عملکرد صدروزه دولت بی‌ارتباطی «FATF» با واردات واکسن را اثبات کرد
کد خبر: 1071309
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UhB
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۴

عملکرد دولت در صدروز اخیر بی ارتباطی واردات واکسن به تحریم‌ها و FATF را متبلور کرد، به طوری که دولت در یک ماه ابتدایی مسئولیت خود ۱۵۰ میلیون دز واکسن وارد کشور کرد که بر اثر آن حدود ۸۲ درصد مردم واکسینه و بسیاری از استان‌ها از وضعیت قرمز خارج شدند.
«سیدجلیل میرمحمدی» عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه‌دانا، با اشاره به اینکه در ستاد ملی مقابله با کرونا در دولت قبل همدلی، تکصدایی و همراهی وجود نداشت، گفت: موازی کاری‌های دولت قبل در مقابله با کرونا به رسانه‌ها هم کشیده شد، رئیس‌جمهور یک حرفی می‌زد، وزیر بهداشت و کشور هر کدام یک حرفی می‌زدند و تصمیمات کارشناسی نبود، مجلس هم به استناد همین عملکرد گزارشی از ترک فعل‌های رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا تهیه و به قوه قضائیه ارسال کرد. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه دولت قبل واردنشدن واکسن را به مسئله تحریم‌ها و پذیرش‌نشدن FATF گره می‌زد، تصریح کرد: در طول ۱۵ ماه فقط ۱۱ میلیون دز واکسن وارد کشور کردند و معضل صف‌های طولانی واکسیناسیون و تأخیر در دریافت واکسن هم به معضلات دیگر اضافه شد.
میرمحمدی با اشاره به اینکه بعد از تحویل دولت به آقای رئیسی در اوج کرونا قرار داشتیم و روزانه حدود ۷۰۰ مرگ و میر در اثر کرونا در کشور ثبت می‌شد، عنوان کرد: رئیس وقت ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رؤسای کمیته اجتماعی و بهداشت مجلس مخالفت می‌کرد تا در نهایت بعد از مدت‌ها پافشاری و پیگیری اجازه حضور نایب رئیس مجلس در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا را صادر کردند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: همدلی در ستاد ملی مقابله با کرونا در دولت سیزدهم و همچنین استفاده از نظرات کارشناسان فنی باعث شده است که گفتمان واحد در تمام کشور تسری پیدا کند. میرمحمدی با اشاره به بی‌ارتباطی واردات واکسن به مقوله تحریم‌ها و پذیرش FATF تأکید کرد: عملکرد دولت در صدروز اخیر بی‌ارتباطی واردات واکسن به تحریم‌ها و FATF را متبلور کرد، به طوری که دولت در یک ماه ابتدایی مسئولیت خود ۱۵۰ میلیون دز واکسن وارد کشور کرد که بر اثر آن حدود ۸۲ درصد مردم واکسینه و بسیاری از استان‌ها از وضعیت قرمز خارج شدند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار