امریکایی‌ها به خوبی می‌دانند وقتی ملتی تا این سطح خواهان انتقام است، اجرای عملیات انتقام از قاتلان حاج قاسم، پشتوانه اجرایی و سیاسی بزرگی در پشت سر خود دارد و معتبرترین گزینه میان ایران و امریکا درباره پرونده فرودگاه بغداد است.
۳) بازتاب انیمیشن مذکور در میان دستگاه امنیتی و نظامی امریکا و اظهارات منفعلانه چهره‌هایی همانند پمپئو نشان می‌دهد ایران چگونه با معتبرسازی انتقام سخت به لحاظ روانی نیز قاتلان و دستگاه امنیتی و سیاسی دولت امریکا را تحت تأثیر قرار داده است که یک انیمیشن دو دقیقه‌ای در وجودشان ترس مضاعف و غیرطبیعی ایجاد می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد حفظ تأثیرات جنبه روانی راهبرد انتقام سخت از لوازمی است که ایران برای پیشبرد اخراج امریکا از منطقه توانسته به خوبی از آن محافظت کند. بر کارشناسان حوزه عملیات روانی پوشیده نیست که این سطح از تأثیرگذاری روانی چه میزان در پیشبرد اهداف راهبردی انتقام سخت مؤثر و مفید خواهد بود.
۴) از همه این‌ها که بگذریم، باید به این جنبه اقتدار در ایران فعلی، افتخار مضاعف کرد که وقتی یک انیمیشن ساده مردمی به یکی از رسانه‌های منتسب به رهبر ایران، مرتبط می‌شود، چنان جنبه‌ای از اعتبار می‌یابد که کل دستگاه حاکمیتی امریکا را مجبور به واکنش می‌کند. این انیمیشن فقط یک نشانه است و بدبین‌ترین تحلیلگران هم می‌توانند فهرستی قابل توجه از گزینه‌هایی ارائه بدهند که در ۳۰ سال گذشته رهبر ایران برای جلوگیری از طمع نظامی به خاک ایران برای دشمنان خارجی در بالاترین سطح معتبر ساخته‌اند.
منبع: جهان‌نیوز

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار