قالیباف: اصلاح می‌کنم عنابستانی سیلی زده بود
کد خبر: 1071742
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UoA
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹

«بعد از صحبت‌های سرباز راهور که تأکید می‌کرد حکم دادگاه، سیلی را تأیید کرده، بر خود لازم دانستم موضوع را پیگیری کنم تا ظلمی به این شهروند عزیز نشده باشد، لذا حکم دادگاه را گرفتم و متوجه شدم متأسفانه دادگاه بدوی تشخیص بر ضرب بلااثر (سیلی) داده است.»
محمدباقر قالیباف اظهارات خود پیرامون پرونده درگیری میان علی‌اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار و عابد اکبری سرباز راهور را اصلاح و تأکید کرد گفته‌اش پیرامون سیلی نزدن عنابستانی- و صرفاً هل دادن- را «بر اساس صحبت‌های آقای عنابستانی» بیان کرده است، اما پس از جلسه و با تأکید سرباز راهور بر سیلی زدن عنابستانی، قالیباف حکم دادگاه را دیده و متوجه شده که «دادگاه بدوی تشخیص بر ضرب بلااثر (سیلی) داده است.»
اظهارات اولیه قالیباف روز دوشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی و در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان بیان شده بود. عنابستانی روز سه‌شنبه طی توئیتی از قالیباف بابت آن اظهارات تشکر کرده بود؛ اظهاراتی که حالا پس گرفته شده و این سؤال را ایجاد کرده است که آیا عنابستانی به رئیس مجلس دروغ گفته بود؟
سه‌شنبه شب قالیباف در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «از اتفاقات خوب این ایام، حضور در جمع شما دانشجویان عزیز بود. سؤالات صریح و دلسوزانه شما مرا مجاب کرد همان‌طور که ابتدای سخنانم عرض کردم، تصمیم بگیرم فضای رسمی را کنار بگذارم و بر اساس منش یک «بچه رزمنده» پاسخ سؤالاتتان را صریح و صادقانه بدهم و در تمام موارد به دور از حرف‌های کلی و کلیشه‌ای، واقعیت‌ها را با شما در میان گذاشتم و گمان می‌کنم بازخورد‌های شما در پایان جلسه نشان داد همچنان بهترین شیوه، همین منش مطابق فرهنگ دفاع مقدس است.
اما درباره سؤالاتی که درباره آقای عنابستانی مطرح شد، ذکر دو نکته ضروری است: اول اینکه در فضای رسانه‌ای، توضیحات کامل بنده درباره آن موضوع شنیده نشد و تخریبگران، یک جمله از آن صحبت را جدا کردند و بقیه صحبت‌های من در این موضوع مغفول واقع شد. در آنجا بر خطاکاری آن نماینده تصریح و تأکید کردم هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان باید برخورد محکم‌تری می‌کرد و همچنین اشاره کردم که برخلاف اتفاق مشابه دوره گذشته مجلس، پرونده نماینده خاطی به قوه قضائیه ارجاع شد و حکم محکومیت صادره توسط دادگاه را فصل‌الخطاب دانستم. با منش بچه رزمندگی فکر می‌کردم باید هر چه را حق است بگویم. جایی که آقای عنابستانی را محق می‌دانستم، بدون ملاحظات سیاسی می‌گفتم و جایی را که منتقد بودم نیز تصریح می‌کردم، اما اتفاق دوم برمی‌گردد به صحبتم درباره سیلی نزدن و هل دادن.
واقعیت این است که من در واکنش به سؤال یکی از دانشجویان، بر اساس صحبت‌های آقای عنابستانی که قبلاً به اینجانب گفته بود حکم دادگاه، من را از سیلی زدن تبرئه و بر اساس هل دادن مرا محکوم به ضرب بلااثر کرده است، گفتم که ایشان سیلی نزده و هل داده است، اما بعد از صحبت‌های شب گذشته جناب آقای عابد اکبری سرباز وظیفه راهور که تأکید می‌کرد حکم دادگاه، سیلی را تأیید کرده، بر خود لازم دانستم موضوع را پیگیری کنم تا ظلمی به این شهروند عزیز نشده باشد، لذا حکم دادگاه را گرفتم و متوجه شدم متأسفانه دادگاه بدوی تشخیص بر ضرب بلااثر (سیلی) داده که البته بعداً با اعلام رضایت طرفین پرونده مختومه شده است.
همان‌طور که در جمع شما گفتم فصل‌الخطاب حکم دادگاه است و ضروری می‌دانم بر اساس عهد صداقتی که با شما بسته‌ام، مطلب گفته شده را اصلاح کنم. از ویژگی‌های جلسات دانشجویی است که، چون دلسوزی همراه با صراحت در سؤالات وجود دارد، نقد‌ها مؤثر شده و مقدمه اصلاح می‌شود. با تأکید مجدد بر اینکه منتظر فعالیت شما برای کمک در اصلاح ساختار حکمرانی هستم، مجدد از پذیرایی گرم‌تان تشکر می‌کنم و امیدوارم اینگونه جلسات ادامه یابد.»
قالیباف روز دوشنبه و در مراسم روز دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به سؤال یک دانشجو در مورد پرونده درگیری عنابستانی و سرباز راهور گرچه به «پیگیری‌های مجدانه» هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در این موضوع اشاره کرد، در عین حال گفت که هیئت «محکم‌تر» باید پیگیری می‌کرد.
او در ادامه گفت که نماینده مجلس سیلی نزده است، گرچه نماینده مجلس یا هر کس دیگری حق هل دادن هم ندارد. حال قالیباف این بخش از اظهارات خود را تصحیح کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار