ماهواره‌بر را در تحریم ساختیم
کد خبر: 1071797
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Up3
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
فرمانده کل سپاه:
امروز در شرایط تحریم، ماهواره و ماهواره‌بر می‌سازیم که بیش از ۶۴ هزار قطعه دارد این نشان می‌دهد که رشد علمی بسیار بالایی داشته‌ایم و در این مسیر کسی به ما کمکی نکرد.

امروز در شرایط تحریم، ماهواره و ماهواره‌بر می‌سازیم که بیش از ۶۴ هزار قطعه دارد این نشان می‌دهد که رشد علمی بسیار بالایی داشته‌ایم و در این مسیر کسی به ما کمکی نکرد.
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین بزرگداشت مقام پرستار و دانشجو که در مرکز همایش‌های صدرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) برگزار شد با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور در حوزه ماهواره بر‌ها گفت: «ما قبل از انقلاب درباره ماهواره‌ها همه چیز را می‌خواندیم، اما تصور اینکه یک روز بتوانیم آن را بسازیم برایمان نبود، اما امروز وقتی ماهواره و ماهواره‌بر‌هایی می‌سازیم که بیش از ۶۴ هزار قطعه دارد و این ماهواره را با ماهواره‌بر در مدار قرار می‌دهیم یعنی رشد علمی بسیار بالایی داشته‌ایم.»
سرلشکر سلامی ادامه داد: «نمونه‌های از این دست مانند پرنده‌های بدون سرنشین است که آن‌ها را در انواع مختلف تولید و به پرواز در می‌آوریم. این پرنده‌ها در هرجایی می‌توانند بنشینند و عملیات انجام دهند، در حالی که ما تحریم هستیم و هیچ کسی در این مسیر به ما کمک نکرده است و ما با تلاش خود به این جایگاه رفیع رسیده ایم. وی ادامه داد: پیشرفت‌های علمی کشور در حوزه‌های مختلف نشان‌دهنده جهاد علمی دانشجویان و دانشمندان ما است که از همه آن‌ها تشکر می‌کنم.
فرمانده کل سپاه با تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، اظهار داشت: «آنچه در پیامبر اکرم (ص) در خصوص صبر، اخلاق نیک و شرح صدر آمده است، در وجود حضرت زینب سلام‌الله‌علی‌ها وجود دارد و نام‌گذاری این روز بزرگ به عنوان روز پرستار یک تقارن افتخار انگیز برای همه پرستاران است. کلمات قادر نیست گوشه‌ای از جمال درخشان پرستاری را ترسیم کند، با چه واژه‌ای می‌توان جهاد پرستاران را در درگیری با بیماری مرموز و به خطر انداختن جان خود برای نجات انسان‌ها تعریف کرد، کسی که یک انسان را به حیات برگرداند و نور امید را در چشمان یک بیمار روشن کند، به واقع ناجی تمام بشریت است.»
پرستاران و پزشکان مانند دفاع مقدس در میدان خطر
فرمانده کل سپاه گفت: «طی دو سال گذشته هویت و شخصیت پرستاران و پزشکان شکوه خاصی پیدا کرده است و شهدای سلامت نشان‌دهنده این حجت است که پرستاران با فداکاری تلاش کرده‌اند.»
سرلشکر سلامی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان، پرستاران و پزشکان در دفاع مقدس گفت: «ما در دفاع مقدس سبقت گرفتن برای شهادت را دیدیم و امروز نیز پرستاران و پزشکان همواره از نزدیک در میدان خطر حضور دارند تا بیماران نجات پیدا کنند و ابعاد این عظمت را نمی‌شود بیان کرد. نمی‌توان شدت گذشت پرستاران را بیان کرد، اما همه ما شفا بخش بودن خدمات پرستاران را دیده‌ایم. سهم پرستار و پزشک در سلامت بیماران بیش از دارو است و درمان فقط دارو نیست و محبت و توجه پزشک و پرستار نقش اساسی را در درمان بیمار دارد.» فرمانده کل سپاه صبر و ایستادگی پرستاران را اعجاب انگیز دانست و افزود: «امیدواریم با تلاش برای حل مشکلات شما عزیزان، گوشه‌ای از خدمات شما را جبران کنیم، اگر چه که می‌دانیم شما بدون چشمداشت خدمت می‌کنید.»
بزرگی یک کشور به وسعت ذهن و دانش مردم آن است
سرلشکر سلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک روز دانشجو گفت: «کشور به وسعت قدرت ذهن‌ها بزرگ می‌شود و بزرگی یک کشور به وسعت جغرافیایی، قدرت دفاعی و اقتصادی آن نیست، بزرگی کشور‌ها به وسعت ذهن و دانش مردم آن کشور است. بزرگی یک ملت در بزرگی و عظمت ذهن و قلب و روح آن است و قدرت عاریه‌ای، یک ملت را بزرگ نمی‌کند. ما در حال پیشرفت هستیم و رشد کرده‌ایم، من در این سال‌ها شتاب علمی کشور را دیده‌ام و این تفاوت را حس کرده‌ام و با قدرت می‌گویم ما بسیار رشد کرده‌ایم.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار