یکی از الگو‌های مهم در مردمداری، شهید حاج قاسم سلیمانی است
کد خبر: 1073771
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VKt
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
امام جمعه شهرکرد:
امام جمعه شهرکرد گفت: یکی از الگو‌های مهم در مردمداری، شهید حاج قاسم سلیمانی است و این شهید در هیچ جناح، حزب و دسته‌بندی سیاسی ذوب نشد.
رحیمی

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در نشست با اعضای ستاد گرامیداشت نهم دی با اشاره به اهمیت پایگاه مردمی انقلاب اسلامی و جدی گرفتن این پایگاه اظهار داشت: یکی از الگو‌های مهم در مردمداری، شهید حاج قاسم سلیمانی است و وی در هیچ جناح، حزب و دسته‌بندی سیاسی ذوب نشد و تنها خدمت به مردم را ملاک خود قرار داد.

او افزود: این سردار بزرگ، مردم را در کنار ولایت می‌دید و پیام، کلام، هدف و جهت‌دهی‌های ولایت را همراه با حامی بودن برای مردم در اولویت می‌دانست، بنابراین می‌توان دید که نوع ارتباط این شهید با مردم معجزه گونه است، فردی که با این حد از توان بتواند از جایی غافل نشود و در تمام صحنه‌های داخل کشور و عراق و سوریه حاضر باشد، ظرفیتی دارد که جز معجزه نیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام، خدمت به مردم را بر اساس رفتار شهید سلیمانی، حاضر شدن در تمام صحنه‌های کمک خواهی دانست و اضافه کرد: شهید سلیمانی مخلص بود و خداوند نیز ظرفیت خدمت به مردم را به وی عطا کرد.

او با تاکید بر اینکه باید همانند شهید سلیمانی و به معنای واقعی به مردم خدمت کنیم و مردم را نگه داریم، ادامه داد: این را نیز بدانیم که دشمن دست بردار نیست و به هر شکل ممکن در مقام کودتا، فتنه و دسیسه ظاهر می‌شود و می‌کوشد هر آن‌قدر که می‌تواند مفاسد اخلاقی و مالی را در جامعه گسترش دهد تا مردم نا امید شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام گفت: نباید اجازه داد مردم از اهداف و آرمان‌های انقلاب مایوس شوند و این همان رسالت مسئولان است و فتنه ۸۸ از جمله مسائلی است که برای خثنی کردن آن مردم در آن نمره قبولی را گرفتند چرا که فتنه به گونه‌ای طراحی شده بود که نظام اسلامی را از مردم بگیرد و مردم با حضور خود، نظام را تثبیت کردند.

او با بیان اینکه مکر، دسیسه و فتنه دشمنان در جریان سال ۸۸ یک فتنه یک روزه نبود و با یک برنامه‌ریزی طولانی‌مدت به پیش آمده بودند، افزود: دشمنان به دنبال پیاده کردن یک کودتای نرم و مخملی در ایران بودند و شبیه آن را نیز در دیگر کشور‌ها اجرا کرده و نتیجه گرفته بودند و به همین دلیل با امید قاطع به میدان آمدند و همچون دیگر کودتا‌ها که در آن عرصه انتخابات را هدف قرار دادند در ایران نیز عرصه انتخابات سال ۸۸ را برای اجرای نقشه‌های شیطانی خود انتخاب کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام، اصل فتنه را غبارآلود کردن فضا و در هم ریختگی حق و باطل با یکدیگر بیان کرد و یادآور شد: دشمن در تلاش بود فضایی را ایجاد کند تا کسی نتواند درست را از نادرست تشخیص بدهد و برای همین نیز عرصه انتخابات را هدف قرار داد.

او ادامه داد: آنچه دشمن در این فتنه‌انگیزی از آن غافل شد و به تصور خود می‌اندیشید که ایران و انقلاب اسلامی آن نیز همچون دیگر کشورهاست، آن بود که نمی‌دانست انقلاب ایران از متن جامعه و از متن مردم جوشیده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران در دل‌ها جای دارد، گفت: دشمن با توجه به برخی گلایه‌های مردمی دچار محاسبه اشتباه شد و تصور می‌کرد که اگر مردم گلایه‌ای را مطرح می‌کنند و منتقد برخی امور هستند، پس از انقلاب و اصل آن روی‌گردان شده‌اند و این همان موردی است که همچنان نیز تا به الان درباره آن اشتباه محاسباتی دارد در حالی که نمی‌دانند مردم ایران اجازه نمی‌دهند، اصل انقلاب قربانی مسائل دیگر شود.

او افزود: مردم می‌دانند که انقلاب ایران، یک انقلاب حسینی و عاشورایی و انقلابی نشات گرفته از کربلاست و زمانی که دیدند این اصل درحال مخدوش شدن است، دیگر نظرات و دیدگاه‌ها را کنار گذاشتند و با آن شدت در نهم دی ۸۸ به میدان آمدند و آنچه را که دشمن به دنبال آن بود، خنثی کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام با بیان دوباره این موضوع که انقلاب اسلامی ایران از بطن مردم جوشیده است و مردم همواره پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند، اضافه کرد:، اما این موضوع یک منتهی و حد و اندازه‌ای دارد و نباید اجازه داد مردم از انقلاب ناامید شوند.

او ادامه داد: از مطالبات ستاد گرامیداشت نهم دی باید این باشد که مسوولین را به انجام وظایف خود جهت بدهد و بیان کند که وقتی مردم با آن حدت و شدت در نهم دی ۸۸ به میدان آمدند، نیاید این مردم را قربانی منافع شخصی و میز و چند روزه ریاست کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام گفت: دشمن انواع جسارت را همچون خروج از برجام و اعمال تحریم‌ها را انجام می‌دهد و مدعی نیز است و این همان نکته‌ای است که نشان می‌دهد آن‌ها اهل منطق نیستند.

او ایستادگی مقابل دشمنان را ضروری خواند و گفت: نمی‌توان مقابل چنین دشمنی سادگی به خرج داد و مردم همواره این موضوع را می‌دانند، ولی گاهی مسوولان اشتباه می‌کنند، وقتی یک مجموعه بی‌منطق و بدون استدلال از هر عرصه‌ای استفاده می‌کند تا هدف خود را به پیش ببرد، ما باید در برابر آن‌ها محکم ایستادگی کنیم و اجازه ندهیم سمت‌وسوی نظام به سمت استحاله پیش برود.

حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام افزود: دشمنان می‌خواهند آرمان‌ها را از انقلاب بگیرند و آن را در داشتن ظاهر و نظام خلاصه کنند به شکلی که دیگر ارزش‌ها در کشور حاکم نباشد و نباید چنین اجازه‌ای به آنان داد.

او درباره چگونگی بیان وقایع نهم دی برای جامعه نیز یادآور شد: برنامه‌های گرامیداشت این روز باید همگی سمت و سویی تبیینی داشته باشد و به معنای واقعی به شکلی تحلیل گرایانه بتواند چهره اصلی دشمن را نشان بدهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری درباره اینکه نگذاریم روایت‌گر، حوادث دشمنان باشد، نیز اشاره و تصریح کرد: نباید اجازه داد دشمن به گونه‌ای مسلط شود که جای ظالم و مظلوم را عوض کند که اگر چنین شود در بحث فتنه ۸۸، حق را به جانب کسانی می‌دهند که به واسطه ضایعاتی که برای کشور ایجاد کردند و خون‌هایی که ریخته شد، استحقاق اعدام بودند.

او بر استفاده موثر از سالروز نهم دی برای برگزاری جلسات روشنگری و برگزاری برنامه‌های تبیینی و عمقی به منظور نشان دادن فتنه دشمن تاکید کرد و گفت: لازم است عرصه مهم تبیین در همه جوانب فراهم شود و علاوه بر تبیین حوادث سال ۸۸، ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی و آنچه دشمن با شهادت آن سردار به دنبال آن بود و همچنین جریانی که شهادت وی به عنوان یک مکتب آزادخواهی در ایران و جهان ایجاد کرده است، به درستی برای مردم بیان شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام با بیان اینکه دشمنان می‌کوشند نام و یاد سردار شهید سلیمانی محو شود، افزود: حاج قاسم در دل‌ها نفوذ کرده است و در دنیای اسلام و جهان بشری به عنوان یک انسان آزادمرد شناخته می‌شود و تلاش دشمنان برای محو کردن وی به نتیجه نخواهد رسید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار