شورای راهبردی ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ها ازتمام ظرفیت ها فرهنگی استفاده می کنند
کد خبر: 1068198
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tt0
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان:
حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی گفت:در صورتی که اختیارات فرهنگی دولت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شود تأثیرگذاری و اعتمادسازی ادارات ارشاد افزایش می یابد، امیدواریم از این ابزار برای رشد و تعالی و توسعه فرهنگ و هنر استفاده شود.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین اصفهان،به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در جلسه دبیران مناطق  ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان اظهار داشت: برای به تثبیت رساندن حاکمیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لازم است از ابزارهای مختلفی که دولت در حوزه فرهنگ و هنر دارد در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: اگر ابزار در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سیاستگذاری، نظارت، حمایت و توزیع اعتبارات فرهنگی باشد در این صورت حاکمیت و مرجعیت ایجاد می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بیان کرد: بنابر فرمایش وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت بنا دارد اختیارات فرهنگی را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار کند تا مدیریت فرهنگ ایجاد شود.

وی اضافه کرد: در صورتی که اختیارات فرهنگی دولت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شود تاثیر گذاری و اعتمادی سازی ادارات ارشاد افزایش می‌یابد، امیدواریم از این ابزار برای رشد و‌ تعالی و توسعه فرهنگ و هنر استفاده شود.

حجت الاسلام معتمدی بیان کرد: برگزاری شورای راهبردی شهرستان‌ها برای بهبود وضع موجود و برنامه ریزی در راستای آینده استان و شهرستان‌هامی‌تواند مفید واقع شود.

وی ادامه داد: همچنین تشکیل شورای راهبردی، تولید فکر در حوزه فعالیت‌ها و سیاستگذاری حوزه‌های فرهنگ و هنر در سطح استان  و شهرستان‌هاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ابراز امیدواری کرد: تمام اقدامات در حوزه فرهنگ و هنر در سطح جامعه منشا اثر باشد.

وی گفت: اکنون رویکرد جدید در حوزه فرهنگ و هنر آغاز شده که با توجه به حاکمیت و مرجعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حوزه سیاستگذاری، هماهنگی، نظارت و حمایت صورت می‌گیرد از این رو اداره کل استان براساس سیاست دولت و‌ وزارتخانه برنامه ریزی نموده  تا سیاست‌ها و برنامه‌ها در سطح استان عملیاتی شود.

حجت الاسلام معتمدی تصریح کرد: در سطح کلان کشور در نظامات فرهنگی اتفاقات امیدوار کننده‌ای در حال رخداد است که امیدواریم شاهد تصمیم گیری‌های کلان باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان همچنین اظهار داشت: از ۲۶ آبان به مدت سه روز  میزبان اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دراصفهان هستیم.

خاطرنشان می‌شود، جلسه دبیران مناطق ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین معتمدی مدیرکل ، اصغرمختاری مسئول امور شهرستانها، میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و دبیرمنطقه شمال، سعید طبیبیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا و دبیر منطقه جنوب، فرامرز رادمنش رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر ومیمه و دبیرمنطقه مرکزی و نورمحمدرحیمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدونشهر ودبیر منطقه غرب برگزار شد و حاضران در جلسه با ارائه پیشنهادات به بیان دغدغه‌ها و مشکلات منطقه پرداختند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی