چند توصیه ساده برای بهبود چگونگی رفتار با معلولین
کد خبر: 1071130
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UeI
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱
به مناسبت «روز جهانی معلولین»
هرساله در تاریخ سه دسامبر "روز جهانی معلولین" گرامی داشته می‌شود که در این راستا توصیه‌هایی برای بهبود چگونگی رفتار با معلولین شده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: راه‌های زیادی به منظور کمک به افراد دارای معلولیت و بهبود چگونگی رفتار با آن‌ها وجود دارد.
به گزارش "دیس ابیلیتی اِورنس فور یو" (disability awareness ۴ you)، در ادامه به چند توصیه ساده و کلی برای کمک و بهبود رفتار با معلولین خواهیم پرداخت.
۱. با معلولین مانند دیگر افراد رفتار کنید.
افراد دارای معلولیت نیز مانند دیگر افراد به داشتن دوست و تفریح نیاز دارند و از این قاعده مستثنی نیستند. از نزدیک شدن به افراد دارای معلولیت خودداری نکنید.
۲. قبل از کمک به معلولین از آن‌ها بپرسید که کمک می‌خواهند یا خیر؟
افراد دارای معلولیت دارای سطوح مختلفی از استقلال هستند. ممکن است بعضی از آن‌ها با وجود مشکلات، نیاز به انجام کار‌ها توسط خود و استقلال بیشتر داشته و خواستار کمک دیگران نباشند.
۳. به معلولیت به عنوان یک تفاوت نگاه کنید.
تمام افراد متفاوت هستند. گاهی اوقات افراد دارای معلولیت ممکن است متفاوت رفتار، احساس یا فکر کنند. به معلولین بدون توجه به ناتوانایی آن‌ها در برخی زمینه ها، به عنوان یک فرد نگاه کنید.
۴. به معلولین خیره نشوید.
گاهی اوقات دیدن یک شخص دارای معلولیت در اجتماع برای دیگر افراد عجیب به نظر می‌رسد که این امر موجب خیره شدن نگاه‌ها به آن‌ها می‌شود. به معلولین در اجتماع خیره نشوید و مانند دیگر افراد به آن‌ها نگاه کنید.
۵. حریم شخصی معلولین را حفظ کنید.
حریم خصوصی افراد دارای معلولیت را حفظ کنید. معلولین موظف به توضیح ناتوانی خود به دیگران نیستند. در صورتی که معلولی در مورد ناتوانی خود به شما توضیح داد، آن را قبل از کسب اجازه از فرد دارای معلولیت با دیگران در میان نگذارید.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار