کار‌های جهادی را مردم پایه اجرا می‌کنیم
کد خبر: 1069593
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UFV
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
رزمایش بزرگ جهادگران بسیجی صبح دیروز همزمان در سراسر کشور با رمز یا امام حسن عسکری (ع) با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در استان سمنان آغاز شد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: رزمایش بزرگ جهادگران بسیجی صبح دیروز همزمان در سراسر کشور با رمز یا امام حسن عسکری (ع) با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در استان سمنان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی در این رزمایش بزرگ، ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای جهادی بسیج که به فرمان و تدبیر رهبر انقلاب در این راه قدم گذاشتند، گفت: بعد از۲۳ بهمن ۹۷ تمرکز بسیج بر پیاده‌سازی وتحقق اهداف بیانیه گام دوم قرار گرفت. بسیج برای کسب موفقیت در این میدان بزرگ با تکیه برتجربیات گام اول و با استفاده از ظرفیت‌های کم نظیر ملت و با توجه به چهار مؤلفه امید به موفقیت و روحیه جهادی و جهش در پیشرفت و بهره‌گیری از حضور جوانان تاکنون توانسته قله‌های پیروزی را فتح کند. سلیمانی با اشاره به بسیج به عنوان مردمی‌ترین انقلاب دوران معاصر بشریت اضافه کرد: این نهاد مقدس وارد عرصه جدیدی شده است و در حال حاضر حضور ۵۷ هزار نیروی بسیج در قالب ۵ هزار و ۲۰۰ گروه جهادی سمبل این آمادگی است و این توان را دارد تا در کنار تمام دستگاه‌ها زمینه را برای حضور مردم در تمام عرصه‌ها آماده کند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در ۳۱ شهریور سال گذشته تصریح کرد: همانطور که معظم له فرمودند امام (ره) در دوران دفاع مقدس طوری تدبیر فرمودند که مردم ما در هر صنف و گروهی و با هر میزان تحصیلات توانست جای خود را در دوران دفاع مقدس پیدا کند و امروز با همان منطق دفاع مقدس باید بتوانیم مسائل کشور را حل کنیم. امروز ما ظرفیت‌های لازم را برای پیشرفت و آبادانی در درون کشور داریم و هیچ کمبودی وجود ندارد و باید برنامه‌ها به‌روزرسانی شود و باتکیه برتوان مردمی به عنوان یک جبهه متشکل وسازمان یافته، نرخ بهره‌وری بالا ایجاد شود و این مهم نیازمند روحیه و تفکر بسیجی است.

بسیج برای مردم جانفشانی خواهد کرد
سلیمانی با بیان اینکه یکی از جلوه‌های تحقق نماد مردم سالاری دینی حل مسائل مردم است، اذعان کرد: بسیج به عنوان پاره تن مردم هیچ گاه مردم را فراموش نخواهد کرد، و همان طور که تاکنون ثابت کرده است در تمام عرصه‌ها با گوش به فرمان بودن منویات مقام معظم رهبری برای مردم جانفشانی خواهد کرد و این راه پرتلاش ادامه خواهد یافت.
به گفته سلیمانی همان طور که مردم ما حلاوت مردم سالاری دینی را تاکنون چشیده اند، باید با بهره‌گیری از این الگو تلاش کنیم ملت‌های دیگر نیز از این موضوع بهره‌مند شوند و این مهم تنها با تمسک بر فرامین امام و رهبری محقق خواهد شد.

مردم طرح‌های خود را به بسیج سازندگی ارائه دهند
رئیس سازمان بسیج همچنین در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه ساخت ۵۰ هزار مسکن برای کمیته امداد با مشارکت بسیج در کشور آغاز می‌شود، از مردم خواست طرح‌های خود را برای اجرا به بسیج سازندگی ارائه دهند.
سردار سلیمانی ضمن تبریک هفته بسیج که یادآور جانفشانی‌ها و فداکاری‌های فرزندان دلیر و شجاع ملت ایران در دوران دفاع مقدس است، اظهار کرد: هفته بسیج به ما این درس را خواهد داد که با تکیه بر ظرفیت‌های بی‌انت‌ها و کم‌نظیر کشور و با استفاده از تجربیات گام نخست، به‌عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی و پیشقراول ملت ایران در پیشرفت و آبادانی کشور وارد صحنه شویم. باید مسائل خودمان را فهرست و اولویت‌ها را مشخص کنیم تا با هم‌افزایی‌هایی که در همه استان‌ها انجام خواهد شد، وارد عرصه‌های نقش‌آفرینی و حل مسئله شویم. رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: از همه مردم می‌خواهیم که هر کسی برای حل مسائل کشور طرح و ایده‌ای دارد، به بسیج سازندگی شهرستان‌ها و بسیج سازندگی استان‌ها مراجعه و ارتباط تشکیلاتی برقرار کند تا مردم در عرصه نقش‌آفرینی برای حل مسائل سهیم شوند.

بسیج تسهیل‌گر نقش‌آفرینی مردم در میادین مختلف
سردار سلیمانی بیان کرد: اردو‌های جهادی بسیج که متجلی‌کننده تفکر بسیج و بسیجی و روحیه جهادی در میدان حل مسئله محسوب می‌شود، درسی است که ما از دوران دفاع مقدس گرفته‌ایم. وی عنوان کرد: از سال ۱۳۷۹ تدبیر رهبر معظم انقلاب بر این قرار گرفت که بسیج سازندگی شکل گیرد؛ شکل‌گیری بسیج سازندگی بر مبنای اردو‌های جهادی بود که به‌صورت خودجوش در آن سال در کشور اتفاق افتاده بود. حضرت آقا فرمودند بسیج سازندگی شکل بگیرد و چتر حمایتی خودش را روی این اردو‌ها باز کند و از آن سال تاکنون اردو‌های جهادی در حجم بسیار بالا توانسته‌اند خدمتگزار مردم باشند.
سردار سلیمانی با بیان اینکه برای ملت ایران این مسیر با توجه به شرایط خوبی که در کشور به وجود آمده تقویت خواهد شد، تصریح کرد: ما در هماهنگی با دستگاه‌های دولتی در نقطه بسیار خوبی قرار گرفته‌ایم و در مسیر این هماهنگی و هم‌افزایی اردو‌های جهادی بیش از گذشته نقش‌آفرین خواهند بود و حتی اردو‌های جهادی در همین میدان که میدان جهاد و عمل است، توسعه خواهد یافت. وی با اشاره به اینکه برای هر یک از فعالیت‌ها نقشه راهی تعیین شده است، گفت: تمام ظرفیت‌ها و تجربیات در مجموعه بسیج در نظر گرفته می‌شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر نقش بسیج در تسهیل‌گری امور بیان کرد: بسیج تسهیل‌گر نقش‌آفرینی مردم در عرصه‌ها و میادین مختلف است. سردار سلیمانی با بیان اینکه وقتی سخن از نقش‌آفرینی بسیج می‌کنیم به معنای نقش‌آفرینی مردم است، افزود: رهبر معظم انقلاب جمله‌ای دارند که وقتی از حضور بسیج حرف می‌زنیم به معنی حضور ملت ایران است. وی گفت: بسیج در کمک به دولت در زمینه تولید مسکن وارد عمل شده است و در حقیقت بسیج در این مسیر با ایجاد تشکل‌هایی شامل جوانان و نیرو‌های متخصص بسیجی نقش تسهیل‌گری دارد. رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: بسیج در دیگر بخش‌ها نظیر اشتغال، خدمت به مردم، آبرسانی به نقاط محروم، ازدواج آسان، تأمین جهیزیه و ساخت مسکن ویژه محرومان برنامه‌ای وسیع دارد و در تمام این برنامه‌ها هماهنگی با دولت در دستور کار قرار دارد. از فردا (امروز) نیز ساخت ۵۰ هزار مسکن برای جمعیت زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) را در کشور آغاز خواهیم کرد.

اعزام ۵۷ هزار جهادی به مناطق محروم
مسئول سازمان بسیج سازندگی نیز روز گذشته از اعزام ۵۲۰۰ گروه جهادی با ۵۷ هزار جهادگر به مناسبت هفته بسیج به مناطق محروم کشور برای کمک به مردم خبر داد.
سردار محمد زهرایی، در رزمایش «اقتدار جهادگران بسیج» در سمنان اظهار کرد: بسیج امروز پیشرو و پیش‌برنده و تحت تدابیر مقام عظمای ولایت عمل می‌کند و جهادگران در نسل دوم انقلاب اسلامی به‌عنوان فرزندان خلف پدران خود در جهاد سازندگی تلاش می‌کنند تا مشکلات مردم برطرف شود. قدم‌های استوار گروه‌های جهادی که در راستای محرومیت‌زدایی، ارائه خدمات مؤمنانه و حل مسائل در حاشیه شهر‌ها و روستا‌ها برداشته می‌شود، نشان می‌دهد که آن‌ها جانانه پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند. مسئول سازمان بسیج سازندگی گفت: امروز با دستان پرتوان گروه‌های جهادی، گره‌های زیادی از مشکلات مستضعفین و محرومان جامعه باز می‌شود و تلاش‌ها و زحمات آن‌ها در نقاطی ارائه خواهد شد که تا امروز کمتر مورد توجه بوده است.
زهرایی بیان کرد:مصداق مردم‌سالاری دینی در این قبیل کار‌ها امروز نماد پیدا کرده است و بسیج در گام دوم انقلاب اسلامی به‌عنوان پاره تن مردم، در خدمت به جامعه عمل خواهد کرد. او ادامه داد: امروز بسیجیان «ما می‌توانیم» و بسیج‌کنندگی آحاد مردم را تعریف کرده‌اند و نمونه‌های حرکت جهادگونه اول انقلاب را امروز نیز شاهد هستیم. مسئول سازمان بسیج سازندگی گفت: بسیجیان در تلاش برای رفع موانع موجود و رشد انقلاب اسلامی در میدان هستند و انقلاب اسلامی نیز همواره با حضور بسیجیان جهادگر این راه را با قدرت ادامه خواهد داد. زهرایی اضافه کرد: ۴ هزار و ۲۰۰ گروه جهادی در سراسر کشور در بخش‌های ویژه، عادی، فعال و تازه تأسیس در اقشار بیست‌ودوگانه بسیج تاکنون تشکیل و ساماندهی شده است. او گفت: پرچم جریان جهادی کشور از جهاد سازندگی به نام مقدس بسیج سازندگی سپرده شده است و پیروان مردان راستین دوران دفاع مقدس، ثابت کردند که بر اساس پیام ۹ بندی ولایت در ابعاد کمی و کیفی و گفتمان‌سازی جهادی موفق عمل کرده‌اند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: فناوری جهادی با تلاش بسیجیان به جبهه‌سازی خدمت جهادی ختم خواهد شد. زهرایی اضافه کرد: ۵ هزار و ۲۰۰ گروه جهادی با ۵۷ هزار جهادگر در هفته بسیج به مناطق محروم اعزام خواهند شد و در طول این هفته، بخش کوچکی از توان و ظرفیت‌های خود را در کمک به محرومان و آحاد مردم به نمایش خواهند گذاشت. او گفت: امروز باید قدر این نعمت الهی را بدانیم؛ بسیج سازندگی در خدمت نظام اداری کشور و آحاد مردم قرار دارد. مسئول سازمان بسیج سازندگی همچنین از مجلس شورای اسلامی خواست در راستای تصویب اصلاحیه قانون بسیج سازندگی و حمایت همه‌جانبه از بسیجیان در مجلس اقدام کند. زهرایی بیان کرد: باید تلاش کرد تا فضای محرومیت‌زدایی و کار برای معلولان در جامعه تقویت شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار