امریکایی‌ها به شکست از ایران عادت کرده‌اند
کد خبر: 1067660
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TkK
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
فرمانده کل سپاه در مراسم ۱۳ آبان‌:
اقدام خصمانه نیرو‌های تروریستی امریکا در حمایت و همراهی با دزدی دریایی محموله نفت جمهوری اسلامی ایران که با ضرب‌شست غیورمردان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مواجه شد، شکست دیگری به پرونده شکست‌های امریکا از ملت ایران اضافه کرد؛ شکستی که به گفته فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گویی امریکایی‌ها به آن «عادت» کرده‌اند

اقدام خصمانه نیرو‌های تروریستی امریکا در حمایت و همراهی با دزدی دریایی محموله نفت جمهوری اسلامی ایران که با ضرب‌شست غیورمردان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مواجه شد، شکست دیگری به پرونده شکست‌های امریکا از ملت ایران اضافه کرد؛ شکستی که به گفته فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گویی امریکایی‌ها به آن «عادت» کرده‌اند. مراسم بزرگداشت ۱۳ آبان امسال در حالی برگزار شد که خبر ناکامی و شکست نیرو‌هایی امریکایی در نفت دزدی از ایران، ناکامی‌های چهار دهه گذشته امریکا از ملت ایران را به‌روزرسانی کرده بود.
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه که به عنوان سخنران مراسم ۱۳ آبان (روز ملی استکبارستیزی) در اجتماع مردم تهران در مقابل لانه جاسوسی سابق امریکا حضور یافته بود، طی سخنانی با اشاره به سوابق دشمنی امریکا با ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: امریکایی‌ها عادت کرده‌اند مدام از ملت ایران شکست بخورند، این البته برای آن‌ها هنوز درس عبرتی نشده است.
سلامی اظهار داشت: خداوند متعال را سپاسگزارم که در این روز الهی، در این مکانی که یکی از حماسه‌های جاودان و بزرگ تاریخ اسلامی و انقلاب اسلامی، یعنی خاتمه دادن به حضور سلطه‌طلبانه استکبار با محوریت امریکا رخ داده است، توفیق حضور در جمع خواهران و برادران مؤمن و انقلابی و مقاوم این سرزمین را یافته‌ام.
وی افزود: امروز برای ملت ایران روز پیروزی بزرگ و غلبه بر بزرگ‌ترین امپراطوری تاریخ بشر، یعنی امریکاست. ۱۳ آبان ۱۳۵۸ در آن هنگام که امریکا در اوج قدرت سیاسی و نظامی و اقتصادی خود به سر می‌برد و هنوز ملت ایران در آغاز یک انقلاب شکوهمند سازه‌های عظیم قدرت امروزی خویش را ایجاد نکرده بود، انقلابی بزرگ در بطن و متن آن انقلاب اسلامی شکل گرفت.

۴۰ جنگ در ۴۰ نقطه جهان؛ کارنامه جنگ‌افروزی امریکا
سرلشکر سلامی ادامه داد: شجاعت و ایستادگی در فضای آن روز جهان یکی از شگفت‌انگیزترین واقعیت‌های تاریخی هم برای بشر و هم برای ملت ایران است. ما با امریکایی درگیر شده بودیم که تاریخ عالم و جغرافیای جهان در نقطه به نقطه آن از تجاوزگری‌ها و مداخلات تهاجمی و اشغال‌ها و کودتا‌ها لبریز بود و رنج می‌برد.
فرمانده کل سپاه با اشاره به جنگ‌افروزی امریکا در جهان، گفت: بیش از ۴۰ جنگ بزرگ در ۴۰ نقطه جهان محصول سیاست امریکا در عالم است. او علیه اروپا، آفریقا، امریکای‌جنوبی، شرق دور، خاورمیانه و روسیه در همه جا جنگیده است. بیش از ۸ میلیون کشته محصول جنگ‌های مستقیم امریکاست. بیش از ۲۰۰ مداخله در امور داخلی کشور‌ها در حد کودتا، تحریم اقتصادی، جنگ نظامی و فتنه‌های داخلی محصول سیاست یک ابرقدرتی است که در طول تاریخ حیات سیاسی خود اراده کرده بوده با گسترش قدرت نظامی، اهداف سیاسی را دنبال کند. ۷۵۰ پایگاه نظامی امریکا در جهان هر کدام با دایره‌ای از یک تأثیر سیاسی تلاش کرده است تا سیطره سیاسی فراگیری را در جهان ایجاد کند.

امریکا؛ کارخانه تولید دیکتاتور
وی با بیان اینکه امریکا کارخانه تولید دیکتاتور‌ها در تمام عالم بوده است، گفت: از فردیناند مارکوس در فیلیپین تا جعفر نمیری در سودان تا پینوشه در شیلی و فرعون‌های مصر و شاه ایران و سلاطین حاکم بر بسیاری از کشور‌های عربی، مملو است از دیکتاتور‌هایی که از رحم نظام سیاسی امریکا پا به عرصه وجود گذاشتند.
سرلشکر سلامی ادامه داد: او که مجسمه آزادی دارد، بیشترین آمار خفقان و به دار کشیدن آزادیخواهان عالم و تولید دستگاه‌های شکنجه و آموزش فنون شکنجه برای به بند کشیدن آزادیخواهان را هم دارد. امریکا تنها قدرتی است که دو بار از سلاح هسته‌ای علیه بشریت استفاده و صد‌ها هزار انسان را خاکستر کرد. او کسی است که در ایران با کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، رژیم شاهنشاهی را مستقر و آزادیخواهی و مشروطه‌خواهی را از جغرافیای سیاسی ایران حذف کرد.

انقلاب اسلامی نظم سیاسی امریکا را به هم ریخت
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امریکا از ایران به عنوان یکی از ستون‌های سیاست‌های استراتژی امریکا در منطقه غرب آسیا یاد می‌کرد، گفت: او هویت فرهنگی ملت ایران را زدود و مجد و عظمت ملت ایران و اسلام را هدف قرار داد تا ثروت‌های مادی و معنوی ملت ایران و امت مسلمان را به یغما ببرد. در منطق سیاسی امریکا هر کسی بر جهان اسلام مسلط باشد، می‌تواند بر کل عالم تسلط یابد و اینجا تبدیل به سکوی پرتاب امریکا به قدرت تراز جهانی شده بود. وی تأکید کرد: انقلاب اسلامی ایران این فضای سلطه سیاسی را به هم ریخت و یک غلبه بی‌نظیر و شگفت‌انگیز بر سیاست امریکا اتفاق افتاد؛ نظم سیاسی‌ای امریکا را که می‌خواست بر نیمی از سیاره زمین حکمرانی کند به هم ریخت. این آغاز یک جهاد بزرگ از سوی ملت ایران بود تا عظمت از دست رفته خود را بازیابی کند.

نقطه زوال امریکا شروع شد
سرلشکر سلامی با اشاره به سوابق دشمنی امریکا با ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: امریکایی‌ها عادت کرده‌اند مدام از ملت ایران شکست بخورند، این البته برای آن‌ها هنوز درس عبرتی نشده است. نقطه زوال امریکا شروع شد و برعکس نشاط سیاسی و شوق انقلابی و رسیدن به درجه بالای قدرت برای نظام ما روز‌به‌روز ارتقا و افزایش یافت.
فرمانده کل سپاه گفت: امروز دیگر امریکا را در متن سیاست‌های منطقه نمی‌بینیم، اعتماد وابستگان امریکا در منطقه به سیاست‌هایش از بین رفته است، امریکایی‌ها دیگر نمی‌توانند از رژیم صهیونیستی حمایت کنند. بین دو شر گرفتارند، بمانند، نمی‌توانند، آسیب می‌بینند، اگر هم بروند، شکست می‌خورند. قرار دادن یک کشور در بن‌بست محصول تدبیر رهبران امریکاست.

ماجرای مواجهه سپاه با سرقت نفتی امریکایی‌ها
وی با اشاره به ماجرای مواجهه نیروی دریای سپاه با سرقت نفتی امریکایی‌ها در دریای عمان تأکید کرد: آنچه در روز هفدهم ربیع‌الاول اتفاق افتاد و دیروز (چهارشنبه) اخبار آن منتشر شد، گواه صادقی است از اینکه فرزندان این ملت در مقابل هر قدرتی که بخواهد به منافع آن‌ها آسیبی بزند، جوانمردانه، مؤمنانه، شجاعانه و باصلابت می‌ایستند.
سرلشکر سلامی ادامه داد: دیروز (چهارشنبه) خبر بزرگی منتشر شد؛ امریکایی‌ها در صحنه‌هایی از تروریست‌ها حمایت می‌کنند و در صحنه‌هایی از سارقان بین‌المللی نفت. آن‌ها آمده بودند نفت ما را به سرقت ببرند و ما بر اساس سناریویی دقیق تشخیص دادیم که اگر این کشتی را تصرف کنیم، امریکایی‌ها مداخله خواهند کرد، این پیش‌بینی شده بود. بچه‌های ما همه احتمالات را سنجیده بودند، شما گام‌های محکم فرزندانتان را وقتی سوار بالگرد می‌شدند، دیدید. این‌ها تکثیرشده‌های روح بلند حاج قاسم‌اند. حاج قاسم تکثیر شد و همه این‌ها حاج‌قاسم بودند. با همان عشق و شوق و شور برای دفاع از منافع ملت به میدان رفتند. فرمانده کل سپاه گفت: به هر شکل امریکایی‌ها در حمایت از غاصبان نفت به صحنه آمدند ولی شما آرامش، وقار و صلابت را دقیقاً از صفحات تلویزیون در قامت و شاکله فرزندانتان دیدید، خداوند چه سکینه‌ای بر قلوب این مجاهدان فی سبیل الله نازل کرده بود که اینچنین در میدان مواجهه و برخورد، در اوج آرامش در قلب حادثه بودند. وی با بیان اینکه این مواجهه شکوه ایمان را نشان داد، افزود: این‌ها چند سپاهی نبودند، نماد‌های درخشش ایمان این ملت بودند که اینچنین برای این ملت افتخار آفریدند. ما به همه می‌گوییم در مورد ایران محاسبات خود را اصلاح کنند، قدرت این ملت و عظمت او را به رسمیت بشناسند، ما گفته‌ایم که لنگرگاه امنیت این منطقه هستیم و به همسایگانمان هم می‌گوییم که نیازی نیست برای برقراری امنیت از کسانی کمک بگیرید که از تأمین امنیت خود ناتوانند.
سلامی تأکید کرد: ما مصمم هستیم از منافع، استقلال، کرامت و عزت ملت ایران تا آخرین قطره خون دفاع کنیم. این لباس، لباس فداکاری و قربانی شدن در راه آرزو‌های عظیم این ملت بزرگ است. فرمانده کل سپاه در فراز پایانی سخنان خود خطاب به ملت ایران گفت: در صحنه بمانید تا انتهای راه فاصله‌ای باقی نمانده است، فجر اکبر نزدیک است، باهم پیش می‌رویم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار