مدیریت شهری برای نام‌گذاری معابر و محل‌های که تا کنون نامی برای آنها انتخاب نشده اقدام کند
کد خبر: 1067644
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tk4
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:
ابوالفضل قربانی گفت: با توجه به تذکر مقام معظم رهبری به شوراهای اسلامی شهرها مبنی بر نام‌گذاری معابر شهری به نام شهدا، مدیریت شهری برای نام‌گذاری معابر و ساختمان‌ها به نام شهدا سریعا اقدام کند.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین اصفهان،نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان  در پانزدهمین صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در تذکر خود اظهار داشت: اخیراً مقام معظم رهبری بر نامگذاری معابر شهری به نام شهدا تاکید داشته و به شوراهای شهر تذکر صریح دادند بنابراین در این خصوص به شهرداری اصفهان تذکر داده و خواستار برگزاری جلسات مربوط به شورای نامگذاری به‌طور منظم و دائمی هستم.

وی افزود: همچنین لازم است جهت شناسایی محل‌ها، معابر و ساختمان‌هایی که بدون نام مانده و شناسایی شهدایی که برای نامگذاری از نام آن‌ها استفاده نشده هرچه سریع‌تر اقدام شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر لزوم جلب همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و مردم محلی در مسیر تحقق این مهم، تصریح کرد: محلات، معابر و ساختمان‌ها حتما به نام شهدا نام‌گذاری شود.

وی بیان کرد: شهدا دین بزرگی به گردن همه ما دارند و نامگذاری در شهر در مقابل آنچه آن‌ها کردند اقدامی بسیار کوچک است و از طرفی کلام مقام معظم رهبری نباید روی زمین بماند و باید حتما این اقدام به سرعت پیگیری و اجرایی شود.

همچنین مجید نادرالاصلی رییس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهر شهیدان همیشه جاوید در شرف رنگ باختن از نام شهید است، لازم است مدیریت شهری بر نامگذاری معابر به نام شهدا اقدام کند.

وی در تذکر خود با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در نامگذاری معابر شهری به نام شهدا خطاب به گنگره شهدای زنجان اظهار داشت: ایشان تاکید داشتند که شهر باید به نام و یاد شهیدان مزین شود و شورای‌های شهر و شهرداری‌ها در شهرهای مختلف باید بدانند که با اسم چه کسانی این شهرها مفتخر می‌شوند و چه افتخاری برای یک خیابان، کوچه و گذر بالاتر از اینکه نام یک شهید بزرگ و انسان بزرگی بر روی آن گذاشته شود.

نادرالاصلی افزود: شهر شهیدان همیشه جاوید در شرف رنگ باختن از نام شهید است و تعجب می‌کنم چرا مدیریت شهری در این زمینه اهمال‌ می‌کند.

رییس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: دیگران ظرف یک یا دو روزه نام‌ خیابان، معابر و تقاطع‌ها را عوض کردند یا نام جدید گذاشتند، پس چرا اکنون برای تغییر برخی نام‌ها و زنده کردن نام شهدا تلاشی نمی‌شود؟

وی با اشاره به حماسه ۲۵ آبان‌ماه، روز حماسه و ایثار مردم اصفهان و خطاب به شهردار اصفهان بیان کرد: امام راحل (ره) این روز را در دنیا بی‌نظیر دانستند و فرمودند که در کجای دنیا شهری مانند اصفهان را سراغ دارید که در یک روز بیش از 370 شهید بر دستان مردم آن تشییع شود، نزدیک است.

نادرالاصلی تصریح کرد: گرچه نهادهای تبلیغاتی درباره این روز مسئولیت‌های خود را دارند اما مردم شهیدپرور اصفهان و خانواده شهدا و جانبازان انتظار اتفاقی خاص در این روز را دارند و لازم است شهرداری مراسم ویژه این روز را پیش‌بینی کند.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار