پلیس: زمان سرقت مقاومت نکنید!
کد خبر: 1071355
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Uhv
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

رئیس پلیس پیشگیری تهران با تأکید بر توجه به هشدار‌های پیشگیرانه به شهروندان توصیه کرد زمان سرقت مقاومت نکنند.
سرهنگ جلیل موقوفه‌ای گفت: انگیزه مجرمان و فضای مناسب برای وقوع جرم عوامل بسیار مهمی است که در بحث انگیزه مجرم موضوع به سازمان‌های کلان کشوری باز می‌گردد و این موضوع به شهروندان ارتباطی ندارد.
وی افزود: در بحث از بین بردن فضای مناسب برای وقوع جرم موضوع به خود شهروندان برمی‌گردد و شهروندان فضا را برای سارق ایجاد نکنند تا او بخواهد اقدام به کیف قاپی کند. سرهنگ موقوفه‌ای با بیان اینکه در حال حاضر وقوع موبایل قاپی بیشتر از کیف‌قاپی است، گفت: کیف قاب‌ها معمولاً اطراف بانک‌ها، بازارها، دفاتر رسمی و نقاط کور در سطح معابر مشغول پرسه‌زنی هستند، بنابراین باید دقت کنیم به سادگی گرفتار قاب‌زن‌ها نشویم.
وی افزود: با توجه به بحث اقتصادی و بالا بودن قیمت تلفن‌های همراه روز به روز تلفن‌های مدل بالا به بازار می‌آیند و این موضوع عاملی برای وقوع سرقت توسط سارقان است. رئیس پلیس پیشگیری تهران با بیان این که سن برخی سارقان به زیر ۱۸‌سال رسیده است، گفت: باید حواسمان باشد در دفاع از خود و دیگران نباید از چارچوب قانون خارج شویم. وی ادامه داد: نباید اقدامی خشن‌تر و خطرناک‌تر علیه اقدامی که سارق هنگام سرقت انجام داده، انجام دهیم و به او آسیب برسانیم تا در ادامه به دردسر نیفتیم. سرهنگ موقوفه‌ای تأکید کرد: توصیه ما به مردم این است که اگر دچار کیف‌قاپی شدند به هیچ عنوان مقاومت نکنند؛ چرا که امکان دارد مورد حمله شدید سارق قرار بگیرند، بنابراین برای ما حفظ جان از مال شهروندان مهمتر است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار