بیش از ۲۲ درصد از مدارس قوچان باید تخریب شود
کد خبر: 1066907
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TYB
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی ۲۲.۳ درصد مدارس قوچان را تخریبی و ۳۶ درصد آن را نیازمند استحکام دانست.

ابوالقاسم بابایی  در مراسم تجلیل از جمعی از خیرین مدرسه‌ساز قوچان که در سالن اجتماعات خیر ساز ماه منیر اکرمی برگزار شد، عنوان کرد: حدود ۴۵۰۰ خیر مدرسه‌ساز در استان خراسان رضوی سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان به تعهدات خود عمل می‌کنند. به عنوان نمونه از ۱۳۰ هزار متر مربع فضاهای آموزشی افزوده‌ شده در سال جاری به آموزش‌ و پرورش استان خیران در ۵۰ درصد آن مشارکت داشته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه دولت مکلف است در پروژه‌های مشارکتی تعهدات خود را در مقابل خیرین به انجام رساند، گفت: سال گذشته ۱۶۰ میلیارد تومان به تعهدات مشارکتی در خراسان رضوی عمل شد که  در سال جاری نیز به همین میزان تعهدات عملی می‌شود.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی بیان کرد: در راستای اجرای سند تحول بنیادین علاوه بر توجه به احداث و استحکام پروژه‌های آموزشی با مشارکت خیرین تهیه تجهیزات آموزشی نیز در دستور کار قرار دارد.

 وی با بیان این نکته که ۷۳ درصد جمعیت دانش‌آموزی شهرستان قوچان در مدارس شهری و ۳۶ درصد آن در سطح روستاها و عشایر مشغول به تحصیل هستند، گفت: سرانه فضای آموزشی شهرستان قوچان ۴.۲ متر مربع  است و این در حالی است که این میزان در مقایسه با سرانه ۴.۶ متر مربعی استان حدود ۰.۴ متر مربع کمتر است.

بابایی ۲۲.۳ درصد مدارس شهرستان قوچان را تخریبی و ۳۶ درصد را نیازمند به استحکام دانست و افزود: ۱۱ پروژه آموزشی با زیربنای ۶ هزار متر مربع و اعتبار ۳ میلیارد تومان هم‌ اکنون در این شهرستان در دست اجرا بوده که ۵۰ درصد هزینه‌های آن توسط خیرین و مابقی توسط دولت تأمین اعتبار می‌شود.

همچنین مدیر آموزش‌ و پرورش شهرستان قوچان با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب خیرین مدرسه‌ساز در قوچان ۷۹ آموزشگاه احداث کرده‌اند، گفت: در ۶ ماهه ابتدای سال جاری تفاهم‌نامه پنج پروژه منعقد شده که این پروژه‌ها در حال حاضر دارای پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۰ درصد هستند.

علی اسماعیلی اظهار کرد: خیرین مدرسه‌ساز در قوچان اقدام به ساخت ۲ باب منزل مسکونی به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال کرده‌اند که تمام این اقدامات مصداق بارز عمل صالح است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار