حمایت اتحادیه اروپا از جریمه ۲.۴ میلیارد یورویی گوگل
کد خبر: 1068407
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TwN
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
یک دادگاه عالی اتحادیه اروپا اعلام کرد: کمیسیون اروپا حق داشت گوگل را به دلیل نقض قوانین ضد انحصار ۲.۴ میلیارد یورو جریمه کند و درخواست تجدیدنظر این غول فناوری را رد کرد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: یک دادگاه عالی اتحادیه اروپا اعلام کرد: کمیسیون اروپا حق داشت گوگل را به دلیل نقض قوانین ضد انحصار ۲.۴ میلیارد یورو جریمه کند و درخواست تجدیدنظر این غول فناوری را رد کرد.

پس از اینکه کمیسیون اروپا در سال ۲۰۱۷ گوگل را برای حذف خدمات خرید رقیب در موتور جستجوی خود محکوم و جریمه هنگفتی برای آن وضع کرد، این شرکت به دادگاه عمومی، دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مراجعه کرد.

این دادگاه مستقر در لوکزامبورگ از تصمیم نهاد اجرایی اتحادیه اروپا حمایت کرد.

در بیانیه دادگاه عمومی آمده است: «گوگل سرویس خرید مقایسه‌ای خود در صفحات نتایج عمومی جستجوی خود از طریق نمایش و موقعیت یابی مطلوب‌تر ترجیح می‌دهد؛ درحالی که نتایج خدمات مقایسه رقیب را حذف می‌کند.»

گوگل می‌تواند دوبار نسبت به تصمیم دیوان دادگستری اتحادیه اروپا که عالی‌ترین دادگاه این اتحادیه است، درخواست تجدیدنظر بدهد.

به دنبال تحقیقات کمیسیون اروپا از گوگل در سال ۲۰۱۰، پس از شکایت برخی از رقبای اروپایی و آمریکایی آن، جریمه ۲.۴ میلیارد یورویی برای گوگل در نظر گرفته شد. این جریمه، نخستین مورد از ۳ جریمه ضد انحصاری برای گوگل در سال‌های اخیر در اتحادیه اروپا است که در مجموع به ۸ میلیارد یورو می‌رسد.

اتحادیه اروپا اخیرا تلاش‌ها برای تحت کنترل درآوردن شرکت‌های فناوری آمریکایی نظیر اپل، فیس بوک، آمازون، ماکروسافت را شدت داده است و آن‌ها به فرار از مالیات، رقابت ناعادلانه، تضعیف دموکراسی با انتظار اطلاعات نادرست متهم کرده است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار