بدون شایسته‌گزینی اقتصاد ما دچار مشکل خواهد شد
کد خبر: 1068488
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Txg
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
رئیس مجلس در مراسم گرامیداشت شهید تهرانی‌مقدم:
روز پنج‌شنبه دهمین سالگرد شهادت پدر موشکی ایران بود؛ شهیدی که فرمانده معظم کل قوا در پیامی برای شهادتش او را «سردار عالیقدر، دانشمند برجسته و پارسای بی‌ادعا» توصیف کردند؛ شهید حسن تهرانی‌مقدم. سخنران مراسم دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و از همرزمان آن شهیدسعید در دوران دفاع مقدس بود

سرویس سیاسی جوان آنلاین: روز پنج‌شنبه دهمین سالگرد شهادت پدر موشکی ایران بود؛ شهیدی که فرمانده معظم کل قوا در پیامی برای شهادتش او را «سردار عالیقدر، دانشمند برجسته و پارسای بی‌ادعا» توصیف کردند؛ شهید حسن تهرانی‌مقدم. سخنران مراسم دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و از همرزمان آن شهیدسعید در دوران دفاع مقدس بود. قالیباف اقتدار و افتخار کنونی نیروی هوافضای سپاه را مرهون مجاهدت‌های غریبانه مردانی، چون تهرانی‌مقدم دانست و تصریح کرد: اگر امروز هوافضای سپاه نماد ما می‌توانیم است، به خاطر شایسته‌سالاری و شایسته‌گزینی به همراه روحیه ما می‌توانیم است.

به گزارش سپاه‌نیوز، رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: بدون شک امروز مجموعه نیروی هوافضا به برکت مجاهدت رزمندگان این مجموعه از روز‌های غریبی و غربت دفاع مقدس خارج شده است؛ روز‌هایی که آرزوی یک خمپاره را می‌کشیدیم تا امروز که افتخارآفرین و تضمین‌کننده امنیت کشور در زمین، هوا و دریا هستیم؛ جمعی که نماد و تبلور شعار ما می‌توانیم هستند. وی با تأکید بر اینکه فاصله بین پیشرفت و عزت یک جامعه و یک ملت و امت تا وابستگی و تحت سلطه قرار گرفتن در یک روحیه و در کلمه ما می‌توانیم یا ما نمی‌توانیم خلاصه می‌شود، گفت: اگر یک فرد، یک جامعه و امت باورش این بود که ما می‌توانیم، قطعاً پیشرفت می‌کند و بر مشکلات فائق می‌آید و در برابر ظلم می‌ایستد.

هوافضا تابلوی تمام‌نمای «ما می‌توانیم»
قالیباف با یادآوری اینکه روحیه اتکا به مردم و خداباوری موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد، خاطرنشان کرد: اگر امروز هوافضا تابلوی تمام‌نمایی برای «ما می‌توانیم» است علتش این است که این مجموعه کنار خدامحوری که مبتنی بر سنت‌های اسلامی است، مردم‌داری و مشارکت مردم را هم در دستور کار قرار داده است و همین مردم و جوانان و نیرو‌های متعهد کنار هم قرار گرفته‌اند که این تحول را رقم زده‌اند. رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه عزت و عظمت انقلاب اسلامی ناشی از روحیه استقلال خواهی و روحیه ما می‌توانیم است، عنوان کرد: امروز امنیت ما در بخش‌های مختلف در زمین، هوا و دریا و در مرز‌ها به برکت همین روحیه «ما می‌توانیم» است، البته باور ما این است که مکتب امام خمینی و اسلام سیاسی و مکتب اهل‌بیت (ع) این را به ما یاد داده است و عمق اقتدار را در قلب یکایک امت اسلامی و مردم این سرزمین می‌دانیم. وی افزود: تا قلب مردم برای اسلام و انقلاب خود می‌تپد، این «ما می‌توانیم» و این اقتدار وجود دارد و بدون شک توان موشکی ما نیز به برکت همین مردم است.

پیشرفت جامعه در گرو باور به «ما می‌توانیم»
قالیباف با تأکید بر اینکه امروز در قانونگذاری، قوه مجریه و قوه قضائیه برای موفقیت و عدم‌موفقیت همین فاصله «ما می‌توانیم» و ما نمی‌توانیم وجود دارد، گفت: اگر ما امروز در عرصه اقتصاد دچار ضعف هستیم، قبل از اینکه تحریم را مقصر بدانیم، باید این روحیه را مقصر بدانیم، باید از خود سؤال کنیم که معتقد به روحیه «ما می‌توانیم» در این عرصه هستیم یا خیر. اگر باور به ما می‌توانیم داشته باشیم، موفقیت در عرصه اقتصادی نیز در یک‌قدمی ماست.
قالیباف ادامه داد: مگر می‌توان قبول کرد که در شمال اتوبان تهران- کرج صنایع هوافضای ما با این سطح از پیشرفت مستقر باشد ولی در جنوب اتوبان بخش قابل توجهی از صنایع دیگر باشند که در مسائل اولیه‌شان نیز مشکل دارند؟! فاصله این دو در همان روحیه ما می‌توانیم است.
وی با بیان اینکه تا روحیه‌مان را عوض نکنیم و به سنت‌های الهی باور نداشته باشیم، به جایی نمی‌رسیم، عنوان کرد: در عرصه اقتصاد تا زمانی که ربا را جنگ با خدا ندانیم، معلوم است که این جنگ با خدا منجر به شکست می‌شود.

باید مردم را در اداره کشور سهیم کنیم
رئیس مجلس افزود: وقتی در تصمیم‌گیری‌ها شایسته‌گزینی نکنیم، اقتصاد و مدیریت‌مان دچار مشکل می‌شود، اگر امروز هوافضای سپاه نماد «ما می‌توانیم» است، به خاطر شایسته‌سالاری و شایسته‌گزینی به همراه روحیه ما می‌توانیم است.
قالیباف تصریح کرد: اگر امروز این باور را داشته باشیم، با یک برنامه پنج‌ساله می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم و درحوزه‌های اقتصاد و آسیب‌های اجتماعی با اقتدار صحبت کنیم. وی اضافه کرد: این ظلم به انقلاب و این مردم است که با چنین روحیه‌ای پای کار نباشیم. تمام نظام‌های اداری ما باید با این باور حرکت کنند. رئیس مجلس تصریح کرد: هرجا این روحیه نبوده به مشکل برخورده‌ایم، بنابراین این را به حساب انقلاب نگذاریم و این فرصت را فراهم کنیم که مردم در صحنه اداره کشور حضور داشته باشند.

«پهپاد‌های ایران» خاری در چشم دشمنان
سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در حاشیه دهمین سالگرد شهادت سردار تهرانی‌مقدم در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاورد‌های شهید تهرانی‌مقدم در عرصه امنیت کشور گفت: امروز امنیت کشور مثال‌زدنی است و لزومی ندارد راجع به حد توانمان صحبت کنیم چراکه دشمن به اندازه کافی درباره قدرت موشکی و دفاعی ایران صحبت می‌کند. وی افزود: اینکه امروز دشمنان ما می‌گویند راجع به موشک مذاکره کنیم و پهپاد‌های ما خاری در چشم آن‌ها شده است و خواستار محدود کردن توان موشکی و پهپادی ایران هستند، بیانگر قدرت ماست. امروز نه تنها سال‌ها تلاش دشمنان در حوزه تحریم تسلیحاتی به نتیجه نرسیده بلکه دشمنان صنعت نظامی ایران را تحریم می‌کنند که صادرات نداشته باشد.

الگوی تهرانی‌مقدم را می‌توان در اقتصاد هم به کار گرفت
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران با بیان اینکه قدرتی که امروز فراهم شده نتیجه راه و روش و فرهنگ شهدایی، چون تهرانی‌مقدم است، عنوان کرد: تهرانی‌مقدم و یاران شهیدش مسیر و الگوی موفقیت را به ما نشان دادند. این مسیر و الگو تنها در حوزه امنیتی و دفاعی نیست و می‌تواند در حوزه سیاسی، فرهنگ و اقتصاد نیز به کار‌گیری شود. امروز لازم است از این الگو به ویژه در حوزه اقتصاد که عقب‌افتادگی داریم و مردم ما تحت فشار هستند، استفاده کنیم و بتوانیم سد فناوری حوزه غیرنظامی را هم بشکنیم. سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه شهید تهرانی‌مقدم و شهدایی از این جنس یک استثنا نبودند و از دل همین مردم آمدند و رشد و ایستادگی کردند و این روحیه اخلاص را داشتند که بنیانگذار کار بزرگی در کشور شوند، تأکید کرد: تک‌تک جوانان ایران به شکل بالقوه یک مقدم هستند، منتها باید در مسیر رسیدن به اهداف، مقاومت و ایستادگی کنند و در هر عرصه‌ای که فعالیت می‌کنند به فرموده رهبر انقلاب آن عرصه را مرکز دنیا بدانند و در کار خود خالصانه باشند، در این صورت قطعاً در حوزه فعالیت خود یک تهرانی‌مقدم می‌شوند.
وی درباره تهدیدات اخیر مقامات رژیم‌صهیونیستی نیز عنوان کرد: در مجموعه کشور‌های دنیا تنها حکومت و رژیمی که راجع به بقا و موجودیت و ادامه حیات صحبت می‌کند و هم‌اندیشی می‌گذارد، رژیم‌صهیونیستی است، بنابراین رژیمی که راجع به موجودیت خود صحبت می‌کند، محکوم به نابودی است و نمی‌تواند درباره نابودی دیگر کشور‌ها صحبت کند.
فرمانده هوافضای سپاه تصریح کرد: این تهدیدات بیشتر مصرف داخلی دارد و می‌دانند که آن‌ها می‌توانند آغاز‌کننده باشند ولی پایان کار با ماست و پایان آن نابودی رژیم‌صهیونیستی است و اگر این بهانه را دست ما بدهند، بعد از آن دوره را نخواهند دید و قطعاً نابودی خود را به لحاظ تاریخی جلو انداخته‌اند.

رونمایی از اطلس پدافند هوایی سپاه در جنگ تحمیلی
در مراسم دهمین سالگرد شهادت سردار شهید حسن تهرانی‌مقدم و شهدای اقتدار موشکی، «اطلس پدافند هوایی سپاه در جنگ تحمیلی» رونمایی شد. این کتاب به سیر تحول پدافند هوایی سپاه پاسداران در سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۷ می‌پردازد و به قلم سردار احمدی، اولین فرمانده پدافند هوایی سپاه در دفاع مقدس و توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار