هدف تشکیل دادگاه نمایشی آبان در انگلیس اتهام‌زنی دروغ به ایران است
کد خبر: 1069636
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UGC
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
نماینده کاشمر :
عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: هدف از تشکیل دادگاه نمایشی آبان در انگلیس، اتهام زنی دروغ به کشور و حاکمیت ایران است.

حجت الاسلام جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر ، کوهسرخ، خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به برگزاری دادگاه‌ نمایشی درباره حوادث بنزینی آبان ۹۸، گفت: انگلیسی‌ها با برپایی این دادگاه‌های ساختگی در صددند تا جای شاکی و متهم را در ارتباط با آبان ماه سال ۹۸ عوض کنند.

وی افزود: همگان به خاطر دارند نارضایتی‌های مردم با تحریک و دخالت انگلیسی‌ها به یک آشوب تبدیل شد و آنها بودند که زمینه را برای اغتشاشات و تخریب اموال عمومی توسط اشرار فراهم آوردند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: شاهد این مدعا هم حضور سفیر انگلیس در یکی از تجمعات غیرقانونی در سال ۹۸ بود و حال کشوری که سفیرش علنا در میان آشوبگران و در حال تصویربرداری از آشوب‌های خیابانی در سال ۹۸ مشاهده شده، به دنبال دادگاه‌های ساختگی به دنبال رفع اتهام از خود و اتهام زدن به نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: دولت انگلیس به جای این کارها باید پاسخگوی عملکرد ناشایست خود در قبال ملت ایران در صحنه‌های مختلف باشد که در مورد اقدامات مداخله جویانه دولت انگلیس می‌توان به دخالت‌های آنها در فتنه ۸۸، آشوب‌های سال ۹۸ و... اشاره کرد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: هم اقدامات سفیر انگلیس در سال ۹۸ مداخله در امور داخلی ایران بود، هم تشکیل دادگاه‌های ساختی توسط دولت انگلیس دخالت در امور ایران است، مضاف بر اینکه تشکیل این دادگاه‌ها بر اساس یکسری حرف‌های دروغ و با هدف اتهام‌زنی به کشور و حاکمیت ایران تشکیل شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار