شهرداری ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی را به بانوان اختصاص دهد
کد خبر: 1068776
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004U2K
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خواستار اختصاص ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی شهرداری تهران به زنان شاغل در این نهاد شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در بیست و سومین جلسه شورای ششم اسلامی شهر تهران با تبریک میلاد امام حسن عسکری (ع) و هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار گفت: در انتصابات صورت گرفته حضور بانوان شاغل در شهرداری مشاهده نمی‌شود.

این عضو شورای شهر تهران گفت: این در حالی است که بر اساس ماده ۷۴ برنامه احکام برنامه پنج ساله سوم توسعه شهرداری تهران ذیل فصل ۳ برنامه، تحت عنوان پایداری فرهنگی اجتماعی مکلف شده در راستای افزایش میزان حضور و ارتقاء جایگاه زنان در مدیریت شهری و افزایش سطح و کیفیت حضور اجتماعی و مشارکت فعال زنان در شهر از طریق تبعیض مثبت توانمندسازی و فراهم ساختن زمینه‌های ارتقاء نقش زنان در مدیریت شهری با اختصاص ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی به زنان شاغل در شهرداری تهران تا پایان برنامه اقدام کند.

وی ادامه داد: با وجود این تکلیف قانونی در حال حاضر از تعداد حدود ۶۸۰ پست مدیریت انتصابی شامل مدیر ۶، مدیر ۵، مدیر ۴ انتصابی فقط ما شاهد حضور ۴۷ مدیر خانم در شهرداری هستیم.

معدنی پور با اشاره به اینکه در حال حاضر فقط حدود ۷ درصد پست‌های مدیریتی انتصابی به بانوان اختصاص دارد، بیان کرد: از شهردار تهران درخواست دارم جهت تحقق ماده ۷۴ احکام برنامه پنج ساله سوم به منظور اختصاص ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی به زنان شاغل در شهرداری اهتمام جدی داشته باشند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار