فخری: کاروان ۵۰۰ نفری در بازی‌های آسیایی داریم/ رشته‌های مادر اعزام می‌شوند
کد خبر: 1067891
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004To3
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵
سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ گفت: کاروان ایران در بازی‌های آسیایی بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ نفر خواهد بود و رشته‌های پایه و مادر هم در لیست اعزام قرار دارند.
پیمان فخری در مورد جلسه کارشناسی رشته‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ بیان کرد: جلسه خوبی بود. مقداری کمبود وقت داریم چرا که المپیک به تعویق افتاد و ستاد دیر تشکیل شد. در این جلسه تصمیمات خوبی انجام شد. از هفته آینده جلسه با فدراسیون‌ها را انجام می‌دهیم. سیاست‌هایی که ابلاغ شد را در مورد رشته‌ها اعمال کردیم. رشته‌هایی که مدال قطعی دارند و یا شانس کسب مدال دارند و یا شانس ندارند شناسایی شدند.

او ادامه داد: امروز یک کاروان ابتدایی داریم و بعد از آن به فدراسیون‌ها زمان می‌دهیم برای اثبات اینکه آنچه عنوان می‌کنند صحت داشته باشد. برخی رشته‌ها دو سال است نبودند و ممکن است شانس داشته باشند و ما فرصتی می‌دهیم تا خود را اثبات کنند. کاروان بزرگی داریم و بین ۴۵۰ تا۵۰۰ نفر انتخاب می‌شوند. در ۱۶ رشته در المپیک بودیم و شرایط آن‌ها مشخص است، ولی سایر رشته‌ها در مسابقات نبودند و نیاز به ارزیابی دارند تا خرداد و تیر ارزیابی نهایی را خواهیم داشت.

فخری در مورد اینکه با وجود تاکید بر اعزام کاروان کیفی نام برخی ازرشته‌ها که شانس مدال ندارند، دیده می‌شود، گفت: غیر از رشته‌های پایه و مادر رشته دیگری را نداریم که شانس مدال نباشند و در لیست باشند.

فخری در پاسخ به این سوال که چند رشته به بازی‌های آسیایی اضافه شده است، گفت: پنج رشته به بازی‌های آسیایی اضافه شده و دو رشته کاملا بومی چین بوده است. یکی از رشته‌های اضافه شده شطرنج است که ما شانس مدال داریم. از طرفی پنج رشته حذف شدند که ما شانسی برای کسب مدال نداشتیم. نکته دیگر اینکه در این بازی‌ها برای نخستین بار استرالیا و نیوزیلند به صورت افتخاری شرکت می‌کنند و مدال‌های آن‌ها حساب نمی‌شود.

رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی در پاسخ به این پرسش که چه تضمینی وجود دارد رییس بعدی کمیته ملی المپیک همین سیاست اعزام کیفی کاروان را دنبال کند، تصریح کرد: سیاست کلی را وزارت و کمیته مشخص می‌کنند، براساس شرایط و امکانات این سیاست تعیین می‌شود. هیچ تضمینی نیست که رشته‌ای اضافه نشود. اگر ظرفیت و بودجه کشور اجازه دهد ما هم استقبال می‌کنیم رشته‌های بیشتری اعزام شوند.

فخری در پاسخ به این سوال که در برخی از رشته‌ها در بازی‌های آسیایی سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس توزیع می‌شود، عنوان کرد: هنوز اعلام رسمی نشده است، اما امتیاز آن‌ها برای المپیک حساب می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که ایران چه رشته‌هایی را حذف کرده است، گفت: اجازه دهید در این مورد صحبت نکنم تا با فدراسیون‌ها جلسه برگزار کرده و آن را اعلام کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار