ملت ایران جریان حرکت دشمن را معکوس کرد
کد خبر: 1066864
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TXU
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۴
فرمانده کل سپاه:
فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه توطئه‌های منطقه‌ای دشمنان با نصرت الهی ره به جایی نبرده است، گفت: در حالی که تمام نگاه‌‌‌ها و دوربین‌های دشمنان به سمت ضعف‌‌ها و ناامیدسازی‌‌ها متمرکز شده ، ملت ایران تحریم‌‌‌ها و جریان حرکت دشمن را معکوس کرده و آنها را به زانو درآورده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدارحسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر پنج‌‌شنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه عاشورا در تبریز‌، انقلاب اسلامی ایران را الگو گرفته از نهضت عاشورا عنوان و تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب و مقابله با توطئه‌های دشمنان برای به زانو درآوردن این انقلاب، از جمله تحمیل جنگی هشت ساله، بیرق و پرچم این انقلاب در ابعاد جهانی بر دوش مقام معظم رهبری قرار گرفت و ایشان نیز به پشتوانه وفاداری ملت ایران، فراز و نشیب‌های بسیاری را تا به امروز پشت سر گذاشته‌ و با ضمیمه کردن نصرت الهی به جهاد فی‌سبیل‌الله مردم ایران، رؤیای شکست انقلاب از سوی مستکبران- که در عرصه اقتصادی تمام مسیرهای ارتباطی را حتی برای خرید دارو و غذا بسته بودند- را ناکام گذاشته‌اند.
فرمانده سپاه ادامه داد: دشمنان در کنار آن فشار سیاسی بی‌سابقه‌ای به کشورمان وارد و سعی کردند با عملیات روانی گسترده اعتماد مردم به ولی و امام خود را تحت تأثیر قرار دهد، ولی نفوذ کلام ایشان تسخیرکننده‌‌‌ترین قلوب، مرز‌‌ها و جوامع است. وی افزود: در عرصه شبیخون فرهنگی نیز دشمنان تمام توان خود را به کار گرفتند تا نفوذ انقلاب اسلامی را در منطقه و جهان کمرنگ کنند، غافل از اینکه این نفوذ و حضور، فیزیکی نیست بلکه اندیشه انقلاب اسلامی است که در اذهان، افکار و قلوب ریشه گسترانده شده است و دشمن به خاطر ترس و واهمه از این نفوذ، گاه تلاش می‌کرد تا با القای قریب‌الوقوع بودن یک برخورد نظامی و جنگ، مردم را از این نظام دلسرد کند اما نفوذ کلام و اثرگذاری رهبری آنها را در این مسیر نیز ناکام گذاشت.
دشمن در حال فرار از منطقه است
سرلشکر سلامی تأکید کرد: همین امر باعث شد تا دشمنان با جنگ‌های منطقه‌ای و حضور در پیرامون ایران بزرگ، به صورت مستقیم وارد مقابله با این نظام شوند که این توطئه نیز با نصرت الهی ره به جایی نبرد و اینکه ملت ایران اسلامی، شأن نزول نصرت یافته‌اند، جای تأمل دارد و همین امر موجب تضعیف دشمن و ناامیدی آنان از رخنه در این نظام و مایوس کردن مردم شد و در حالی که تمام نگاه‌‌‌ها و دوربین‌های دشمنان به سمت ضعف‌‌ها و ناامیدسازی‌‌ها متمرکز شده است، ملت ایران تحریم‌‌‌ها و جریان حرکت دشمن را معکوس کرده و اکنون دشمنی که نه در تحریم و نه در فشار جهانی است و توان حل مشکلات خود را هم ندارد،در حال فرار است و در مقابل این نظام، انقلاب و ملت به زانو درآمده است. سلامی خاطرنشان کرد: اینها تنها به واسطه گره خوردن این ملت و نظام با اسلام است چرا که گذشت و فداکاری برای یکدیگر، از اسلام درس گرفته و همین امر موجب می‌شود کرونا مهار و طرح شهید سلیمانی برای کاهش آلام و دردهای هم‌نوع به بهترین شکل اجرا شود.
وی افزود: دشمن می‌خواست ارزش‌‌‌ها را از ما بگیرد اما ملت ایران همه این آرزوهای دشمن را ناکام گذاشت، با این همه، هنوز راه نرفته زیادی داریم و در گردنه آخر قرار گرفته‌ایم و مسیر باقیمانده را باید با همبستگی و همراهی همدیگر طی کنیم.
مسئولان ما وسعت‌شان به اندازه حضور بین مردم است
سردار سلامی، در مورد انتخاب سردار خرم به سمت استانداری آذربایجان‌شرقی نیز اظهار داشت: علاوه بر همرزم بودن ایشان با سرداران و شهدای والای آذربایجان در دوران دفاع مقدس، اسارت چند ماهه وی در دست داعش و ثابت قدم ماندن بر عزم و اعتقاد قلبی خود، نشان از مشخصه‌های والای سردار خرم است و مردانی که مسئولیت می‌پذیرند، خداوند سعه‌صدری به اندازه همان مسئولیت به آنها می‌بخشد. فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: مسئولان ما وسعت‌شان به اندازه حضور بین مردم است و اگر مسئولان بخواهند وسعت پیدا کنند، باید در دریای مردم غوطه‌ور شوند، فلسفه وجودی مسئولان فدا شدن در راه اعتلای این مردم و خدمت به آنهاست چرا که هر آنچه از ما می‌ماند، خدمت به مردم در راه خداست. وی اظهار داشت:سردار خرم در موضع جدیدی برای خدمت قرار گرفته و باید با کمک خود مردم برای حل مشکلات اقدام کنیم و مطمئنم وی از محروم‌‌‌ترین مناطق کار خود را آغاز خواهد کرد.
در این مراسم سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلی‌زاده به عنوان فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات عابدین خرم که پیش از این با حکم وزیر کشور، مسئولیت استانداری آذربایجان شرقی را به عهده گرفته است،قدردانی شد. فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی، متولد شهرستان آذرشهر و از همرزمان شهید مهدی باکری است و مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی،جانشینی و معاون هماهنگ‌کننده سپاه عاشورا بخشی از سوابق سردار عباسقلی‌زاده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار