نمی‌فهمیدم من دکتر قریب هستم یا او شبیه من است!
کد خبر: 1071694
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UnO
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷
مهدی هاشمی:

برای کار‌های جدید بازی قبلی‌ام را از ذهنم پاک می‌کنم، خودم را از گذشته خالی می‌کنم و تفکر، سلیقه و نفسم را تا جایی که امکان دارد در اختیار کارگردان جدید قرار می‌دهم.
به گزارش «جوان» مهدی هاشمی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در گفت‌وگویی با موزه سینما درباره اهمیت و جایگاه بازیگر در ساخت فیلم عنوان کرد: بازیگر حضورش مهم‌تر از همه چیز است و مخصوصاً حضور مقابل کارگردان، زیرا در یک فیلم یا تئاتر، کارگردان است که همه موارد را می‌داند و ما هم روبه‌روی کارگردان می‌ایستیم تا ببینیم از ما چه چیزی می‌خواهد. بخش زیادی از حضور ما مقابل کارگردان به دلیل شباهت نقش است. یادم می‌آید زمانی که نقش دکتر قریب را بازی کردم، در وسط‌های کار نمی‌دانستم من دکتر قریب هستم یا او شبیه من است. سلیقه، نظر، زندگی، رفتار و کردار دکتر قریب برای باورپذیری نقش مهم بود و من تلاش کردم بتوانم در این نقش به او خیلی نزدیک باشم.
وی درباره همکاری خود با علی رفیعی نیز گفت: دکتر رفیعی در ساخته شدن من تأثیر زیادی داشت. نمایشی با او کار کردیم که من نقش ناصرالدین شاه جوان را بازی می‌کردم. برای این نقش دکتر رفیعی یک سال با بدن و بیان ما کار کرد.
هاشمی افزود: علت اینکه برای «دو فیلم با یک بلیت» جایزه گرفتم این بود که در آن سال در جشنواره فیلم فجر دوستان من در هیئت داوران بودند؛ رخشان بنی‌اعتماد و علیرضا شجاع‌نوری که نسبت به من لطف داشتند. جالب است ۲۰ سال بعد برای فیلم‌های «آلزایمر» و «آقایوسف» هم به من جایزه دادند که به طور اتفاقی داوران در آن دوره جشنواره فیلم فجر هم از دوستان من بودند؛ زنده‌یاد علی معلم، جهانگیر الماسی که در کوچک جنگلی با هم کار می‌کردیم و همچنین دوستان دیگر.
وی در ادامه بیان داشت: من بازیگری هستم که برای کار‌های جدید بازی قبلی‌ام را از ذهنم پاک می‌کنم، خودم را از گذشته خالی می‌کنم و تفکر، سلیقه و نفسم را تا جایی که امکان دارد در اختیار کارگردان جدید قرار می‌دهم تا بتوانم نقش متفاوتی را ارائه بدهم. هاشمی با بیان اینکه بازیگر باید حضور مستمر داشته باشد، گفت: بازیگر به دلیل اینکه زندگی مردم را بازی می‌کند و برای مردم بازی می‌کند باید حضور ممتد داشته باشد. آقایان علی نصیریان، زنده‌یاد محمدعلی کشاورز و زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی بازیگر‌های مهم و ماندگاری هستند، زیرا همیشه با مردم بودند و مثل مردم بودند و همه عواطف، احساسات و نگاه ایرانی از نگاه این بزرگان عبور کرد و نقش‌ها پیدا شدند و متأسفانه تعداد این نوع بازیگر‌ها کم است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار