بررسی مشکلات زیرساختی و عمرانی بازار تاریخی تبریز
کد خبر: 1069445
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UD7
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
با حضور نماینده مردم تبریز ، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، مدیرکل میراث فرهنگی ، مدیرعامل آتش نشانی، مدیرعاملان شرکتهای گازو برق و شهردار و معاونان منطقه 8، به همراه جمعی از بازاریان و اصناف بازار تاریخی تبریز جلسه ای پیرامون حل مشکلات بازار تاریخی تبریز در شهرداری منطقه 8 تبریز، برگزار شد.

این جلسه در راستای پیگیری مسائل و مشکلات زیرساختی و عمرانی بازار تاریخی تبریز با حضور مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز درمجلس شورای اسلامی، حجه الاسلام برگی رئیس شورای اسلامی شهر تبریز،احمد حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، رضا جان فشان شهردار منطقه 8، زبردست مدیر عامل آتش نشانی، مدیرعامل شرکت گاز، مدیرعامل شرکت برق به همراه جمعی از اصناف و کسبه بازار تاریخی تبریز در شهرداری منطقه 8 برگزار شده و پیرامون  تداوم کفسازی و مرمت، حل مشکل گاز و برق وحل سایر مشکلات بازار تبادل نظر گردید.
در این جلسه رضا جان فشان نوبری شهردار منطقه 8 با بیان اینکه از اولین روزهای شروع بکار خود در منطقه 8 شهرداری ، جلسات منظم و مناسبی با بازاریان اصناف و کسبه بازار برگزار کرده ایم، افزود: طی روزهای اخیر با مشکلات بازار تبریز آشنا شده ام که امیدوارم با کمک اصناف و کسبه بازار، تمامی مشکلات موجود را حل و فصل نمائیم.
 
جان فشان  با بیان اینکه در طول چند سال گذشته کف سازی و اقدامات عمرانی مناسبی از سوی شهرداری منطقه هشت تبریز در بازار سرپوشیده انجام گرفته که باتمام قدرت درآینده نیز تداوم خواهد یافت و انشا الله شاهد تحول اساسی بازار تبریز خواهیم بود.
جان فشان اجرای طرح ایمنی بازار را از جمله طرح های مهم بازار برشمرده که میبایست حتما اجرایی نمائیم و شهرداری منطقه هشت آماده همکاری با اداره برق و گاز و سازمان آتش نشانی برای ایمنی بخشی بازار میباشد.
    وی افزود:  شهرداری منطقه هشت به تنهایی نمی تواند در مرمت و ساماندهی بازار موثر واقع شود و باید همه بازاریان ، اداره میراث فرهنگی، شهرداری تبریزو سایر ارگانهای مربوطه در اجرای کارهای عمرانی مد نظر منطقه هشت را همراهی کنند.
در ادامه جلسه مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تاکید بر توجه بیش از پیش به بازار تاریخی تبریز، گفت: با وحدت ارگانهای مختلف در کنار شهرداری و میراث فرهنگی میبایست مشکلات بازاریان را حل کنیم تا این عزیزان هیچ مشکل عمرانی و خدماتی نداشته باشند و در این راستا از آقای جانفشان هم بخاطر پیگیری مسائل بازاریان سپاسگزارم.
حجه الاسلام رسول برگی رئیس شورای شهر تبریز نیز در ادامه ضمن تحلیل از مهندس رضا جان فشان شهردار منطقه 8، به عنوان اولین شهردار فرزند شهید شهرداری آرزوی توفیق نموده و از وی به عنوان  یک نیروی مردمی و نوآور و مبتکر نام برد که  همواره نشان داده که عملکرد شایسته ای در سمتهای خود داشته و شورای شهر تبریز نیز از چنین افرادی حمایت خواهد نمود.
وی از اعلام آمادگی شورای شهر برای  همکاری در تداوم مرمت و ساماندهی بازار تاریخی تبریز خبر داده واظهار امیدواری نمود  با کمک شورای شهر و نمایندگان مجلس و شهرداری و بازاریان مشکلات  بازار را به زودی حل نمائیم.
احمد حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز گفت: شهر تبریز یک شهر قدیمی و کهن بوده که آثار تاریخی زیادی دارد و بازار تاریخی تبریز نیز اثر ثبت جهانی شده شهرمان میباشد که باید تلاش شود هویت تاریخی این بازار حفظ شود.
اصناف و کسبه بازار نیز در این جلسه با تشکر از همراهی و توجه ویژه شهرداری منطقه 8 به بازار تبریز گفتند: خوشبختانه شهردار منطقه هشت تبریز طی روزهای اخیر همواره در کنار بازاریان بوده و پیگیر امورات بازار هستند که این توجه وی قابل تقدیر میباشد. 
در پایان این جلسه مقرر گردید جلسات مستمر در خصوص مشکلات بازار برگزار و مشکلات بازار در کوتاه ترین زمان ممکن حل گردد.
شایان ذکر است در این مراسم‌ لوح تقدیر به آقای مهندس رضا پاک نهاد شهردار وقت منطقه هشت و نیز داود غفوریان پیمانکار طرح کف سازی که با تلاش و کوشش خود اقدام به کف سازی بازار نموده اند، با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

برچسب ها: تبریز ، شهر ، شهرداری
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار