دقت را در داوری فدای سرعت نمی‌کنیم
کد خبر: 1068366
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tvi
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
دبیر اجرایی چهاردهمین دوره جایزه ادبی جلال:

دبیر اجرایی چهاردهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد ضمن اشاره به اینکه نیمه آبان آخرین مهلت ارسال آثار به این جایزه ادبی بود، عنوان کرد: در داوری دقت را فدای سرعت نخواهیم کرد.
«غلامرضا طریقی» دبیر اجرایی چهاردهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد ضمن اشاره به اینکه نیمه آبان آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه بود، به فارس گفت: زمان ارسال آثار به این دوره از جایزه تا ۱۵ آبان‌ماه ادامه داشت و بر این اساس ۹۰۷ عنوان در حوزه رمان، ۲۸۷ عنوان در بخش مجموعه داستان کوتاه، ۳۵۶ اثر در بخش مستندنگاری و ۳۷ عنوان در بخش نقد ادبی به دبیرخانه واصل شده است. طریقی زمان برگزاری اختتامیه چهاردهمین دوره را قطعی اعلام نکرد و افزود: از نظر اجرایی آمادگی داریم اختتامیه را برگزار کنیم، اما، چون داوری بحث کیفی است و قرار نیست دقت در داوری را فدای سرعت کنیم، از این رو نمی‌خواهیم به گروه‌های داوری فشار آوریم. زیرا این امر از عدالت به دور است، از سوی دیگر، چون خوانش آثار با توجه به آمار در بخش رمان و داستان بلند زمانبر است، به خاطر رعایت کیفیت طی هفته‌های آتی با مشخص شدن نامزد‌ها می‌توان زمان اجرای اختتامیه را اعلام کرد.
وی در پاسخ به اینکه احتمال برگزاری در نیمه نخست آذرماه وجود دارد یا نه؟ گفت: تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم، افزایش تعداد جلسات داوری آثار است. این امر البته منوط به از بین نرفتن دقت خواهد بود، اما نیمه اول آذر احتمالاً اختتامیه برگزار نخواهد شد، ولی تلاش داریم آیین اختتامیه در آذرماه باشد. جایزه ادبی جلال آل‌احمد یک جایزه ادبی دولتی است که به منظور معرفی آثار برگزیده ادبیات داستانی در ایران پایه‌گذاری شده و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۷ نخستین دوره خود را در سالروز تولد آل‌احمد آغاز کرد. این جایزه از آن سال بدون وقفه ادامه داشته و هر سال همزمان با سالروز تولد جلال آل‌احمد با انتخاب کتاب‌های برگزیده به کار خود پایان می‌دهد.
از هفتمین دوره برگزاری جایزه ادبی جلال، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزارکننده این رویداد ادبی است. مؤسسه بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در آذر ماه هر سال مقارن با تولد جلال آل‌احمد جشنواره جایزه ادبی جلال آل‌احمد را برگزار می‌کند. هدف از اهدای جایزه، «ارتقای زبان و ادبیات ملی- دینی» از رهگذر بزرگداشت پدیدآورندگان آثار برجسته، بدیع و پیشرو است. این جایزه در چهار گروه داستان بلند و رمان، مجموعه داستان کوتاه، نقد ادبی و مستندنگاری اهدا می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار