«تعهد آهنین» واشنگتن به تقویت ساختار امنیتی تل‌آویو
کد خبر: 1069118
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004U7q
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۵

انتشار پیاپی اخباری درباره درز اطلاعات حساس از مراکز اطلاعاتی و نظامی صهیونیست‌ها، امریکایی‌ها را بر آن داشته بیش از پیش بر تعهد واشنگتن بر همکاری امنیتی با تل‌آویو تمرکز کنند، به طوری که یک مقام ارشد وزارت خارجه امریکا در دیدار با یکی از مقامات برجسته رژیم صهیونیستی، برای توصیف میزان تعهد کشورش به امنیت صهیونیست‌ها، از عبارت تعهد آهنین استفاده کرده است.
وندی شرمن، نفر دوم وزارت خارجه امریکا اخیراً در دیدار با آیدان رول، همتای صهیونیست خود در واشنگتن، بر تعهد سفت و سخت دولت امریکا به امنیت رژیم صهیونیستی تأکید کرده است. اگرچه بنابر اعلام رسانه‌ها، محور اصلی این دیدار رایزنی طرفین درباره گفتگو‌های برجامی ۸ آذر بوده، اما شرمن و رول مسائل امنیتی را هم بررسی کردند. وزارت خارجه امریکا در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که شرمن درباره اهمیت شراکت امریکا و اسرائیل و مسائل امنیتی منطقه‌ای گفتگو کرد. در این بیانیه آمده است که نفر دوم وزارت خارجه امریکا بر این باور راسخ دولت تأکید کرد که اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها به طور یکسان مستحق معیار‌های برابر آزادی، رفاه و کرامت هستند. او همچنین بر تعهد آهنین واشنگتن به امنیت اسرائیل تأکید کرده است.
سند محرمانه در دسترس عموم
شبکه المنار پارسال ویدئو‌هایی از پایگاه‌های محرمانه رژیم صهیونیستی منتشر کرد. بنابر آنچه آن زمان اعلام شد، این فیلم‌ها را پهپاد‌های حزب‌الله جمع‌آوری کرده بودند. این شبکه پیش‌تر نیز ویدئو‌هایی را درباره رصد مراکز فرماندهی نظامی رژیم صهیونیستی در منطقه الجلیل و مزارع شبعا منتشر کرده بود. به تازگی، حساب کاربری «انتل‌اسکای» که حساب کاربری متخصص در پیگیری تحرکات نظامی در خاورمیانه محسوب می‌شود، در شبکه اجتماعی توئیتر ویدئو و عکسی را منتشر کرد که پایگاه‌های نظامی صهیونیست‌ها را نشان می‌دهد و شامل تأسیسات و دستگاه‌های اطلاعاتی است. همچنین صد‌ها سند مربوط با یک واحد اطلاعاتی مخفی ارتش این رژیم نیز به اشتباه در پایگاه رسمی دادگاه رژیم صهیونیستی منتشر شد. شبکه صهیونیستی آی۲۴ در تشریح اطلاعات منتشر شده گزارش کرد که شامل جزئیاتی در خصوص ساختار واحد مخفی، نحوه عملکرد آن و موارد دیگر است. هاآرتص، دیگر رسانه صهیونیستی، مدعی شده پس از تماس این روزنامه در مورد افشای اطلاعات، ارتش بعد از حذف اسناد، دسترسی به آن‌ها را هم مسدود کرد. اسناد یاد شده مربوط به روند قانونی بین یک مأمور این واحد و ارتش رژیم صهیونیستی در خصوص تصمیم ارتش مبنی بر تمدید نشدن خدمت وی است. اطلاعات فاش شده شامل جزئیاتی در مورد ساختار واحد مخفی، شیوه عملکرد آن، حساس‌ترین پروژه‌ها، اسامی، آدرس‌ها و همچنین شماره تلفن مأموران و کارمندان ارتش رژیم صهیونیستی بود. همچنین اطلاعاتی در خصوص ارتباطات بین واحد اطلاعات و سایر واحد‌های ویژه نظامی هم در دسترس قرار داشت. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی درباره رسوایی صورت گرفته گفت: «وب‌سایت دادگاه را وزارت دادگستری اداره می‌کند و با انتقال اطلاعات مقامات اطلاعاتی ارتش اسرائیل، وزارت دادگستری مطالب حساس را حذف و دسترسی به آن مطالب را در سایت مسدود کرد.»
علاوه بر اینها، پایگاه خبری المدن نیز روز دو شنبه اعلام کرده بود که گروه هکری عصای موسی به اطلاعات دولتی رژیم صهیونیستی دسترسی پیدا کرده است که تصاویر سه‌بعدی از فلسطین اشغالی را شامل می‌شود. دقت تصاویر سه‌بعدی که صهیونیست‌ها آن‌ها را تهیه کرده‌اند، پنج سانتیمتر است. در فیلمی که به همین منظور منتشر شده، تصاویر و نقشه‌های تأسیسات حیاتی دیده و اعلام می‌شود که این‌ها نمونه‌ای از تصاویر دقیقی است که به تازگی و پس از هک زیرساخت‌های سایبری این رژیم به دست آمده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار