مصرف سوخت ایستگاه های گازرسانی در تبریز ۲۵ درصد کاهش می‌یابد
کد خبر: 1073050
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004V9G
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
رئیس امور اندازه گیری و توزیع گاز استان آذربایجان‌شرقی از هوشمندسازی سیستم مصارف سوخت هیترهای ایستگاه های گازرسانی در تبریز خبر داد و گفت: نتیجه بررسی‌های انجام شده حاکی از کاهش ۲۵ درصدی مصرف سوخت گرمکن ایستگاه‌های مورد آزمایش است.

کاظم طلوعی با اشاره به اینکه هیترها یا گرمکن های گاز از الزامات تجهیزاتی مهم در ایستگاه های گازرسانی می باشند که در زمان کاهش شدید فشار و به تبع آن کاهش دمای گاز، به منظور جلوگیری از یخ زدگی تأسیسات نصب می شود، اعلام کرد: متخصصان توانمند شرکت گاز آذربایجان شرقی به طرح نوین هوشمندسازی سیستم مصارف سوخت هیترهای ایستگاه های گازرسانی دست یافته اند. 

وی ادامه داد: هوشمــندسازی سیستم کنتــرلی هیتــر ایستگاه های گاز، امکان کنترل دقیق و بهینه سازی مصارف سوخت هیترها را میسر کرده و بر اساس نتایج شبیه سازی های انجام یافته، اجرای این طرح می تواند تاثیر به سزایی در کاهش سوخت مصرفی هیترها داشته باشد. 

طلوعی با تشریح جزئیات سیستم مکانیزه بهینه سازی مصارف سوخت هیترها خاطرنشان کرد: این سیستم از لحاظ سخت افزاری از زیر ساخت سیستم مانیتورینگ بهره گرفته و همراه با سیستم کنترل اصلی گرمکن که وظیفه آن حفظ ایمنی فرآیند می باشد، عمل کنترلی را بر مبنای اطلاعات سیستم مانیتورینگ انجام می دهد و تداوم عملکرد آن خللی در وظایف سیستم کنترلی اصلی هیتر ندارد.

رئیس امور اندازه گیری و توزیع گاز شرکت گاز آذربایجان شرقی یادآور شد: طرح مذکور برای اولین بار در کشور اجرا شده است و با توسعه و بکارگیری روش های نوین علمی در این خصوص، زمینه ارتقای  ایستگاه های تقلیل فشار گاز که مهمترین وظیفه تنظیم میزان فشار و مصرف گاز را به عهده دارند، فراهم خواهد شد.

برچسب ها: گاز ، تبریز ، سوخت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار