ورود دوباره مدعی‌العموم به وضعیت بورس
کد خبر: 1071602
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ulu
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
اژه‌ای دستور داد سازمان بازرسی بار دیگر مسئله بورس را بررسی کند

رئیس دستگاه قضا در ابلاغیه‌ای از رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواست بار دیگر به مسئله بورس ورود کند. او تأکید کرده اگرچه این موضوع در گذشته از سوی سازمان بازرسی کل کشور و دادستان کل کشور دنبال شده است، اما کفایت نمی‌کند.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای صبح دیروز در جلسه شورای عالی قوه قضائیه، با اشاره به اهمیت رسیدگی به وضعیت بورس تأکید کرد: مسئله بورس از سوی سازمان بازرسی کل کشور و دادستان کل کشور در گذشته دنبال شده است، اما به نظر من کفایت نمی‌کند و عقیده دارم بسیاری از موضوعات را اگر یک‌بار دنبال شوند و سپس ر‌ها شوند ما به نتیجه مطلوب خود نخواهیم رسید.
وی اضافه کرد: کماکان به ذهن می‌رسد و قرائن و شواهد این گونه حکایت می‌کند یک روال عادی و متعارف در بورس رقم نمی‌خورد، بنابراین بار دیگر رسیدگی به این موضوع را درخواست می‌کنم. دستور مکتوب این موضوع به رئیس سازمان بازرسی کل کشور هم ابلاغ شد، گزارشات قبلی خود را به روز کرده و این موضوع را دنبال، پیگیری و تعقیب کنید تا اگر تخلف و جرمی صورت گرفته است به هیچ وجه قابل بخشش و اغماض نیست.
رئیس دستگاه قضا عنوان کرد: تعداد کثیری از مردم ما اعتماد کردند و پول خود را وارد بورس کردند و حالا متضرر شده‌اند. بخشی از این ضرر‌ها در بورس طبیعی است، زیرا باید آموزش می‌دیدند و توجه و رعایت می‌کردند، اما به هر صورت بسیاری از افراد تقریباً هستی خود را وارد بورس کردند و با مشکل جدی مواجه شدند؛ بنابراین بازرسی کل کشور به گزارش‌های قبل اکتفا نکند و این موضوع را به صورت جدی دنبال و پیگیری کند و اگر تخلف و جرمی رخ داده بود آن را به دادگستری و مسئولان ذی ربط گزارش کند.
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای ادامه داد: دادستان کل کشور هم این موضوع را ر‌ها نکند و در شورا‌های عالی بورس و سایر جلسات مجدد آن را پیگیری کند. فرضاً اگر مشخص شد هیچ اشکالی هم وجود نداشت باز هم برای مردم به صورت شفاف روشن شود، در حال حاضر برای مردم این ذهنیت وجود دارد که تخلفاتی صورت گرفته است. وی افزود: اگر پس از بررسی مشخص شد هیچ چیز خلافی وجود ندارد، مسئولان ذی ربط برای مردم شفاف آن را توضیح دهند. در نتیجه در این موضوع به صرف گزارش اکتفا نکنید، پیگیری کنید و به مسئولان ذی ربط مکتوب اعلام کنید، به بنده هم اعلام کنید تا دنبال کنم و به نتیجه برسیم.
رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع انبار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اشاره کرد و گفت: انبار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نمونه‌ای است که با پیگیری خوب پیش رفته است و نشان می‌دهد اگر موضوعات پیگیری شود کار پیش می‌رود. از دولت محترم تشکر و قدردانی می‌کنم که به این موضوع ورود خوبی داشتند و معاون اول رئیس‌جمهور از نزدیک دیدند و کارگروهی تشکیل دادند، وزیر اقتصاد به میدان آمدند و اقدامات بسیار خوبی انجام شده و در حال انجام است که همه بر اثر پیگیری‌های انجام شده رقم خورده‌اند.
محسنی اژه‌ای ادامه داد: رؤسای کل دادگستری ما در این زمینه ورود خوبی داشتند، در دولت هم همینطور بوده است. از مسئولان سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تشکر می‌کنم که خوب به میدان آمدند. رئیس عدلیه اظهار امیدواری کرد این اقدامات ادامه داشته باشد. بسیاری از اموال به مزایده گذاشته می‌شوند و بسیاری در حال تعیین تکلیف شدن هستند. در موضوع بورس هم درست است که ماهیت کار کاملاً متفاوت است، اما باید کار و همکاری و هم افزایی این چنینی و همه‌جانبه انجام شود و به صرف گزارش به آن اکتفا نشود. دولت و وزارت اقتصاد و سازمان تدبیر کنند که این موارد تکرار نشوند. دادسرا‌ها و دادستان‌های کشور و وزیر دادگستری نیز نظارت کنند تا چنین مسائلی تکرار نشوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار