جریان سریال‌سازی نباید از مخاطب عقب‌تر باشد
کد خبر: 1070786
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UYk
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
بهمن دان در گفتگو با «جوان»:

اگر تولیدکنندگان محتوا در تلویزیون یا شبکه خانگی سعی کنند از مخاطب جلوتر باشند و چیزی را نشان دهند که از مخاطب عقب نباشد، مسلماً مخاطب برنمی‌گردد و سراغ محصولات دو دهه قبل نمی‌رود.
بهمن دان، بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون با بیان این مطلب به «جوان» گفت: چه در تلویزیون که تا حدی از جریان روز سریال‌سازی عقب مانده و چه در شبکه خانگی باید برنامه‌سازی روزآمد باشد و دچار تحول شود تا مخاطب را با خود همراه کند.
بازیگر «گاندو۲» و «زیرتیغ» عنوان کرد: مخاطب امروزه در کنار سرگرمی نیاز دارد با آن چیزی روبه‌رو شود که سوادش را ارتقا می‌دهد، بنابراین برنامه‌سازان و سریال‌سازان ما باید خودشان را اصلاح کنند و به‌روز باشند نه اینکه با دیدگاه و آرای کهنه بخواهند سریال و برنامه بسازند.
این بازیگر تأکید کرد: اخیراً دیده‌ایم برای تولید مسابقه یا سریال در شبکه خانگی و برای پلت‌فرم‌ها هزینه‌های بالایی را می‌کنند ولی کیفیت را که مرور می‌کنید، حتی از پس سریال‌های دو دهه قبل برنمی‌آیند. دلیلش هم روشن است، چون هیچ خط فکری دقیق و تحلیلی درباره جلب مخاطب وجود ندارد و فقط هدف، تولید محتوا بوده است.
بازیگر «معمای شاه» و «زیرزمین» گفت: اینکه تعدادی بازیگر سرشناس را بیاورند تا مجری مسابقات شوند یا با آن‌ها سریال بسازند، کار چندان دشواری نیست ولی وقتی یک قصه تازه و طرح داستانی برای تحت تأثیر قرار دادن مخاطب به‌روز و جذاب نباشد، معلوم است که فقط بودجه‌ها را تلف کرده‌ایم.
بازیگر «توفان شن» و «شیر‌های جوان» اظهار داشت: موقعی که ما می‌خواهیم برنامه‌ریزی و به جای همراهی با مخاطب، فکر مخاطب را عوض کنیم، مسلماً مخاطب را از دست خواهیم داد و کاری کرده‌ایم که مخاطب برود سراغ تلویزیون‌های بیگانه و نظیر آن. باید به سمت مخاطب برویم و بر اساس طرز فکر او برایش محصول بسازیم. این بازیگر ۶۳ساله ابراز امیدواری کرد:‌ای کاش سازندگان محتوا باور کنند بین آن‌ها و مخاطب فاصله افتاده و آنگاه برای اینکه این فاصله را کم کنند، طرح و نقشه بچینند. تا زمانی که به وجود مشکل باور نداشته باشیم، امکان حل مشکل نیست، پس ابتدا قبول کنند که تولید محصول ماندگار، کم شده و سپس برای حل مسئله اقدام کنند. این فاصله‌ای که الان چندی است بین مردم و برنامه‌سازان افتاده قابل حل شدن است، منوط به آنکه سازندگان قبول داشته باشند مخاطبان از آن‌ها جلوترند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار